• Воскресенье , 4 Июнь 2023

Реколекції «СЛУЖІТЬ ЦЕРКВІ!»

images18-20 БЕРЕЗНЯ в нас провадив реколекції отець Олександр Коцюр, настоятель римо-католицької парафії у Голозубинцях на Хмельниччині.

Реколекції дають можливість зупинитись у повсякденній суєті та порозважати, як провів час після попередніх реколекцій. І знайти Господа знову. Знайти розраду в Ісусі Христі.

Одна з важливих змін, що них упровадив Другий Ватиканський собор: після 1965 р. олтар переставлений таким чином, що під час Літургії Ісус увесь час знаходиться у центрі уваги.

Ісус має бути у центрі нашої уваги завжди, але бува наші слова та діла розбігаються з Його наукою. Свята Церква складається с несвятих людей, але прагне освятити, євангелізувати кожного. О. Олександру часто доводиться євангелізувати тих, кого до того він не знав. Зазвичай це починається з хоча би короткого знайомства і розмов просто “за життя”. Приблизно через півроку співрозмовник починає бачити в себе зміни на краще, та ще й тягне за собою своїх знайомих, так само грішних, як і він сам. Так може постати нова парафія там, де до того не було жодного віруючого.

Євангелізація не є справою лише священників, кожний вірний має навертати ближнього. Інколи це вдається легко, іноді — ні. Тоді треба посилити молитви до Бога, не втрачати зв’язок, просто розмовляти. І вчитися самому. Разом з євангелізацією треба робити діла милосердя. Якщо робиш них в ім’я Господнє, сатана неодмінно заважатиме. Не переймайся, просто прожовжуй свою справу з любов’ю до Христа.

Наша любов до Бога — це намагання подобатися Йому. А це значить не грішити, бо гріх є свідомим порушенням Божих заповідей, відкиданням Божої любові. Гріх породжує смерть, у першу чергу смерть нашої душі. Неможливо зовсім не грішити, тому Бог дарував нам Таїнство примирення, сповідь.

Сповідь, Євхаристія можливі лише у Церкві. Тому помиляються ті, хто легковажить участю у Св. Месах.

Пам’ятайте про ближніх! Переважним чином стається так, що жінки регулярно ходять до церкви, а чоловіки знаходять собі інші, суєтні справи. Це неправильно, треба чоловіка тягнути до церкви, але лагідно, без надміру месіанства. Не допустіть до того, щоби про ваше (з близькими людьми) християнство довелося казати у минулому часі.

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!