• Пятница , 3 Февраль 2023

Вітаємо с. Кароліну!

18 листопада Церква згадує спомин блаженної Кароліни, яка є особливою покровителькою для с. Кароліни, яка працює в нашій парафії.

Це ще одна нагода, якою хочемо скористатися, щоб подякувати с. Кароліні за служіння в нашій парафії, за кожне діло, яке виходить з її рук, а також хочемо привітати і скласти найсердечніші побажання.

Побажаємо Сестро, тобі удачі,

І в великому і в малому ділі.

Як маленький струмок прозрачний

прагне моря, біжить до цілі.

Так і ти, своїм серцем чистим

Осягай свою близкість з Богом,

Щоби світлом з небес 

Бог освітив твою дорогу.

Хто ж така блаженна Римсько-Католицької Церкви, мучениця Кароліна?

БІОГРАФІЯ

Кароліна Кузка народилася 2 серпня 1898 року у багатодітній селянській родині. Все своє життя прожила в своєму селі, допомагаючи батькам у їхньому господарстві. Брала активну участь у житті місцевого католицького приходу. Співпрацювала з настоятелем в організації різних парафіяльних молитовних груп («Апостольство Молитви», «Живий Розарій»), проведення катехизації та формуванні сільської бібліотеки.

На початку Першої світової війни в селі, де проживала Кароліна Кузка, квартирувала російська військова частина. Була вбита російським солдатом, захищаючи свою честь і невинність. Після її смерті в Польщі виникло шанування Кароліни Кузка як мучениці цнотливості і тілесної чистоти. 18.11.1917 року її тіло було перенесено до церкви міста Забава.

ПРОСЛАВЛЕННЯ

Завдяки активній діяльності єпископів Стьопа і Аблевіча, розпочатої ними в 1965 році, в Римі почався процес бетіфікаціі. 30.06.1986 року Святим Престолом був виданий декрет про мучеництво Кароліни Кузка. 10.06.1987 Кароліна Кузка була зарахована до лику блаженних римським папою Іоанном Павлом II під час його відвідин міста Тарнова. Кароліна Кузка є покровителькою католицького руху «Рух Чистих Сердець», Жешовського дієцезії і «Католицького Товариства Молоді». День пам’яті в Католицькій церкві — 18 листопада.

http://www.people.su/ua/60032

 

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!