• Воскресенье , 4 Июнь 2023

31 січня «День Спільноти»

Без имени-5                                                                                                         

  «Що ви можете зробити для зміцнення миру

 у всьому світі – ідіть додому і любіть свою сім’ю»

Мати Тереза

У СВОЇЙ РОДИНІ

Ми багато розважали, зокрема на наших сторінках, про цінність родини в нашому житті. І про те, як родина може стати справжнім осередком любові та підтримки в різних, навіть дуже складних, ситуаціях.

Процитую християнського психолога: «Ми ніколи не можемо осягнути щастя самі. Я потребую твоєї любові, а ти – моєї. Потребую побачити свою красу як Божого творіння у твоїх очах. Як і ти потребуєш у мені побачити свої сильні сторони. Тільки разом ми маємо шанс – окремо нічого не вийде. Така вже природа людини, відкрита на діалог і контакт з іншим. Усіх нас об’єднає життя, а це означає, що здорове «я» буде весь час шукати чиєсь «ти», що має привести до «ми».

Це звичайно загальний принцип, але в родині він втілюється в особливий спосіб. В своєму домі ми прагнемо «підняти забрало», тут ми слабкі своєю відвертістю і беззахисністю та одночасно дуже сильні підтримкою наших близьких.

Зрозуміло, що життя родини дуже багатогранне.  Це власне і подружжя (союз чоловіка і жінки у Христі), і відносини з дітьми, зі старшими членами родини, і з друзями і ще багато всього іншого. Але невід’ємним є розуміння того, що духовне життя членів родини є її стрижнем. Саме від нього залежить те, чи щаслива родина.

А життя духовне будується поступово, крок за кроком. Разом з Церквою. Християнська сім’я, за Святим Письмом, зветься домашньою церквою, що наділяє її ознаками Вселенської  Церкви.

Однойменна Домашня Церква — це одна з гілок руху Світло Життя. Вона має в нашому приході свою давню історію. Члени цієї спільноти – сім’ї з різним стажем. Щомісяця ми збираємося разом для спільної молитви, між родинного діалогу. А також, щоб ділитися досвідом, відкривати глибину Божих благословень, які наслідують у сімейному житті. І просто, щоб потроху духовно «зрости» разом. Наприклад, завжди яскравим є спілкування з родиною Бачинських, яка має п’ятдесят років сімейного стажу, а також з родинами багатодітними. Ми завжди очікуємо на ці зустрічі.

Раз у кілька місяців ми збираємося на день спільноти – це спільна молитва, духовне розважання, спілкування та спільна трапеза сімей з декількох парафій. Цього разу така зустріч відбулась 31 січня. З нами були присутні отці Олександр та Павло, що духовно спрямовували нас. Наш настоятель пригадав про те, як чудово розвинута Домашня Церква в Кам’янець-Подільську, де він раніше служив. До речі, ми мали змогу побачити це на власні очі — під час сімейних реколекцій 2011 року ми провели з екскурсією один день в цьому місті, де нас чудово приймали єпископ Леон Дубравський та християнські родини.

На цій зустрічі були присутні не тільки сімейні, а й ті, хто має плани створити колись власну родину. Для них, а також всіх сімейних пар завжди відкриті двері на день спільноти. Дякуємо організаторам зустрічі (особливо родині Голуб та Томашених) і пані Олі за смачний обід!

   Ю. і  Л.  ШАПОВАЛОВИ

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!