• Пятница , 31 Март 2023

Духовні скарби під час Великого Посту

Христос не перестав помирати. Люди щодня навколо нас терплять і помирають, а під їх видом Христос жертвується своєму Отцеві для спасіння світу. Хресна дорога є також дорогою життя, справжній християнин не може про це забути…

Богослужіння хресної дороги завжди БОГОВІ миле, а нам дуже помічне. Цей духовний скарб переносить нас думкою у ту сиву давнину, коли Пилат засудив Ісуса Христа на смерть. Розважаючи про Христові страсті, Його терпіння і муки, ми йдемо за Ісусом, крок за кроком аж на гору Голгофу, де було виконано вирок смерті — розп’яття.

Хресна дорога — це свідоцтво вічної незгасаючої любові Ісуса Христа до нас, яка освячена невинною Кров’ю, нечуваними стражданнями та незліченними Ранами Святого Тіла нашого Спасителя.Тож розпалімо свої серця вдячністю і гарячою любов’ю до Ісуса через духовну співучасть в цьому молебні до Божого Сина за відкуплення людського роду від гріха і вічної загибелі.

Ця молитва дає можливість кожному пізнати себе. Знайди своє місце у цій Хресній дорозі та запитати: «хто я?» — Вероніка, киринейчик, сотник чи злочинець…

Хресну дорогу можемо відбувати публічно — з участю парафії і священика, або індивідуально в церкві чи вдома.

Перед початком Хресної дороги робимо намірення: за що жертвуємо цю молитву (прощення гріхів, за спокій в родині, за здоров ‘я дітей, за народ, за церкву, за душі в чистилищі чи інше)

Запрошуємо усіх бажаючих на спільну молитву Хресної дороги у нашому храмі у ВІВТОРОК після Служби Божої (9.30) а також після Служби Божої у ПЯТНИЦЮ (18.30)

 

«Гіркий плач»  — молебень, який відправляється під час Великого Посту. Роздумуючи над стражданнями Ісуса та співстражданням Його Матері, можемо краще відчути й зрозуміти план нашого спасіння.

Це другий надзвичайно важливий покутний молебень Великого Посту, який допомагає нам зростати духовно.

Часто є так, що ми у своєму житті робимо різні речі тому що всі так роблять, навіть не задумуючись.

В Середньовіччі багато людей, які поверталися зі Святої Землі, хотіли відновити спогади про Муку Господню. У великих парафіях були тетралізовані вистави Страстей Господніх. Але не кожна парафія мала змогу поновому ці вистави відтворювати. Саме тому в 1698 році повстає молебень «Гіркий плач». Люди молилися латинею, часто не розуміючи її. Тому в 1707 році о. Станіслав Бені в Варшави запропонував  співати польською.

«Гіркий плач» є побудований на взір молитви Церкви – Утренні, яку моляться богопосвячені особи, а також багато мирян. Вони взоровані на Псалмі 22, який молився Христос помираючи на хресті, а такою на пісні стражденного слуги Ягве з книги пророка Ісаї.

Цей молебень допомагає співстраждати, не лише стояти осторонь, а зрозуміти, що кожен мій гріх збільшує рани Господа, рани брата і рани Церкви. І сааме тому є традиція і заохочення до цього молебню.

В нашому храму щоденно, крім неділі, за пів години перед Службою Божою (8.30 або 18.30) усі разом будемо молитися «Гіркий плач» перед виставленими Пресвятими Дарами.

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!