• Пятница , 31 Март 2023

ЧАС ПРОКИДАТИСЬ

«Ви знаєте час,що вже пора вам прокинутись із сну: тепер бо ближче нам спасіння, ніж тоді,як ми увірували» Рим. 13:11

 

Знову переконуюсь, що християни – ініціативний народ. Начебто достатньо у нашому приході можливостей для духовного спілкування. Але з Божої підказки, після багатьох порад, цього року створилась нова група. За словами нашого настоятеля – її можуть відвідувати всі, хто мають питання про Бога та віровчення Церкви (на будь-якому своєму духовному етапі, тобто, не тільки «початківці»), також й ті, хто готується до таїнств. Отже, це група катехетично — реколекційного напрямку.

У підготовці та розгляді тем священику допомагають представники різних молитовних груп: Біблійної групи, Домашньої церкви, Легіону Марії та ін. Ось такий собі цікавий «мікс».

 100_4303 Можливо, ще зарано побачити будь-які плоди, але вже помітно, як об’єднує нас це спілкування. Цікаво знайомитися та послухати тих, хто приходить на зустрічі. Так, наприклад, зустрічі відвідували католики, що знаходились в Миколаєві в якості військових. Взаємне свідчення своїм життям в вірі або ділення різними ситуаціями допомагає відкривати не тільки Божі істини, а й один одного.

 

Існує думка, що процес виховання впливає і на дітей і на вихователів. Тут також помітно, як Господь збагачує всіх – і «слухачів», і «помічників» цих зустрічей.  Розглядаючи теми з історії спасіння (наприклад, життя Моїсея або події часів Нового Заповіту), відчуваєш себе справді причетним до Народу Божого, долучаєшся до нових духовних відкриттів.  Воістину, «Шукайте Господа, покіль Його можна знайти! Взивайте до нього, покіль Він близько!»  (Ісайя 55:6)

Запам’яталась зустріч (напередодні п’ятидесятниці) , на якій ми розважали про Духа Святого і Його дари: мудрість, розум, раду, кріпость, знання, благочестя та страх Господній. Хочемо мати їх, можемо просити про них. Але не можна «прокинутись мудрим», дари зріють в нас майже непомітно, як зерно в землі. Власне постійно наближаючись  до  Бога всіма шляхами (в церкві їх декілька: навчання, спілкування, молитва і таїнства) поступово отримаємо ці дари. Як і Царство Боже, для здобуття якого, за словом Спасителя, треба докласти зусиль.

Зізнаюсь, що раніше я мала упередження щодо Катехизму —  це, мовляв, «зарозуміла» книга. Але, виявилось, що вона (особливо в українському перекладі) – насправді цікава.

Дуже приємно, коли до групи приходять нові люди – ми чекаємо на вас і ваших друзів. Можливо, завдяки вашим талантам, зустрічі отримають щось особливе. Заняття проходять по суботам, після вечірньої меси у класі св. Ядвіги (зараз вирішуємо питання канікул).

Л.  ШАПОВАЛОВА

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!