• Вторник , 28 Март 2023

Відпусти, пов’язані з поминальними днями

Цього року, беручи до уваги обставини, спричинені пандемією Covid-19, можливість отримати повні відпусти для душ померлих поширена на весь місяць листопад. Про це йдеться в Декреті Апостольської Пенітенціарії, оприлюдненому 23 жовтня 2020 року. В документі зазначається, що цей трибунал Апостольської Столиці отримав чимало прохань від пастирів, а тому, за особливим мандатом від Святішого Отця, з метою запобігти скупченню людей там, де це заборонено, вирішив видати наступні розпорядження, які змінюють правила, вміщені у відповідному розділі «Підручника індульгенцій».

Правила для вірних

По-перше, повний відпуст для тих, які відвідають цвинтар і помоляться за померлих, навіть лише в думці, призначений згідно з правилами на окремі дні від 1 по 8 листопада, може бути перенесений і на інші дні цього місяця, вільно обрані окремими вірними, також і не послідовні між собою.

По-друге, повний відпуст, призначений на 2 листопада з нагоди спогадування всіх померлих вірних для тих, які побожно відвідають церкву або каплицю та прокажуть «Отче наш» і «Вірую», може бути перенесений не лише на неділю перед або після урочистості Всіх Святих, але на інший день листопада, на вільний вибір окремих вірних.

«Похилі віком, хворі та всі ті, які через серйозні причини не можуть виходити з дому, наприклад, через обмеження, накладені компетентною владою на період пандемії, щоби запобігти скупченню багатьох вірних у священних місцях, вони можуть отримати повний відпуст, духовно єднаючись з усіма іншими вірними, повністю віддаляючись від гріха та з наміром сповнити, як тільки це стане можливим, три звичні умови (Сповідь, Причастя та молитва в наміренні Святішого Отця), проказавши перед образом Ісуса або Пречистої Діви Марії побожні моління за померлих», – зазначається у декреті, пропонуючи також роздуми над євангельськими уривками, призначеними на заупокійні літургії, чи діла милосердя, жертвуючи Богові страждання та незручності свого життя.

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!