• Воскресенье , 4 Июнь 2023

Увага!!! Комюніке…

На час карантину прохання залишатися в дома. Служби Божі будуть звершуватися у храмі, але за малою кількістю людей, щоб не поширювати епідемію. Вибачайте, якщо хтось очікував від нас чогось іншого, ми прислухаєиося до всказівок, які ми отримуємо.

Єписткопат РКЦ видав «Рекомендації для пастирів у часі епідемії коронавірусу». Хочу поділитися деякими з Вами, дорогі парафіяни, так як вони відносяться і до Вас.

  1. Уряд України ухвалив рішення про заборону масових заходів за участю більше 10 осіб, враховуючи церковні обряди та церемонії. Пропонуємо, щоб обмежити участь у Святій Месі лише тих людей, які склали намірення Святої Меси, в тому числі в неділю. Це стосується також похорону та звершення інших таїнств.
  2. Вірні у цьому часі епідемії отримують звільнення (диспенсу) з обов´язку участі в недільній Святій Месі. Навіть більше, хворі з проявами вірусного захворювання, мають обов’язок знаходитись в ізоляції.

Особливо вразливою категорією для коронавірусу є люди похилого віку, люди з хронічними хворобами, а також діти, які, хоча й мають найменші ускладнення при захворюванні, але стають носіями коронавірусу. Заохочуємо до того, щоб залишилися вдома, особливо коли на богослужіння треба добиратися громадським транспортом. Залишайтеся вдома, моліться і єднайтеся з Літургією Церкви при допомозі Радіо Марія та телебачення Віковічного Слова (EWTN), духовно приймаючи Святе Причастя.

  1. У зв´язку з запровадженням карантину відміняються катехетичні заняття для дітей. Натомість слід заохочуємо батьків до проведення спільної родинної недільної молитви та читання Святого Писання і в такий спосіб передавати дітям віру.
  2. Так як уже говорилося на час епідемії скасувати знак миру у формі подання руки, перевести тільки на кивок головою в напрямку іншого.
  3. В часі епідемії існує можливість приймати Святе Причастя на руку. Таким чином вірні, які прийматимуть Причастя, будуть мати певність, що долоні священика не мали попереднього контакту з устами інших вірних. Однак ми не можемо змусити всіх вірних до прийняття Святого Причастя на руку, вводячи цю форму як обов´язкову в усіх парафіях. З іншого боку не маємо права відмовити тим, які хочуть його прийняти саме в такий спосіб. Тому залишається до вибору спосіб прийняття Святого Причастя. Заохочуємо спершу запросити вірних, які прагнуть прийняти Святе Причастя на руку, а потім уділити Причастя тим вірним, які вирішили його прийняти традиційним способом, тобто до уст. Підходячи до Причастя, маємо зберігати дистанцію в один метр один від одного.
  4. Усувається на час епідемії свячену воду з-перед входу до храму для ознаменування себе знаком хреста. Це є як превентивний захід. Можете приносити з собою воду для освячення.
  5. Участь у Хресній Дорозі у Великому Пості є надзвичайно важливою і є джерелом істинної побожності. Щоб обмежити скупчення людей у часі оголошеного карантину, альтернативною була б участь у Хресній Дорозі через засоби сучасної комунікації.
  6. Вшанування хреста, ікон і мощей в цей період – як під час публічних богослужінь, так і в індивідуальному порядку – звершується тільки поклоном, але не поцілунком.
  7. Є можливість Сповіді. Маєте можливість приступати до сповіді. Не виставляємо стули для цілування вірними.

 

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!