• Вторник , 28 Март 2023

Велику Суботу — переживаємо у родині

ВЕЛИКА СУБОТА

Велика субота – це «день спочинку Господа в гробниці. День тихої надії, молитовного очікування на чудо воскресіння. Цього дня немає нічого траурного, сумного – це тиха внутрішня радість, що випливає з віри в божество Христа та з надії виконання Його обітниць».

Останні приготування до переживання Великодня робимо в суботу вдень, щоб вечір уже був сповнений пасхальною радістю.

Збираємо в першій половині дня «великодній кошик» (страви, які будемо споживати під час великоднього сніданку): хліб (паска) (він нагадує «хліб живий, що зійшов із небес» та в Святому Причасті дає життя світу), яйця, писанки й крашанки (символ життя, який пробуджує радість у серцях), ковбаси, пасхальний агнець (можна зробити з тіста, цукру, навіть з паперу), який переносить думки й серця вірних у далеку першу пасхальну ніч – ніч Божої милості до вибраного народу, спраглого Бога й свободи, ніч, що починає шлях до землі відпочинку та перебування в присутності Господа.

 

ДОДАТКОВІ ПРОПОЗИЦІЇ НА ЦЕЙ ДЕНЬ:

  • Велика Субота – час, коли можна поговорити з дітьми про їхнє хрещення. Варто показати фотографії, фільм, але не слід затримуватися на спогадах, на зовнішніх подіях. Треба пояснити, що насправді тоді відбулося. З дітьми, котрі вже приймають Тіло Господнє, треба поговорити про Першу Сповідь та Перше Причастя. Слід показати зв’язок цих подій із пасхальною таємницею Христа. Так само з миропомазанням.

 Можна продовжити піст (за бажанням).

 Згадайте про своїх хресних батьків, помоліться за них.

 Поговоріть про історію передавання віри у вашій родині, поділіться своїм особистим досвідом. Якщо маєте предків, які були переслідувані за віру, то з вдячністю згадайте про них сьогодні.

 Триває дев’ятниця перед Святом Божого милосердя (ІІ день) – можемо помолитися о 15.00.

 Варто протягом дня пам’ятати про молитву Літургією Годин.

НІЧ ВОСКРЕСІННЯ ГОСПОДНЬОГО

Знак присутності Христа Воскреслого – Пасхал. Сімейний Пасхал – це свічка з розміщеними на ній великодніми символами: Хрест, грецькі букви Α та Ω (початок і кінець) та символічні 5 ран Ісуса Христа (голова, руки, ноги, серце). Ці символи можуть зробити діти за допомогою батьків та прикріпити їх на звичайну свічку. увечері, на Пасхальну Вігілію, пасхал встановлюють на «домашньому вівтарі» – оздоблена зеленню та квітами, пасхальна свічка наново зроджує в серцях дітей і батьків радість, яку переживали апостоли, побачивши Воскреслого Господа. Після разом пережитої Літургії Слова батько родини читає молитву благословення Пасхалу.

Пасхальна свічка має горіти на урочистому великодньому сніданку та на інших спільних трапезах і родинних молитвах, зустрічах.

Молитва благословення Пасхалу:

Батько (або інший дорослий):

  • цю святу ніч, коли Господь наш Ісус Христос, воскреснувши, перейшов від смерті до життя, ми збираємося в нашій родинній спільноті. Прагнемо радісно переживати присутність Воскреслого Господа серед нас. Знаком Його присутності нехай буде пасхальна свічка. Просімо Доброго Бога благословити її.

(хвиля молитви в мовчанні)

Всемогутній Вічний Боже, Котрий у вогняному стовпі вів люд Божий через пустелю, благослови цю великодню свічку, нехай вона буде знаком присутності в нашій родині Воскреслого Христа. Хочемо йти за сяйвом Його світла. Нехай же ми удостоїмося свята вічної світлості. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

Всі: Амінь                                                    Батько запалює пасхал і говорить:

Б: Нехай світло Христа, славно воскреслого, оселиться в наших серцях.

Всі: Богу подяка.

Всі: Алілуя, алілуя, алілуя. Христос принесений в жертву як наша Пасха. Святкуймо в Господі.

Алілуя, алілуя, алілуя.

Б: Христе, Сину Бога живого, прийми від нас це святе чування в пасхальну ніч – і дай нам радість, яку лише Ти можеш дарувати людському серцю. Тобі слава навіки.

В: Тобі слава навіки.                                                

 

На закінчення можна заспівати великодню пісню.

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!