Роздуми над Євангелієм
Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Луки 17, 11-19:
«Йдучи до Єрусалиму, Він проходив між Самарією та Галілеєю. І коли входив Він до одного поселення, зустріли Його десять чоловіків прокажених, котрі зупинилися віддалік. І дужим голосом кричали: Ісусе Наставнику! Помилуй нас! Він побачив їх, і сказав їм: Підіть, покажіться священникам. І коли вони пішли, то очистилися, А один із них, побачивши, що уздоровлений, повернувся, і почав голосно прославляти Бога, І упав ницьма до ніг Йому, дякуючи Йому; і це був самарянин. Тоді Ісус сказав: Чи не десятеро очистилися? А де ж дев’ятеро? Чому ж вони не повернулися прославити Бога, окрім одного чужинця? І сказав йому: Підведися і йди; віра твоя врятувала тебе.»
Ісус хоче вділити своєї благодаті та своїх дарів усім, хто прагне їх і просить про них. Він хоче, щоб ми помічали те, що отримуємо від Нього. Коли ми зауважуємо Божі дари, стаємо вдячними людьми. Ісус мандрує між Галілеєю, іудейською країною й Самарією, язичницьким краєм, де мешкають нечисті та відкинуті іудеями, язичники. Однак Бог дуже часто дає пізнати Свою Любов людям, яких інші вважають негідними й грішними. Він не боїться грішників, але шукає їх і хоче зцілити їхні душі. Напочатку Ісус виходить назустріч десятьом прокаженим. Ця хвороба символізує в Біблії гріх, слабкість, віддалення від Бога й людей. Прокажені просять Ісуса вилікувати їх, але Господь не каже напряму, що їх зцілить. Він наказує хворим, щоб ті пішли до священиків, як цього вимагав єврейський закон. Під час виконання наказу Ісуса вони очищуються від своєї хвороби. Однак не всі, хто отримує благодать, повертаються до Того, хто її дає. Тільки один з оздоровлених зауважує, що виконання волі Ісуса перемінило його життя. А чи ти зауважуєш дари Бога й Божу благодать у своєму житті? Чи дякуєш Йому за них і за дар свого спасіння? Господи, відкрий мої очі, щоб я міг побачити Твої діяння в моєму житті!
Жовтень – це місяць, присвячений Пресвятій Діві Святого Розарію. Марія – є нашою небесною Матір’ю, яка так любить кожного з нас. Але маємо маму на землі, яка є подарунком від Бога для кожного з нас особисто. Задумаймося, яка роль матері у вихованні дитини. І подякуймо Богові за наших матерів.
РОЛЬ МАТЕРІ У ВИХОВАННІ ДІТЕЙ
Батько формує розум, волю, характер дитини, а мати ‑ її почуття, як кажемо, серце. Мати робить дитину доброю, благородною, ніжною. І якраз ‑ це головне завдання, привілей і обов’язок матері: сповнити серце дитини добром та любов’ю. Один вихователь каже: «Найкращий метод виховання ‑ дати дитині добру матір». Наполеон заявляв: «Усе, чого я добився в житті, завдячую вихованню своєї матері. І загалом, я такого переконання, що добра або зла поведінка дорослої людини завжди є наслідком материного виховання в дитячі роки». Чому роль матері у вихованні дітей така важлива?
Мати ‑ перша вихователька
Такої ролі нікому іншому не відведено. Мати ‑ єдина й незамінна. Після свого народження перший погляд, усміх, перші слова, дотик, з яким зустрічається дитина, ‑ материні. Перша пожива з материнських грудей. Мати першою дає фізичне виховання дитині. Вона її купає і з любов’ю сповиває. Мати формує серце й дух дитини. Вона першою дає їй поняття добра й зла. Від матері дитина чує перші слова молитви і перші слова рідної мови. Один лондонський часопис оголосив конкурс з нагородою на тему: «Що таке родинний дім?» Було надіслано багато відповідей. До найкращих належали такі: «Правдивий родинний дім ‑ це золотий перстень із діамантом, а цей діамант ‑ мати». «Родинний дім ‑ царство батька, рай дитини і світ матері». «Родинний дім ‑ це місце, де проводимо час без жалю, бо там царює справедливість, милосердя та любов».
Любов ‑ найважливіший чинник у формуванні нашого фізичного, емоційного й духовного життя. Тепло любові материнського серця необхідне для фізичного та духовного розвитку дитини. Лікарі кажуть, що по всьому світі вмирає велика кількість маленьких дітей через брак материнської любові, хоча мають усе потрібне для життя. Діти, позбавлені материнського тепла, гинуть від емоційних переживань. Це виявили лікарі на воєнних сирітках, що залишалися без матерів. Медики стверджують, що маленька дитина так потребує материнської любові, як потребує молока. 37 % малих дітей, узятих від матері, можуть умерти, маючи усе, окрім материнської любові (далі буде.)
о. Юліян Катрій «Божі заповіді»
ІСТОРІЯ ДЛЯ ДУШІ
Притча «Оплачено любов’ю матері»
Якось увечері, коли мама поралася на кухні, до неї підійшов 1-тирічний син із листочком паперу в руках. Прийнявши офіційний вигляд, хлопчик подав листочок мамі. Витерши руки об фартух, мама почала читати:
«Рахунок за мою працю: за підмітання двору ‑ 5 гривен, за прибирання у своїй кімнаті ‑ 10 гривен, догляд за сестричкою (тричі) ‑ 15 гривен, за отримання найвищої оцінки ‑ 5 гривен, за винесення сміття щовечора ‑ 7 гривен. Разом: 42 гривні».
Закінчивши читати, мама ніжно глянула на сина, взяла ручку й на зворотному боці написала: «За те, що носила тебе в животі 9 місяців ‑ 0, за всі ночі, які провела біля твого ліжечка, коли ти хворів ‑ 0, за всі ті години, коли заспокоювала й бавила тебе, щоб ти не сумував ‑ 0, за всі ті сльози, що витирала з твоїх очей ‑ 0, за всі сніданки, обіди, вечері й бутерброди в школу ‑ 0, за все життя, яке присвячую тобі кожен день ‑ 0. Разом: 0».
Закінчивши писати, мама посміхаючись віддала листочок синові. Хлопчик прочитав написане, й дві величезні сльози потекли по його щоках, він перегорнув аркуш і на своєму рахунку написав: «Оплачено любов’ю матері», потім обхопив маму за шию, притулився, ховаючи обличчя…
Коли в особистих і родинних стосунках починають підводити рахунки, все закінчується … бо любов безкорислива й не піддається розрахункам.
https://resheto.net/pritchi/725-pritchi-pro-mamu
Парафіяльні оголошення
XXVIIІ НЕДІЛЯ ЗВИЧАЙНОГО ПЕРІОДУ
13.10.2019
- Розклад Служб Божих протягом тижня: середа – о 1800, четвер – о 900, п’ятниця – о 1800, субота – о 1800, у неділю – о 1200 та о1800.
- У п’ятницю, 18 жовтня, Свято Св. Луки Євангеліста.
- У понеділок, 14 жовтня, у вівторок, 15 жовтня, та суботу,
19 жовтня 900, Служб Божих не буде. - У жовтні молитимемося молитву Св. Розарія після Служби Божої. Запрошуємо на Служби Божі серед тижня та на молебень Св. Розарію.
- У жовтні молитву «Коронка до Божого Милосердя», молимося до Служби Божої о 1745 та о 845.
- Розклад катехез для молоді й дітей: субота о 1500– для молоді, неділя о 1030– для дошкільнят, неділя о 1315– для дітей до та після першого Причастя.
- У нашій «Церковній Лавці» є можливість придбати пісенники, календарі на 2020 р. та багато іншого. Запрошуємо.
У наступну суботу, 19 жовтня, храм прибирають: греко-католики.
Вітаємо всіх, хто протягом тижня відзначав День народження чи іншу урочистість. Вітаємо з Днем народження наших парафіян: Голуб Матвія, Коаду Тетяну й бажаємо Божого Благословення, міцного здоров’я й опіки Пресвятої Діви Марії та Св. Йосифа.
Щиро дякуємо нашим добродіям за пожертви, складені на потреби нашої парафії й на ремонт парафіяльного будинку.
НЕХАЙ БЛАГОСЛОВИТЬ ВАС ГОСПОДЬ!
Римсько-Католицька Церква, вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333.
Сайт: www.joseph.org.ua e-mail: arepin13@gmail.com тел. +38(0512)47-06-36,
+38(063) 84-09-865
настоятель о. Олександр Рєпін TChr, +38(067) 96-50-851
Редактори: Рускуліс Лілія, Шаповалова Олена, с.Фаустина OSB