• Воскресенье , 4 Июнь 2023

ЧЕРВНЕВЕ БОГОСЛУЖІННЯ

Історія Літанії до Пресвятого Серця Ісуса

     Червень присвячений Ісусу Христу, якому ми в цей час поклоняємося особливим чином у богослужіннях, присвячених Його Пресвятому Серцю. Як навчав папа Лев XIII (+1903) Серце Ісуса — це «символ і яскравий образ безмежної любові Ісуса до вірних». Червневі богослужіння з’явилися досить пізно, лише в ХІХ ст. Культ Серця Ісуса вже був започаткований святою Маргаритою Марією Алякок (1647-1690) — французькою монахинею візиткою. 16 червня 1675 р., коли сестра Маргарита Марія Алякок молилася у каплиці монастиря у Паре-ле-Моніалі у Франції, Господь Ісус з’явився перед нею втретє. Він сказав їй тоді: «Ось Серце, яке так сильно полюбило людей, що нічого не жаліло аж до виснаження і винищення себе, щоб їм дати докази своєї Любові».

     Ісус дав св. Маргариті Марії Алякок, дванадцять обіцянок щодо шанувальників Його серця:
1. Я дам їм благодаті, необхідні в їхньому стані.
2. Я встановлю мир у їхніх родинах.
3. Я потішатиму їх в усіх труднощах.
4. Я стану їх безпечним портом у житті, а особливо в годину смерті.
5. Я благословлятиму їх у їхніх починаннях.
6. Грішники знайдуть у Моєму Серці джерело та океан милосердя.
7. Холодні душі стануть ревними.
8. Ревні душі незабаром досягнуть досконалості.
9. Я благословлятиму оселі, в яких будуть вшановувати образ мого Серця.
10. Імена тих осіб, які поширюватимуть це богослужіння, будуть записані у Моєму Серці.
11. Я дам священикам дар зворушити найбільш закам’янілі серця.
12. У надмірі милосердя Мого Серця я обіцяю всім, хто прийматиме Святе Причастя у Перші п’ятниці місяця дев’ять місяців поспіль з метою винагороди за гріхи, що Моя любов дасть їм благодать покаяння, що вони не помруть у гріхах, ні без Таїнств, і Моє Серце буде їм впевненим прибіжищем в останню годину життя.

     Значна подія в поклонінні Серцю Ісусу відбулася в Марселю, коли в місті в 1720 році спалахнуло інфекційне захворювання — холера. Єпископ цього міста вирішив шукати допомоги у Милосердному Серці Ісуса. Спеціальним указом було наказано урочисте посвячення його дієцезії Пресвятому Серцю Ісуса. Ледь закінчився покаяльний спів, і це заразне шлунково-кишкове захворювання почало швидко стихати. Через рік після закінчення епідемії марсельський ординарій повелів відправляти Новенну до Пресвятого Серця Ісуса.

     Червневий молебень складається з двох основних елементів:
• поклоніння Пресвятому Таїнству
• Літанія до Пресвятого Серця Ісуса.
     Нинішня літанія має 33 заклики, що означає символічну кількість років життя Ісуса на землі.
Упорядкування закликів літанії до Божественного Серця складає логічне ціле. Є три частини:
     • Перша частина стосується відносин Ісуса до Отця і Святого Духа. Відмовляючись цю частину, ми вступаємо в споглядання відносин Серця Ісуса зі Святою Трійцею.
     • Друга частина закликів стосується якостей Серця Ісуса.
     • Третя частина літанії підкреслює відношення Божого Серця до людей.

         Усі заклики в цій літанії мають глибоке посилання на Святе Письмо. Більшість з них є майже буквальними цитатами з Біблії, а інші натхненні нею. Кожному заклику передує фраза: Серце Ісуса. Під цими двома словами ми маємо на увазі самого Христа, який любить нас своїм Серцем. Це Серце є символом Милосердя і Любові, які Христос має до людей. «Якщо хто спраглий, нехай приходить до Мене, і п’є. Хто вірить у Мене, як каже Писання, ріки води живої з нутра його потечуть» (Йн 7, 39). Цими словами Ісус розкрив найглибшу таємницю свого Серця. Це — джерело живої води, яке означає Святого Духа. Іншими словами, дари Святого Духа надходять із середини, із Серця Христа Господа.

     Літанія до Серця Ісуса це змістовний підсумок усього Євангелія, тобто Доброї Новини. Недарма Папа Пій XII в енцикліці Haurietis aquas назвав культ Серця Ісуса найдосконалішим на практиці актом сповідування християнської віри.

 

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!