• Вторник , 28 Март 2023

Якір. Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв. 10 січня 2021 року. №2/2021 (310)

Сьогодні Слово Боже з Євангелія від св. Марка: Мк 1, 7 – 11

І проповідував, кажучи: Слідом за мною іде сильніший від мене, що йому я недостойний, нахилившись, розв’язати ремінця його сандалів. Я вас христив водою, а він христитиме Святим Духом. Тими днями прийшов Ісус із Назарету, що в Галилеї; і був хрищений Йоаном у Йордані. І коли виходив з води, то побачив, як небо розкрилось, і Духа, що як голуб сходив на нього. І голос ізлинув з неба: Ти єси Син мій любий, у тобі — моє уподобання.

 

Сьогодні згадуємо Хрещення Господнє. Христос, через хрещення в Йордані, починає свою публічну діяльність. Місією ж Йоана Хрестителя був заклик до навернення. Юрми людей приходили до нього, щоб прийняти хрещення, яке було знаком навернення від злих вчинків до добрих, а також знаком каяття. Чи ти відчуваєш цей заклик в твому житті? Чи чуєш заклик до особистого навернення? Якою буде твоя відповідь?

Йоан підкреслює: «Слідом за мною йде сильніший за мене». Хоч він був шанований серед люду, який приходив до нього, Йоан добре знав своє справжнє місце. А також він знав, Ким є Той, Котрий його послав. Навернення не є самостійним діянням зусиль людини. Воно може існувати лише тоді, коли людина співпрацює з Богом. Подумай про своє духовне життя. Чи будуєш його власними зусиллями, чи просиш допомоги у Всевишнього?

Перед початком місії Бог Отець зміцнює Ісуса через слова, які є повні любові. Це безумовне прийняття, визнання гідності Божої дитини, яке має бути двигуном змін та допомогою в наших життєвих змаганнях. Уважно прислухайся до слів, які лунають із неба, як до таких, що скеровані власне до тебе. Прийми до серця правду, що ти — улюблена Божа дитина.

Отче Небесний, дякую Тобі, що пригадуєш мені про свою любов. Допоможи мені повірити, що з її допомогою я можу бути ближче до Тебе.

 

Історія Літанії до Серця Ісуса

Серце Ісуса, списом пробите

Христос був прибитий до хреста у п’ятницю. Це був день підготовки до Пасхи, найбільшого свята в Старому Завіті. Згідно з єврейськими правилами, було неприпустимо залишати тіла померлих на таке велике свято. Також євреї вимагали від Пилата, щоб він приказав перебити голінки конаючим на хрестах засудженим і тим самим спричинити їм негайну смерть.

          Такі переломи кісток викликали додатковий біль. Євреї, ймовірно, хотіли б випробувати Ісуса такими тортурами. Солдати, надіслані Пилатом, зламали голінки обох лиходіїв, які були ще живі, але побачивши, що Ісус уже помер, вони відмовилися від цього злочину. Розповідаючи про це св. Йоан Євангеліст зазначає, що таким чином збулося пророцтво: «Кістка Його не буде поламана» (Йн 19, 36; Вих 12, 46). Святий Йоан додає, що натомість «один з воїнів списом проколов Йому бік, і тут же витекла кров та вода» (Йн 19, 34). Євангеліст зазначив цей факт як очевидця: «Той, хто бачив, засвідчив, і правдиве його свідчення […] Бо сталося це, аби збулося Писання […]» Будуть дивитися на Того, кого прокололи»(Йн 19, 35-37). Це пронизування Серця Христа було необхідним, щоб не було ні найменшого сумніву, що Христос дійсно помер.

          Для нас, християн, пробите Серце Христове є символом Його найвищої любові та відданості. У Бревіарії ми читаємо: «Твоє серце поранене, щоб ми дивлячись на видиму рану і побачили невидиму рану любові. Тілесна рана вказує на духовну рану». Пролита кров свідчить про повне знищення жертви. Це стосується кривавих жертв у Старому Завіті. Без цього кровопролиття Христова жертва була б неповною.

          Господь Ісус являвся різним святим із Серцем, видимим на Його грудях, щоб збудити почуття любові та вдячності, зворушити серця грішників, а також щоб заохотити нас до покути та відшкодування за гріхи. Христос оголосив, що хоче, щоб Йому поклонялися в такому образі. До св. Маргарити Марії сказав: «Ось Серце, яке так полюбило людей, що нічого не занедбало, щоб показати свою любов до них. Але взамін воно зазвичай отримує невдячність, презирство, образи, святотатство та холод».

          Наш Спаситель дав зрозуміти, чого Він очікував від нас: любові та відшкодування за гріхи; Він вказав, як ми можемо найкраще спокутувати гріхи світу. Перш за все: часте Святе Причастя, особливо в Першу п’ятницю місяця, у свою чергу участь у святій Месі, яка правиться як відшкодування за образи, які Ісус зазнав у Пресвятому Таїнстві; Свята година в Перший четвер місяця, що відзначається в храмі на спільному молебні або окремо, і нарешті апостолат. Ми повинні, по можливості, боротися з гріхом, протистояти злу в нашому найближчому оточенні.
          Окрім способів винагороди Пресвятому Серцю, у нас кожен день є багато можливостей терпляче пережити будь-які негаразди чи хвороби; відказатися від чогось або прийняти на себе невеликі зречення. Усі ці маленькі добрі справи можемо жертвувати як винагороду Божественному Серцю за гріхи, що постійно кояться у світі. Христос не відкине їх. Він зможе використати їх для спасіння багатьох душ, яким загрожує вічна загибель. Допоможімо Христу рятувати душі?

 

ПРИТЧА ПРО УВАГУ НА МОЛИТВІ

Молодий чоловік підійшов до священика і сказав: — Я більше не буду ходити до храму!

Священик запитав: — Чому?

Чоловік відповів: — Я бачив, як жінка спілкувалась погано з іншого жінкою, частина парафіян дивляться у свій телефон під час служби, і це тільки декілька моментів, які я помітив.

Священик сказав: — Добре, але перш ніж ти підеш, зроби мені послугу: візьми повний стакан води і три рази прогуляйся по храму не проливаючи жодної краплі на підлогу. Після цього вийди з Церкви, якщо хочеш.

Молодий хлопець подумав, що це занадто легко! І він тричі обійшов навколо, як просив священик. Коли закінчив, то сказав до священика, що все зробив. А священик запитав: — Коли ти йшов по храму, ти бачив, як жінка погано говорила про інший жінку?

Хлопець відповів: — Ні.

— Ти бачив, як хтось дивиться на свій телефон? — Ні.

— Знаєш чому? — Ні

 — Ти був зосереджений на склянці, щоб переконатися, що ти її не упустиш і не проллєш воду. Те ж саме відбувається з нашим життям. Коли наша увага зосереджена на нашому Господі Ісусі Христі і нашій молитві , у нас немає часу, щоб побачити помилки інших людей!

http://www.wedenie.info/93-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%82%D1%87%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D0%B1%D1%83%D0%B4%D1%83-%D0%B1%D1%96%D0%BB%D1%8C%D1%88%D0%B5-%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B8-%D0%B4%D0%BE-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BC%D1%83.html

 

Римсько-Католицька Церква,  

вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333.

Сайт: www.joseph.org.ua  

e-mail: arepin13@gmail.com   

тел. +38(0512)47-06-36, +38(063) 84-09-865

настоятель о. Олександр Рєпін TChr

Редактори: Рускуліс Лілія, Шаповалова Олена, с.Фаустина OSB

 

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!