• Четверг , 2 Февраль 2023

Якір. Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв. 10 травня 2020 року. №19/2020 (286)

 

Сьогодні Слово Боже з Євангелія від св. Йоана: Йн 14, 1-12

Хай не тривожиться серце ваше! Віруйте в Бога, віруйте й у мене. В домі Отця мого багато жител. Коли б не так, то я сказав би вам; іду бо напоготовити вам місце. І коли відійду і вам місце споготую, то повернуся і вас до себе візьму, щоб і ви були там, де я. Куди ж я йду — ви знаєте путь.» «Господи, — каже до нього Тома, — не знаємо, куди ти йдеш. І як нам знати тую путь?» Ісус до нього: «Я — путь, істина і життя! Ніхто не приходить до Отця, як тільки через мене. Якщо б ви мене пізнали, то й Отця мого пізнали б. Відтепер знаєте його і бачили.» А Филип йому: «Господи, покажи нам Отця, і вистачить для нас.» «Скільки часу я з вами, — каже Ісус до нього, — а ти мене не знаєш, Филипе? Хто мене бачив, той бачив Отця. Як же ти говориш: Покажи нам Отця? Невже не віруєш, що я в Отці, а Отець у мені? Слова, які проказую до вас, не від себе проказую. Отець, який перебуває в мені, — він творить діла. Тож вірте мені, що я в Отці, й Отець у мені. А коли ні, то з-за самих діл вірте. Істинно, істинно говорю вам: Хто в мене вірує, той так само діла робитиме, що їх я роблю. А й більші від них робитиме, — бо я вже йду до Отця мого.

 

Сьогодні Ісус відверто розмовляє з апостолами про трудні й незрозумілі для них справи. Розпочинає цю розмову словами: «Нехай не тривожиться ваше серце». Спробуй у тиші прислухатися до цих слів Ісуса та відкрити для них своє серце. Можливо, якесь слово особливо промовляє до тебе.

Дім — це місце, з якого щоденно виходиш до праці, школи та інших щоденних занять. Але також це місце, до якого ти завжди повертаєшся. Наскільки воно важливе для тебе? Чи повертаєшся сюди з радістю, надією на відпочинок, чи, може, зі страхом, що там на тебе чекає?

Ісус говорить про себе, що Він є дорогою, правдою та життям. Слова ці – це вказівки, які ясно визначають напрямок життя. Щоб дійти до дому Отця, треба бути з Ісусом кожної хвилини. Це Він показує справжні вартості, підказує, які вибори маєш доконати, щоб життя було справжнім.

Слова Ісуса нелегкі, тому апостоли їх не розуміють. Нам, людям 21 століття також важко зрозуміти їх сенс. Перед усім ці слова вимагають довіри до Бога і відкритого серця людини. Тоді Святий Дух приходить, навчає і розсвітлює серце, дає зрозуміння Божого слова. Проси Бога про це зрозуміння.

Подякуй Ісусові за все, чого ти досвідчив під час цієї молитви.

 

Фатіма – милосердне послання людству

 

Вже майже сто років тому, в неділю, 13 травня 1917 року троє маленьких пастушків – десятилітня Люсія Сантос, дев’ятилітній Франциско Марто та його сестра, семилітня Жасінта – пасли вівці на полі Кова-да-Ірія в околиці Фатіми. Зненацька небо пронизала блискавка, і перелякані діти побачили в небі сяючу постать, одягнену в білий одяг. У Панні з юним красивим обличчям, що стояла над невеличким дубом на легкій хмаринці і тримала в руках вервицю, діти впізнали саму Пресвяту Богородицю. З того дня Діва Марія з’являлася їм ще п’ять разів поспіль – щомісяця 13 числа. Останнє об’явлення Пресвятої Богородиці сталося 13 жовтня 1917 року. Під час об’явлень Пресвяту Богородицю бачили лише троє дітей, яким Вона об’явилася вперше, хоч, починаючи з другого об’явлення, при цій події завжди були присутні люди – щоразу більше й більше. Лише Люсія й Жасінта чули Діву Марію і тільки Люсія могла розмовляти з нею. В часі своїх об’явлень Богородиця передала дітям особливі повідомлення, так звані «Три таємниці», або «Три послання», які Вона просила до часу не розголошувати. Незадовго після об’явлень Франциско й Жасінта покинули цей світ. Люсія Санто була єдиною, хто знав про зміст послань. Згодом дівчина пішла до монастиря, та не розголошувала Богородичних таємниць. Лише згодом з Божого дозволу, що був даний їй під час ще кількох особистих об’явлень, с. Люсія записала свої докладні спогади про зустріч із Божою Матір’ю та зміст Її таємниць.

Першою таємницею було видіння пекла, яке відкрилося дітям і дуже налякало їх. Вони побачили страждання нерозкаяних грішників, позбавлених Божої благодаті.

Друга таємниця передрікала швидке закінчення Першої світової війни, що якраз тривала, та загрозу початку Другої світової війни. Діва Марія говорила також і про загрозу комунізму, про голод, численні смерті, переслідування Церкви, знищення цілих націй і особливу роль Росії в історії людства на межі тисячоліть. Пресвята Богородиця закликала до вшанування її Непорочного Серця. Особливо ж Вона наголосила на необхідності посвятити Росію Її Непорочному Серцю та завжди молитися за навернення цієї країни. Уперше акт посвяти Росії та цілого світу Непорочному Серцю Діви Марії здійснив Папа Римський Пій ХІІ 1942 року. У 1984 році Святіший Отець Іван Павло ІІ відновив цей акт перед статуєю Фатімської Богородиці на площі Святого Петра в Римі. Утретє акт посвяти світу Непорочному Серцю Марії здійснив Папа Римський Франциск 13 жовтня 2013 року.

Третя таємниця стосувалася переслідування християн у ХХ ст. та замах на життя Папи Римського Івана Павла ІІ.

Незважаючи на сумний зміст послань, Пресвята Богородиця вказала й шлях, ідучи яким можна відвернути загрозу від людства. Цим шляхом є покаяння і безперервна молитва. Під час об’явлень дітям-пастушкам Діва Марія заповіла щодня відмовляти молитву на вервиці (розарії), роздумуючи при цьому над таїнствами народження, життя, смерті на хресті та Воскресіння Господа Ісуса Христа та Її власного життя. Вона закликала жертвувати цю щоденну вервицю за навернення й прощення грішників.

Тоді з Її вуст прозвучали також особливі слова-благання: О, наш любий Ісусе! Прости нам наші гріхи, Охорони нас від пекельного вогню, Провадь усі душі до неба, А особливо ті, що найбільше потребують Твого милосердя!

Фатімська молитва швидко стала однією з найвідоміших і найчастіше відмолюваних молитов та увійшла до складу Розарію (молитви на вервиці), де нею завершують кожну таємницю. Молитву на вервиці, що її Пресвята Богородиця заповіла відмовляти щодня, називають «маленьким Євангелієм від Марії», оскільки в цій молитві ми можемо споглядати нашого Господа Ісуса Христа очима і серцем Його Найсвятішої Матері.

 

Джерело: http://pilgrimage.in.ua/fatima-myloserdne-poslannya-lyudstvu/

 

Кам’яне серце. Василь Сухомлинський

В однієї жінки народився син. Душу вклала вона в свою дитину. Боялась, як би пилинка на нього не сіла, як би вітерець не подув.

Дуже хвилювалась мати, щоб син її не брав близько до серця горе, страждання, біль людей.

Наблизилась смертна година дідуся — мати взяла й відвезла сина до сестри у сусіднє село. Забрала, коли дідуся вже поховали. Питає син:

— Де ж дідусь?

— Поїхав у гості,— відповідає мати.

Побачив хлопчик одного разу, як сусідська дівчинка пальця порізала. Мати зразу ж схопила сина за руку, відвела додому.

Зимою син приніс дятла з пораненим крилом, запитує, як допомогти пташці. Мати відібрала її кудись занесла й сказала: — Птаху вилікували, вона жива-здорова, полетіла.

Хлопчик ріс, а мати затуляла його від життя. Не знав він, що таке горе, страждання, біль, образа, смуток. Виріс хлопчик, став юнаком.

Якось захворіла мати, злягла. Послала сина в аптеку по ліки. Пішов син, дає записку, що мати написала.

— Ліки будуть готові за п’ять хвилин,— каже аптекар.

— Поки ви готуватимете,— відповідає син,— я з хлопцями у футбол пограю.

«Це людина з кам’яним серцем»,— подумав про юнака аптекар.

http://megaznaika.com.ua/kazka/kamyane-sertse-vasyl-suhomlynskyj/

 

Римсько-Католицька Церква,

 вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333.

Сайт: www.joseph.org.ua  

e-mail: arepin13@gmail.com  

 тел. +38(0512)47-06-36, +38(063) 84-09-865

настоятель о. Олександр Рєпін TChr

Редактори: Рускуліс Лілія, Шаповалова Олена, с.Фаустина OSB

 

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!