• Пятница , 3 Февраль 2023

Нові бічні вівтарі у нашому храмі

Сьогодні, 21.11.2010. в урочистість Христа Царя Всесвіту, Його Ексцеленція єпископ Бронислав Бернацький освятить нові бічні вівтарі у нашому храмі св. Йосипа.

Вівтарі є виконані у неоготичному стилі у майстерні львівського столяра, пана Стефана Адамського. Надіємось, що віднині вони назавжди будуть служити Божої славі та залучати нас до зосередження та молитви.

Згадаймо деякі подробиці з історії вівтарів, які колись прикрашали нашу святиню. О. Нікодім Черняхович, будівничий миколаївського костелу, привіз у 1896 р. три мармурових вівтарі з Італії. У центральному вівтарі знаходилась копія ікони Матері Божої Ченстоховської, написана у Варшаві. Вона була закрита за іконою св. Йосипа та відкривалася підчас св. Меси. Кому були присвячені бокові вівтарі, зараз невідомо, оскільки вони були знищені більшовиками разом з рештою убрання храму. Нажаль, не залишилося жодної світлини.

Поступово наша парафія відроджується і храм у своєму вигляді починає наближуватись до задумів о. Черняховича. Нові бокові вівтарі є присвячені Ісусу Милосердному та Матері Божій. У лівому вівтарі влаштовано копію чудотворної ікони Ісуса Тарнорудського. Тарноруда — це подільське село, санктуарій (святе місце), що  знаходиться у Хмельницькій області, у якому вже багато століть прочани вшановували Милосердя Боже. У правому знаходиться ікона Матері Божої Ченстоховської, яка нагадує про історичне оздоблення храму. Обидві вівтарні ікони привертають увагу своєю глибокою духовною красномовністю. Вони є повсякчасним запрошенням до молитви.

Варто зауважити, що вівтарі були встановлені після неабиякої підготовчої роботи. Парафіяни виявили жертовність у підтримці цього проекту. А тим часом п. Стефан розробляв ескізи майбутніх вівтарів, які б мали гармонізувати зі стилем нашого храму. Після узгодження він розпочав копітку роботу. Праця у власній майстерні зайняла майже рік. Адже, вибраний матеріал, тверде дерево дуба, є доволі нелегким в обробці, особливо для складного художнього різьблення. Пан Стефан самотужки привіз, зібрав та встановив вівтарі. Це не є перша така його праця. Він вже реконструював багато храмових вівтарів у різних містах, наприклад у Жмеринці, Коломиї та ін. Таким чином пан Адамський продовжує служіння свого батька, який ще у радянські часи багато допомагав у збереженні та реконструкції костьольних вівтарів. Будування вівтарів є для пана Стефана більш покликанням ніж працею, адже основним місцем його роботи є школа.

Дякуючи майстру та всім, хто долучається до відродження нашого храму, покладаємо свою надію у Господі, що всі старання спричиняться до оновлення людських душ.

Л.БОРИСОВА

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!