• Воскресенье , 4 Июнь 2023

Якір. Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв . 10 жовтня 2021 року. №27/2021 (335)

Сьогодні Слово Боже з Євангелія від св. Марка: Мк 10, 17-30

Коли він вирушив у дорогу, прибіг один, упав перед ним навколішки й почав його питати: Учителю благий, що мені робити, щоб успадкувати життя вічне? Чого називаєш мене благим? — сказав Ісус до нього. — Ніхто не благий, окрім одного Бога. Заповіді знаєш: Не вбивай, не перелюбствуй, не кради, не свідкуй неправдиво, не кривдь, шануй твого батька та матір. Він же у відповідь мовив до нього: Учителю, я вже те дотримував змалку.1 Тоді Ісус, поглянувши на нього, вподобав його і сказав йому: Одного тобі бракує: піди, продай, що маєш, дай бідним, то й будеш мати скарб на небі. Тоді прийди і, взявши хрест, іди за мною. Той же, зажурений тим словом, відійшов геть засмучений, — мав бо великі багатства. Тож Ісус, обвівши зором навколо, каже до своїх учнів: Як тяжко тим, що мають багатства, увійти в Царство Боже! Учні здумілися цими словами. Ісус же знову заговорив до них і каже: Діти, як тяжко тим, що звірилися на багатства, увійти в Царство Боже! Легше верблюдові пройти крізь вушко голки, аніж багатому ввійти в Царство Боже. Здивувалися ті ще більше й один до одного казали: Хто ж тоді може спастися? Ісус же, поглянувши на них, мовить: У людей це неможливо, — але не в Бога; у Бога бо все можливо. І заговорив до нього Петро: Ось ми покинули все й пішли слідом за тобою. Ісус озвавсь і каже: Істинно кажу вам: Нема такого, хто кинувши свій дім або братів, або сестер, або матір чи батька, або дітей, або поля, — ради мене та ради Євангелії, — не дістав би сторицею тепер, у цьому часі, посеред гоніння, — домів, братів, сестер, матерів, дітей і піль, — і в майбутньому віці життя вічне.

 

Юнак має все. Він релігійний і добре виконує заповіді Закону. Але в його серці оселився смуток, котрий породив неспокій. Він постійно чогось шукає… В нашому житті буває так само: навіть, коли маємо здоров’я, добру працю, люблячу родину, друзів, є в нас якась недостатність, бракує нам чогось… Подумай, що є джерелом цього?

Багатий юнак прийшов зі своїми пошуками і неспокоєм до Ісуса. Але розмова з Ісусом показала, що більш надії, ніж в Богу, він покладає в матеріальному достатку. Учні, котрі були свідками зустрічі Ісуса з юнаком, не розуміли логіки Бога. Хоча не відійшли від Ісуса смутні, як той юнак, залишилося в них прагнення зрозуміти те, що говорив Ісус. Що ти робиш зі своєю недостатністю? Де в твоєму житті є простір, в якому ти не розумієш діяння Бога?

Послухай слова Євангелія і подивись ще раз на сцену зустрічі Ісуса з учнями. Прислухайся до Його слів, які є заохоченням до наслідування Христа, навіть, якщо ти не знаєш, що чекає тебе на цій новій дорозі. 

Господи Ісусе, веди мене до життя в радісному очікуванні Божого Царства.

*****

Кожне таїнство дає нам Божу благодать. Щоб прийняти благодать в повноті, потрібно добре приготуватися до таїнства. Розпочинаємо роздумувати над таїнством Сповіді, з яким так часто зустрічаємося.

Книжка Костянтина Морозова OFMCap «Як добре сповідатися» (продовження)

 

Навіщо сповідатися в церкві перед священиком?

Християни через Хрещення утворюють народ Нового Завіту, покликаний через святість, єдність І взаємно об’являти любов Бога до людства. Тому гріх християнина розбиває єдність, нищить святість і ставить під сумнів місію Церкви.

Ми можемо простежити на прикладі спільноти у Коринті за часів апостола Павла. там виникла проблема, що один християнин мав стосунки з мачухою — дружиною свого батька: «Чути між вами про розпусту, і то про таку розпусту, якої і між язичниками нема, — що хтось має за жінку батькову дружину!».

З огляду на те, що цей християнин включений у церковне тіло, його гріх має наслідки не тільки для нього самого, а й для усієї церковної спільноти. Так  говорить про це святий Павло: «Хіба не знаєте, трохи закваски заквашує усе тісто? Усуньте стару закваску, щоб ви були новими тістом».

 (далі буде)

 

Будьте щасливі…

В одній старій єврейській притчі, фермерський ослик провалився в колодязь.  Поки фермер думав, як йому вчинити, тварина годинами видавала жалібні звуки.  Нарешті, фермер прийняв рішення.  Він порахував, що осел вже старий, не потрібен фермі, а колодязь давно пересох, і запросив всіх своїх сусідів вирішити дві справи відразу: засипати колодязь і заодно закопати ослика.  Всі дружно взялися за лопати.  Ослик відразу ж зрозумів, до чого йде справа, і почав голосно кричати.  Потім, на загальний подив, він притих.

 

            Через деякий час фермер вирішив подивитися, що відбувається внизу.  Він був здивований побаченим.  З кожною грудкою землі, падаючи на його спину, ослик проробляв абсолютно неймовірне: він струшував і ставав поверх скинутої землі.

 

 Поки сусіди фермера продовжували закидати землю в колодязь, кожен раз тварина струшувала і ставала поверх насипаної землі.  Дуже скоро всі здивувалися, бо побачили, як ослик піднявся наверх, перестрибнув через край колодязя і помчав як очманілий!

 

            У житті вам буде зустрічатися багато бруду, і кожен раз доля буде посилати вам все нову і нову порцію.  Всякий раз, коли впаде кусок землі, струсніться і піднімайтеся наверх.  Кожна з виникаючих проблем — це можливість стати вище.  Якщо не зупинятися і не здаватися, то можна вибратися з будь-якого, навіть самого глибокого колодязя.

 

 Щоб бути щасливим, є п’ять простих істин:

  1. Звільни своє серце від образ — прости …
  2. Звільни свій розум від хвилювань — більшість з них не збуваються.
  3. Веди просте життя і цінуй те, що маєш.
  4. Віддавай більше.
  5. Чекай менше.

 Бажаю вам щомиті пам’ятати про те, що кожна «проблема» — це камінь або грудка землі ,який життя «кидає» в вас, але ступаючи по цих каменях, ви можете перейти бурхливий потік.  І те, що ви сприймали як «проблему» — є не чим іншим, як будівельним матеріалом вашого життя.

 

 Друзі, бажаю Вам любові та радості !

 

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!