• Суббота , 3 Июнь 2023

Великий Четвер. Священство. Євхаристія

Великий Четвер — це день, коли Ісус Христос встановив таїнства Євхаристію та Священство. Звершення таїнств Євхаристії і Священства мало місце в Єрусалимі у Великий Четвер.

Там у цьому святому місці Божого вподобання, Ісус на віки подарував нам таїнства Євхаристії і Священства. Ці дари Божої любові і Божої покори, дари Пасхи і Нового Примирення. Як не має Євхаристії без Священства, так само не має Священства без Євхаристії. Не дасться цих двох таїнств розділити, не можна глибоко їх розуміти, як тільки разом вспівзалежних, встановлених для спасенного добра Божого Народу. Святий папа Йоан Павло ІІ, в одному з важливих документів Церкви пише такі слова: „Євхаристія є головною і центральною рацією існування таїнства Священства. Тому священик в особливий і винятковий спосіб є пов’язаний з Євхаристією. Є „з неї” і „для неї”. Він є також особливо відповідальний за неї. Вірні очікують від священика виняткових доказів пошани і любові до Євхаристії, щоб через неї могли підкріплювати і оживлювати самих себе”.

Ісус Христос встановлюючи Євхаристію, консеквентно прийняв рішення встановити таїнство Священства. Тільки в руки вибраної через себе людини Він міг зложити Євхаристію.

Тому будьмо вдячні Богові в цей день за ці два таїнства – Священства та Євхаристії.

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!