• Пятница , 31 Март 2023

«ЯКІР» Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв 16 грудня 2018 р № 15/2018 (229)

         № 15/2018 (229)                                                                                                      16 грудня 2018р.

Роздуми до Євангеліє

Сьогоднішнє слово Боже походить із Євангелія від святого Луки. Лк. 3:10-18:
«А люди питали його й говорили: „Що ж нам робити?“ І сказав він у відповідь їм: „У кого дві сорочки, ‑ нехай дасть немаючому; а хто має поживу, ‑ нехай робить так само“. І приходили й митники, щоб христитись від нього, і питали його: „Учителю, що ми маємо робити?“ А він їм казав: „Не стягайте нічого над те, що вам звелено“. Питали ж його й вояки й говорили: „А нам що робити?“ І він їм відповів: „Нікого не кривдьте, ані не оскаржайте фальшиво, удовольняйтесь платнею своєю“. Коли ж усі люди чекали, і в серцях своїх думали всі про Івана, чи то він не Христос, Іван відповідав усім, кажучи: „Я хрищу вас водою, але йде ось Потужніший за мене, що Йому розв’язати ремінця від Його взуття я негідний, ‑ Він христитиме вас Святим Духом й огнем! У руці Своїй має Він віячку, ‑ і перечистить Свій тік: пшеницю збере до засіків Своїх, а полову попалить ув огні невгасимим“. Тож багато навчав він і іншого, звіщаючи Добру Новину народові.»

Увійди в цей фрагмент Євангелія, прийнявши поставу учня, тобто того, хто має свідомість обмеженості власного розуму й уміє відкриватися на поміч ззовні. Коли ти останнього разу щиро й із усього серця просив поради в когось мудрого? Нехай питання людей із сьогоднішнього фрагменту Святого Писання будуть для тебе заохоченням і натхненням, бо ті люди, які приходили до Йоана Хрестителя дійсно шукали ради й були відкриті на його слова. Хоч, напевно, чули, що він належить до вимогливих і радикальних послідовників Бога. Чи є в тобі сьогодні бажання й готовність почути не завжди легкі, а часто тяжкі й безкомпромісні слова? На початку варто визначити саму сутність питань, що скеровуєш до Господа. Чи питаєш ти про істотні речі, чи про малі й неважливі?  Придивись до своїх питань і відкриєш багато про себе і про свої стосунки з Богом. Можливо, Бог призиває тебе змінити спосіб мислення й дій. Слова Бога вимагають твоєї відповіді. Без цього зустріч із Ним не буде повною й не принесе плодів. Якими до сьогоднішнього дня були твої відповіді на Божі слова? А якими ти хочеш, щоб вони були відтепер? У кінці помолися такими словами: Господи Ісусе, Ти вчиш нас слухати, ставити питання й відповідати на них. Освіти моє серце й мій розум і допоможи мені бути подібним до Тебе.

КОМУНІКАТ КОНФЕРЕНЦІЇ ЄПИСКОПІВ УКРАЇНИ

Дорогі Браття і Сестри! Дорогі Батьки, Подружжя, Діти! Улюблені Дідусі й Бабусі!

Сестра Люція, один зі свідків Фатімських об’явлень, у листі до кардинала Карло Кафари, засновника й багаторічного керівника Папського Інституту досліджень над подружжям і сім’єю, написала такі слова: «Кінцева битва між Господом Богом і царством сатани буде стосуватися подружжя й родини. Однак не бійся, адже кожен, хто буде підтримувати святість подружжя й родини, зустрінеться з перешкодами. Таку особу кожного дня намагатимуться подолати, оскільки питання подружжя й родини є вирішальним. Матір Божа вже розчавила голову сатані».

Сьогодні можемо констатувати актуальність слів сестри Люції. Внаслідок відступу від віри, процесу секуляризації, лібералізму, трудової міграції, а також великого наступу гендерної ідеології, яка є новим втіленням ідей Маркса й Леніна, багато родин знаходиться в серйозній духовній небезпеці. В багатьох країнах мільйони людей страждають із приводу кризи подружжя й родини. Також це страждання стосується України. Згідно зі статистичними даними в Україні понад 60% укладених шлюбів розпадаються, а кількість 

одиноких матерів за роки незалежності збільшилася аж у 22 рази. На щодень багато подружних пар протистоїть численним спокусам цього світу, намагаючись зберегти єдність і любов у своїй родині.

Відчуваючи пастирську відповідальність за повірений нам Божий Народ, а також ще більшу потребу духовної опіки й підтримки подружжя та сім’ї, прагнемо оголосити 2019 рік – «Роком святості подружжя та сім’ї», який триватиме від Урочистості Святого Сімейства, 30 грудня 2018 року до Урочистості Святого Сімейства 29 грудня 2019 року. Святий Папа Йоан Павло, який усе своє життя героїчно змагався за святість родин, в апостольському Посланні Familiaris Consortio скеровує до родин особливе запрошення: Універсальне покликання до святості скероване також до християнських подружніх пар і батьків: визначене служінням Таїнства, воно перекладається на конкретну мову дійсності подружнього й сімейного життя. Це дає поштовх до зростання в благодаті (Familiaris Consortio 56).

Тим, що оживляє наше духовне життя є Божа благодать, тому в Урочистість Святого Сімейства в усіх парафіях України просимо, що під час кожної Євхаристії відбулися відновлення подружніх обітниць. У цей день нехай Господь наново розпалить у Вас той дар, який ви отримали, коли вперше шлюбували перед вівтарем любов, вірність і подружню пошану, а плодом якого стали Ваші діти. Адже кожне святе подружжя пригадує світу про те, що сталося на Голгофі, як Христос возлюбив свою Церкву й віддав своє життя за неї. А кожна свята родина виражає плідність і красу Церкви. Сьогодні світ особливо потребує такого свідчення!

Заохочуємо Вас, дорогі вірні, щоб увійти в цей біблійний час благодаті – кайрос із надією і відкритим серцем, повним ревності й запалу змагання за святість наших родин.

Із серця всім благословляємо в ім’я Отця і Сина і Святого Духа.

 

Єпископи зібрані на 51. Пленарному Засіданні  Конференції Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні

Львів, 30 листопада 2018 року     № 35/2018

Джерело: http://munkacs-diocese.org/ua/2018/12/07/

Парафіяльні оголошення

IІI НЕДІЛЯ АДВЕНТУ (GAUDETE)

16.12.2018

  1. Запрошуємо на Службу Божу протягом тижня о 7-00 та о 18-00, неділя о 12-00 й о 18-00.
  2. Служби Божі роратні в понеділок 18-00, а з вівторка до неділі 6-30 співаємо Годинки до Пресвятої Діви Марії й 7-00 Служба Божа.
  3. Щосуботи запрошуємо на катехези для тих, хто прагне більше дізнатися про Римо-католицьку віру о 19-00 у парафіяльному домі.
  4. Збираємо додаткові пожертвування на ялинки і прикраси до Різдва Христового.
  5. У суботу, 22 грудня, о 10-00 запрошую парафіян на прибирання костелу до Різдва.
  6. Порядок святих Мес на Різдво: Святвечір 24.12.2018 о 19-00, Урочистість Різдва Господнього 25.12.2018 о 12-00. Св. Степана 26.12.2018 о 9-00 і 18-00.
  7. У понеділок, 24.12.2018, о 16-00 ті, хто залишається самі на Святвечір запрошуємо до нашого дому парафіяльного Св. Йосифа на спільну вігілію.

У наступну суботу, 22 грудня, храм прибирають: Коада Тетяна, Коада Едуард, Коада Павло, Шаповалова Олена.

Вітаємо всіх, хто протягом тижня відзначав День народження чи іншу урочистість, а також вітаємо з Днем народження наших парафіян: Рускуліс Лілію, Коруч Злату й бажаємо Божого Благословення, міцного здоров’я й опіки Пресвятої Діви Марії.

Щиро дякуємо нашим добродіям за пожертви, складені на потреби нашої парафії і ремонт парафіяльного будинку.

НЕХАЙ БЛАГОСЛОВИТЬ ВАС ГОСПОДЬ!

Розклад Богослужінь

Неділя              1200 (укр)                         1800(пол)

Понеділок                                                  1800(укр)

Вівторок         700 (укр)                             1800(укр)

Середа            700(укр)                              1800(укр)

Четвер            700(укр)                              1800(укр)

П’ятниця       700(укр)                              1800(укр)

Субота            700(укр)                              1800(укр)

Римсько-Католицька Церква

вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333

Сайт: www.joseph.mk.ua          e-mail: arepin13@gmail.com

тел. +38(0512)47-06-36

настоятель о. Олександр Рєпін TChr

Редактори: Шаповалова Олена, Рускуліс Лілія, с. Соломія OSB  

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!