Сьогодні Слово Боже з Євангелія від св. Матея: Мт. 3, 13-17
Тоді прибув Ісус із Галилеї на Йордан до Йоана, щоб христитися від нього; але Йоан спротивлявся йому, кажучи: “Мені самому треба христитися в тебе, а ти приходиш до мене?” Ісус у відповідь сказав до нього: “Залиши це тепер, так бо личить нам здійснити всяку правду.” І тоді він залишив його. А охристившись, Ісус зараз же вийшов з води. І ось розкрилось йому небо, і він побачив Духа Божого, який спускався, мов голуб, і зійшов на нього. І голос пролунав з неба: “Це Син мій любий, що його я вподобав.”
Бог постійно дивує нас. Напевно, частіше від тих, які знаходяться ближче до Нього. Йоанн усвідомлює свою місію, але й свою обмеженість. Тому спочатку прохання Ісуса може йому видаватися незрозумілою. Однак смирення допомагає вчинити Йоанну те, про що попросив Ісус.
Ісус потребує нашої активної дії навіть тоді, коли нам здається, що це неслушно. Він говорить нам взяти ініціативу. Іноді це тяжко прийняти, бо такий дар вимагає великої відповідальності. Однак іншої дороги немає. Чи ти готовий (готова) прийняти на себе відповідальність?
Результатом згоди Йоанна є згода самого Бога. Найповніше ми можемо побачити це в святих Таїнствах Церкви, коли невелика, навіть символічна дія людини, має дуже істотні й тривалі наслідки. Якщо ми охрещені, то можемо багато, набагато більше, ніж нам здається. Подумай, що особисто ти міг би (могла) зробити, почувши слова сьогоднішнього Євангелія?
Господи, дякую Тобі за хрещення, за те, що Ти дав мені цю велику силу й міць. Цей великий дар. Навчай мене й підтримуй, щоб я вмів (вміла) користуватися цією благодаттю.
*****
Є сім Таїнств Церкви установлених Ісусом Христом:
Хрещення
Миропомазання (Конфірмація)
Євхаристія (Святе Причастя)
Покаяння (Сповідь)
Помазання хворих (Єлеопомазання, Соборування)
Рукоположення (Священство)
Подружжя (Вінчання, Шлюб)
Всі сім Таїнств здійснюються так само як в Католицькій (Західній) Церкві, так і в Православних (Східніх) Церквах.
ХРЕЩЕННЯ
Хрещення є введенням в християнство – першим Таїнством, яке людина приймає в Церкві. Не хрещений не може приймати інших Таїнств Церкви. Хрещення є відреченням від зла й обіцянкою Богу жити за Його заповідями. Через Хрещення людина стає християнином, Божою дитиною, членом Церкви й отримує прощення первородного гріха (гріха Адамова), а також всіх особистих гріхів, вчинених до Хрещення.
Прийняти Хрещення може тільки не хрещений. Хрещення накладає на людину незгладиму духовну печать, тому Хрещення можна прийняти тільки один раз в житті. Не можна прийняти Хрещення повторно, «вихреститися» або якимось чином стерти духовну печать цього Таїнства.
Хрещення здійснюється через потрійне занурення у хрещальну воду, або потрійне поливання голови кандидата. В Латинському обряді таке потрійне занурення або поливання супроводжують словами: «(Ім’я того, хто приймає хрещення), я хрещу тебе в ім’я Отця і Сина і Святого Духа»; у Східному обряді – «Хрещається раб Божий (Ім’я того, хто приймає хрещення) в ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь».
Хрещення є Таїнством, яке об’єднує всіх християн в одну сім’ю віруючих, тому що охрещені в те саме Ім’я та сповідують віру в того самого Бога – єдиного в Святій Трійці. Тому, якщо хтось був охрещений водою з використанням вищезгаданої тринітарної формули, його вже не можна «перехрестити», адже ніхто не хрестить в ім’я Католицької Церкви, Православної Церкви або протестантської громади – всі християнські конфесії здійснюють Хрещення «в ім’я Отця і Сина і Святого Духа», а повторно прийняти Хрещення «в ім’я Отця і Сина і Святого Духа» людина не може.
Хрещення здійснюється над кожною людиною окремо. Тому не буде дійсним масове Хрещення, якщо, наприклад, священик окропить кандидатів водою промовивши слова «я хрещу всіх вас …». Також не є Хрещенням купання в ополонці на свято Хрещення Господнього (Водохрестя).
Навіть якщо людина була хрещена не священиком (як це часто траплялося в часи радянського режиму), але з дотриманням всіх правил, його Хрещення дійсне. У випадках, коли невідомо, чи була людина хрещена чи ні, для того, здійснюють так зване «умовне Хрещення», коли перед звичайною формулою Хрещення додають слова «якщо ти не був хрещений … ». У такому випадку, якщо людина вже була хрещена, умовне Хрещення нічого їй не додасть, а якщо не була хрещена, то умовне Хрещення стане для неї справжнім Хрещенням.
У разі смертельної небезпеки, коли немає часу запросити священика, хрестити може будь-яка людина, використовуючи чисту воду і формулу Хрещення. Головне, щоб той, хто хрестить, мав намір зробити те ж саме, що робить Церква, хрестячи людину, а той, що приймає, мав віру та бажав бути охрещеним.
ПРИТЧА
(бабуся в дитинстві мені казала, що час буде пришвидшуватися й летіти, тому що люди перестають молитися. Чому ж нам все-таки так бракує часу? Ця притча дає всі відповіді).
“Якось сатана зібрав всесвітній з’їзд бісів і сказав: ми вкрадемо у них їхній час” Якось сатана зібрав всесвітній з’їзд бісів. У вступній промові він сказав: «Ми не можемо заборонити християнам ходити до церкви. Ми не можемо заборонити їм читати Біблію. Ми не можемо заборонити їм спілкуватися з Христом. Щойно вони встановлюють зв’язок із Христом, як ми втрачаємо владу над ними. Тож нехай вони ходять у свої церкви, але ми вкрадемо у них їхній час, так що вони, будучи постійно заклопотаними, не зможуть молитися і каятися в гріхах, і розвивати свої стосунки з Христом». «Як нам це зробити?» — закричали демони.«Відволічіть їх дурницями і вигадайте багато способів, щоб зайняти їхні уми купою справ одразу. А головне, підсуньте їм прагнення до матеріальних благ і збагачення.Нехай вони проймуться бажанням заробляти якомога більше грошей і купувати машини, квартири, дачі. Нехай заробляють дедалі більше грошей, щоб витрачати їх у ресторанах і кав’ярнях, купувати модний дорогий одяг, робити дорогий ремонт у квартирах і обставляти їх дорогими модними меблями.Спокушайте їх витрачати готівку і брати в борг, брати багаторічні кредити й таким чином потрапляти в кабалу банків. А коли вони запалають прагненням особистого збагачення, їм уже не буде потрібен Христос.
Переконайте їхніх жінок затримуватися на роботі, а чоловіків — працювати по 6-7 днів на тиждень, щоб їм не було коли займатися своїми сім’ями та вихованням своїх дітей. Не давайте їм проводити час із дітьми, нехай ті валандаються з ранку до ночі на вулиці й водяться з поганими компаніями, тоді вони перестануть навчатися і з них нічого доброго не вийде. Тоді їхні сім’ї розваляться й вони будуть самотні, а ми їм допоможемо спитися з горя.
Стимулюйте понад міру їхню увагу так, щоб телевізори і комп’ютери в їхніх домівках працювали постійно й вони якомога більше часу проводили біля екранів, тоді їм не буде коли молитися.Слідкуйте, щоб у кожному магазині та ресторані лунала нехристиянська музика. Це заблокує їхній розум і зруйнує їхній зв’язок із Вищим.
Римсько-Католицька Церква,
вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333.
e-mail: arepin13@gmail.com
тел. +38(0512)47-06-36, +38(063) 84-09-865
настоятель о. Олександр Рєпін TChr
Редактори: Рускуліс Лілія, Шаповалова Олена, с.Фаустина OSB