• Суббота , 3 Июнь 2023

Адвент 2018

Адвент – час очікування!

Адвент – час тиші й очікування, час надії. І як нагадує Церква – очікування радісного, очікування пришестя у світ нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа. Але в той же час саме цей період, який відзначається в такий символічний спосіб – запалюванням почергово чотирьох свічок, вказує нам на безперервний перебіг часу і вказує на те, що його стає все менше. Таким чином час Адвенту закликає нас не тільки терпляче і радісно очікувати, але й духовно мобілізуватися, духовно зосередитися, щоб він пройшов для нас не даремно, щоб приніс нам плоди і щоб дійсно, зустріч з Спасителем, який має народитися, стала для нас воістину радісною.

Церква в будь яке важливе свято або важливий період церковного року пропонує нам насамперед роздум над Словом Божим. Слово Боже є смисловим наповнювачем будь-якої події з історії нашого спасіння. Ось і сьогодні, коли ми закінчили церковний рік і вступили в новий, Церква дає нам можливість почути Слово і поміркувати над ним.

Безумовно період Адвенту вказує нам не тільки на події майбутнього Різдва, якого ми очікуємо разом з Пресвятою Богородицею та усією Церквою, але цей час вказує нам ще на те, що перше пришестя у світ Спасителя, реалізується остаточно і безповоротно в Його другому пришесті. Ось тому Адвент починається з роздумів про те, що прийде Син Людський у славі і цього часу ніхто з нас не знає.

Дуже багато важливих слів, закликів звернено до нас у цей період, але вони можуть пройти повз нас, пройти просто як слова, розчинитися в повітрі, не залишивши сліду в нашій свідомості і не пробудивши ні до чого нашу душу. Щоб цього не сталося нам потрібно духовно мобілізуватися, необхідно замислитися над тими словами, якими до нас звертається і пророк Ісая і Сам Христос, необхідно впустити ці слова в свою свідомість, роздумувати над ними, пов’язувати їх зі своєю повсякденністю і тоді ми зможемо почути слова Бога звернені особисто до нас.

Важливо так само прийняти якісь рішення на самому початку Адвенту, нехай вони будуть найпростіші, але можливі для виконання, наприклад, щодня читати уривки, які читаються в Церкві під час Літургії Слова і 15 хвилин роздумувати над прочитаним.

Хай цей час Адвенту стане особливим періодом в твоєму житті, часом читання, слухання і роздуму Слова Божого.

http://www.snicola.net/advent-chas-ochikuvannya/

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!