• Воскресенье , 4 Июнь 2023

Попільна Середа

Із Попільної середи розпочинається Великий піст. Щороку вона припадає на іншу дату. 

Чи треба в цей день іти до костелу? Що можна їсти в Попільну середу? Ось відповіді на ці запитання.

Дата Попільної середи

Дата Попільної середи залежить від того, коли припадає Великдень. У свою чергу, Пасха – рухоме свято, тому й Попільна середа теж змінює свою дату. Попільна середа завжди випадає між 5 лютим і 10 березня, а конкретна дата завжди строго залежить від Великодня.

Чи треба йти до костелу?

Звичаєм, який пов’язаний із Попільною середою, є посипання під час меси голів попелом на знак покути. Цього дня багато католиків йдуть до храму, що викликає запитання: Попільна середа відноситься до обов’язкових відправ і чи обов’язково треба йти до костелу? Попри те, що храми цього дня переповнені, Попільна середа не належить до обов’язкових відправ, тобто участь у месі цього дня необов’язкова. І хоч не бути на месі цього дня не є гріхом, католики традиційно намагаються все-таки прийти до храму. 

Кожен з нас прагне щастя, прагне після смерті отримати спасіння, але гріх віддаляє нас від Господа Бога, тому потребуємо навернення.

Участь у Службі Божій — це перший крок до нашого навернення. 

Що можна їсти?

У Попільну середу віряни мають дотримуватися строгого посту.

Що це означає і що можна цього дня їсти?

Строгий піст полягає в утриманні від споживання м’яса та обмеженні кількості їжі. Він обов’язковий для католиків від 18 до 60 років і означає, що лише один раз упродовж дня можна поїсти досита. Крім цього, можна два рази перекусити.

Для підлітків від 14 років обов’язковий піст полягає у відмові від м’яса. Строгий піст у Попільну середу не диктує докладно, що можна їсти. Так, не можна їсти м’яса і лише раз упродовж дня можна поїсти вдосталь. Натомість можна спокійно вживати усі страви без м’яса.

http://monitor-press.info/ua/categories/polshcha/32575-sohodni-popilna-sereda-rozpochynaietsia-velykyi-pist

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!