• Суббота , 3 Июнь 2023

Група Божого Милосердя

   У 1993 році прихожани, Томашені Казимір та Василина, парафії святого Йосифа м.Миколаєва взяли участь у паломництві з Білої Підляски до Ченстохова (Польща). Саме в цей період вони вперше почули спів вервиці до Божого Милосердя, яким щоденно в один і той же час прославляли Бога. Це дуже зворушило їхні серця. Звернули увагу на системність цієї молитви, в годину смерті Ісуса Христа.

   Коли Казимір та Василина приїхали до Миколаєва, то зацікавились цією молитвою, про яку згодом розповів отець- вікарій Річард Чайка. Він подарував їм щоденник святої  Фаустини «Милосердя Боже в моїй душі».

   Після ознайомлення з щоденником та вервицею до Божого Милосердя, декілька прихожан разом з Томашеними намагались організувати якусь форму молитов для зустрічей, щоб прославляти Боже Милосердя.

    У 1994 році настоятель Славомір Бураковський з прихожанином Мирославом Станішевським отримали в усній формі благословіння від єпископа Яна Ольшанського на організацію групи Божого Милосердя в нашій парафії. На той час вже була організована форма прославлення Божого Милосердя.

   Станом на 1995 рік до групи Божого Милосердя належало близько 10 членів. Зустрічі відбувалися щотижня в п’ятницю, після вечірньої служби Божої. Молились вервицю до Божого Милосердя, співали пісні, Літанію до Божого Милосердя, мали постійні інтенції, вели молитовний реєстр різних прохань, молились девꞌятницю в дуже критичних життєвих моментах.

   Наступні роки кількість членів майже не змінювалась, крім декількох прізвищ.

   У 2000 році група здійснила  паломництво до Кракова, щоб взяти участь в урочистій службі  з нагоди канонізації с.Фаустини Ковальської.

   Групою Божого Милосердя було організоване щорічне паломництво з Миколаєва до Баштанської парафії Божого Милосердя. Єпископ Леон Дубравський благословив та взяв участь у першому паломництві, яке відбулося в 2002 році перед святом Божого Милосердя. Організовано було 12 таких паломництв.

   У 2014 році   групою організоване прославлення Бога в молитвах та піснях для всього приходу перед початком недільної Літургії.

   Станом на сьогодні молитовні зібрання групи Божого Милосердя відбуваються о 10 год. у неділю за участю духовного керівника сестри Кароліни з ордену Бенедиктинок Місіонерок.

   Група бере участь у різноманітних парафіяльних заходах: прибирання храму до свят, подвірꞌя, в організаційних питаннях парафії та інше. А також члени групи збираються на агапі любові.

   В різні періоди існування групи організовувались суто для членів реколекції в Коблево, Очакові, в приході Матері Божої Святого Розарію м. Миколаєва. Відмічаємо свято 5 жовтня — день смерті, народження для неба с.Фаустини, свято Божого Милосердя, молимося в парафії девꞌятницю до Божого Милосердя, починаючи в страсну  пꞌятницю.

   Духовними керівниками групи Божого Милосердя були : Славомир Бураковський (настоятель), Ярослав Гижицький (настоятель), сестра монахиня Агнешка з ордену адораторок Крові Христової, Ярослав Гижицький (настоятель), Петро Бротонь (настоятель), Олександр Рєпін (настоятель), с. Кароліна з Ордену Сестер Бенедиктинок Місіонерок. 

   Група має свій Статут, аніматора, який обирається 1 раз з терміном на 3 роки ( можливо 2 терміни).

   Ціль молитовної групи — це самоудосконалення у вірі Христовій, пізнання таємниць Божого Милосердя через с.Фаустину , прояв милосердя до ближніх, випрошування Божого Милосердя для себе і всього світу, а особливо для грішників.

   Постійними обовꞌязками для членів молитовної групи є: проголошувати Боже Милосердя своїм особистим прикладом, словом, духовним життям, вшановувати образ Божого Милосердя, щоденна молитва вервиці до Божого Милосердя (з 15 до 16 год.) в особистих інтенціях та постійних інтенціях:

 — середа — за мир в Україні та навернення грішників,

 — пꞌятниця — за душі в чистилищі та за помираючі душі,

 — неділя — подяка Богу за весь тиждень, благословіння на наступний тиждень та за парафію.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!