• Воскресенье , 4 Июнь 2023

Листопад — молимося за померлих

Вічне спочивання дай їм, Господи, і світло віковічне нехай їм світить. Хай відпочивають у мирі вічнім.

У своїй молитві памятаймо про сім груп людей, просячи Бога бути милосердним до них і привести їх до вічного блаженства. 

 

1.       За Батьків
Молитва за батьків — важливе завдання, оскільки таким чином ми можемо підтримувати з ними зв’язок. Наші молитви — це знак нашої прив’язаності та любові, а жертвування Меси — це участь у Небесній Літургії, на якій — як сподіваємось — присутні наші батьки, і тому ми можемо поєднатися з ними через Святу Жертву. Не забудь про маму й тата і, якщо маєш можливість, відвідай їхню могилу цього листопада!

 

2.       Молодь
Смерть молодої особи — це завжди трагедія. Впродовж короткого життя вона могла мати глибокі стосунки з Богом. А, можливо, короткочасність її життя не дала часу на те, аби покаятися за свої гріхи та виправитися. Особливо в наші часи не бракує нагод до гріха молодій людині; спокуса оточує їх з усіх сторін, як, зрештою, і всіх нас.

 

3.       Тих, які померли несподівано і не встигли прийняти Святі Таїнства
Знаєте когось, хто трагічно помер у автокатастрофі або переніс серцевий напад і швидко відійшов? Цілком можливо, що раптова й несподівана смерть не дала їм можливості приступити до Пресвятих Таїнств, які б зміцнили їх.

 

4.       Священиків
На думку спадають слова Ісуса: «Кому дано багато, багато від нього й жадатимуть» (Лука 12, 48). Опіка над душами — це велика відповідальність. Можливо, душам духовенства та ченців теж є що спокутувати. Не забудь про свого близького священика, який помер. Помолися за нього!

 

5.       Тих, які скоїли самогубство
Сьогодні ми добре розуміємо вплив психологічних чинників на наші рішення і, як віруючі, стверджуємо, що в свої останні хвилини самогубці могли волати до Бога про милосердя. На жаль, багато людей досі вважає, що самогубство — це завжди смертельний гріх, тоді як насправді психологічний фактор може зменшити вину.

 

6.       Наших братів та сестер протестантів.
Не забувайте молитися за їх душі. Здебільшого в Чистилище вірять лише католики. Наші брати та сестри з протестантських спільнот не мають багато можливостей (якщо мають взагалі), аби пожертвувати Месу за душі своїх близьких або помолитися за вічне спочивання для них. Як католики, ми повинні прийняти цю відповідальність на себе. Який же великий дар ви можете принести своєму другові, якщо своєю молитвою звільните його з Чистилища та приведете до Царства Небесного!
 
7.       Своїх ворогів
Ісус сказав у Євангелії, аби ми робили добро тим, хто ненавидить нас; любили своїх ворогів. Коли чуємо про смерть когось, кого ми вважали не другом, але ворогом, пожертвуймо за нього молитву. Це добро, яке ми можемо вчинити, це акт милосердя. Можливо, якщо ми пробачимо і проявимо милосердя, Бог зробить те саме для нас, а той наш ворог віддячить за добродійство, заступившись за нас.

Вічне спочивання дай їм, Господи, і світло віковічне нехай їм світить. Хай відпочивають у мирі вічнім.

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!