• Пятница , 31 Март 2023

Пасхальне Тридення (в дома)

ПАСХАЛЬНЕ ТРИДЕННЯ В РОДИНІ (ДОМАШНЯ ЛІТУРГІЯ)
 
Як ми читаємо в Старому Заповіті, пасхальні події звершувалися в двох спільнотах: у громаді та в сім’ї. Перш євреї святкували Пасху, тобто «вихід» з єгипетської неволі. З часом щорічне святкування трапези Виходу та згадки великих діл Божих увійшло в традицію вибраного народу як невід’ємний ритуал їхньої ідентичності. Пізніше відбулася Пасха Христа, яка стала переходом через страждання та смерть до слави воскресіння. Син Божий Ісус Христос, будучи євреєм, також звершував ці обряди; у Євангелії сказано, що Він звелів учням приготувати пасхальну вечерю. Але, зберігаючи основу обрядів, Христос перемінив їхнє значення. Він сам є пасхальним Агнцем; через пролиття Крові на Хресті Він установлює новий союз із грішним людством, за котре віддає своє життя, будучи Святим Богом.
 
І наша Пасха – це вхід кожного з нас через хрещення в пасхальну таємницю Господа. Отже, це наш перехід з неволі гріха до вільності Божих дітей.
 
Добре й дійсно глибоке пережиття Пасхального Тридення є фундаментом життєвої сили всієї Церкви та кожного християнина зокрема. Оскільки в 2020 році більшість із нас, швидше за все, не зможе брати участь у всіх обрядах Тридення безпосередньо в храмах, ми підготували ці матеріали, аби допомогти всім більш свідомо пережити домашню літургію вдома в родині. Крім основних Святих Літургій Пасхального Тридення, які завжди відбуваються в наших храмах, Церква цими днями особливо ревно молиться Літургією Годин та закликає всіх вірних долучитися до цієї молитви.
 
Далі подаємо пропозиції, конкретні підказки, які можуть допомогти в домашніх умовах краще й глибше пережити найважливіші події нашої віри. Заохочуємо передусім батьків, яким Бог доручив відповідальність за свою сім’ю – «домашню Церкву», з Божою допомогою зробити все можливе, щоб кожен член сім’ї міг зустрітися з Христом Воскреслим.
 
Бажаємо вам досвідчити Воскреслого Господа, Котрий проходить вашими родинами, щоб кожного їхнього члена визволити з темряви гріха, безсилля, страху, неволі та перенести до свободи Божої дитини.
 
 
Увага!
➢ Подбайте, щоб кожен член родини був у стані Божої благодаті (посповідався до Пасхального Тридення).
➢ Заплануйте виконання домашньої роботи (прибирання, готування тощо) до Великого четверга, щоб усі могли зосередитися на переживанні Пасхального Тридення.
➢ Заздалегідь ознайомтеся з усіма пропозиціями переживання Пасхального Тридення вдома, відповідно заплануйте кожен день.
➢ Пам’ятайте слова Ісуса: “Де двоє або троє зберуться в Моє ім’я, там Я серед них” (Мт.18, 20)
 

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!