• Воскресенье , 29 Январь 2023

Якір Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв, 14 квітня 2019р. № 14/2019 (245)

                    Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв

14 квітня 2019р.

Роздуми до Євангеліє

Ти розпочинаєш період духовної підготовки до свят. Це час тиші, зосередження й переживання страждань Христових . 

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Луки (23, 1-49)

Тоді встала вся їхня громада, і повели його до Пилата. І заходились його винуватити, кажучи: “Цього ми знайшли, що він підбурює народ наш, забороняє давати кесареві податок і каже, що він Христос-Цар.”
Пилат спитав його: “Ти цар юдейський?” А Ісус у відповідь сказав до нього: “Ти кажеш.”Тоді Пилат промовив до первосвящеників і юрби: “Я не знаходжу ніякої провини на цій людині.”Вони ж наполягали і кричали: “Народ бунтує, навчаючи по всій Юдеї, почавши з Галилеї аж сюди.”Почувши це Пилат, спитав, чи цей чоловік галилеянин;а довідавшися, що він з-під влади Ірода; відіслав його до Ірода, який тими днями перебував також у Єрусалимі.

Ірод дуже зрадів, побачивши Ісуса; бажав бо здавна бачити його, тому, що чув про нього й сподівавсь побачити від нього якесь чудо.
Силу питань він йому ставив, але Ісус не відповідав йому нічого.
Первосвященики ж та книжники стояли там і сильно його винуватили.
Тоді Ірод з вояками своїми, зневаживши його й насміявшись з нього, надів на нього білу одіж і відіслав його назад до Пилата. І того ж самого дня Ірод і Пилат стали приятелями між собою, раніш бо ворогували. Скликавши, отже, первосвящеників, старшин і народ, Пилат промовив до них: “Ви привели до мене цього чоловіка як бунтаря народу; ото я, розсудивши справу перед вами, не знайшов на цьому чоловікові (ніякої) провини в тому, про що оскаржуєте його. Та й Ірод ні, бож відіслав його до нас. Виходить, отже, що він не допустився нічого, гідного смерти. Тож я його покараю і відпущу. ”Треба ж було їм одного випустити з-за празника. Та вони всі разом закричали: “Убий цього, а відпусти нам Варавву!” Цього (останнього) за якийсь заколот у місті та за вбивство кинули були у в’язницю. Пилат, бажаючи їм відпустити Ісуса, промовив до них знову. Та вони закричали: “Розіпни, розіпни його!”І втретє він до них промовив: “Яке ж бо зло вчинив він? Я не знайшов на ньому нічого, гідного смерти. Тож, покаравши його, відпущу.” Але вони наполягали сильним криком і вимагали, щоб його розіп’яти. І крик їхній переміг.
Тоді Пилат присудив, щоб сталося згідно з їхньою просьбою.
І він відпустив того, що за повстання і вбивство був вкинутий у темницю і що про нього вони просили; Ісуса ж видав їм напризволяще.
І як вони його повели, схопили якогось Симона Киринея, що повертався з поля, і поклали хрест на нього, щоб ніс за Ісусом. Ішов за ним натовп людей великий і жінки, що плакали за ним та голосили. Ісус же обернувся до них і сказав: “Дочки єрусалимські, не плачте надо мною, а плачте над собою і над вашими дітьми! Бо ось настануть дні, коли скажуть: Щасливі неплідні та й лона, що не родили, і груди, що не годували. Тоді почнуть вони горам казати: Впадьте на нас!
і горбам: Покрийте нас! Бо коли так обходяться з деревом зеленим, що тоді з сухим буде?” З ним вели також двох інших, злочинців, щоб їх скарати на смерть. І як прийшли на місце, що зветься Череп, там його розіп’яли і злочинців, одного по правиці, а другого по лівиці. Ісус же сказав: “Отче, відпусти їм, не знають бо, що роблять.” Коли ж ділили його одіж, то кидали жереб. Люди стояли й дивились. Навіть князі їхні насміхалися, кажучи: “Інших спасав, нехай спасе себе самого, коли він — Месія Божий, Вибраний!” Вояки також глузували з нього; підходячи до нього й подаючи йому оцет, примовляли: “Коли ти цар юдейський, спаси себе самого!”

А був над ним і напис грецьким письмом, латинським і єврейським: “Це Цар Юдейський.” Один із повішених злочинців зневажав його, кажучи: “Хіба ти не Христос? Спаси себе і нас!” А другий, озвавшися, скартав його й мовив: “Чи не боїшся Бога, ти, що покутуєш ту саму кару? Бож ми приймаємо кару, гідну наших учинків, цей же не зробив нічого злого.” І додав: “Ісусе! Згадай про мене, як прийдеш у своє Царство.” Сказав (Ісус) до нього: “Істинно кажу тобі: Сьогодні будеш зо мною в раї.” Було вже близько шостої години, і темрява по всій землі настала аж до дев’ятої години, бо затьмарилось сонце; а й завіса храму роздерлася посередині. Ісус закликав сильним голосом: “Отче, у твої руки віддаю духа мого!” Сказавши це, він віддав духа. Побачивши, що сталося, сотник почав прославляти Бога, кажучи: “Справді цей чоловік був праведний.” Всі люди, що були збіглися на те видовище, побачивши, що сталось, поверталися (додому), б’ючи себе у груди. Усі ж його знайомі стояли оподалік, а жінки, що були прийшли слідом за ним з Галилеї, дивилися на це.

У словах про Страсті Христові вражає тиск волаючого натовпу, що зібрався під час суду над Ісусом. Що для тебе є найбільш болісним у поведінці тих, хто зібрався на площі перед Пилатом? Якщо людина має почуття вдячності до того, хто дав їй надію на життя, то хіба може допустити, щоб її невинно оскаржили? Всі забули, що зробив для них Ісус? А ти?

Можливо, й тобі трапляється засуджувати невинних. 

Завжди можеш єднатися у своїй душі зі страждаючим Христом, особливо підчас Євхаристії, коли відновлюється те, що сталося на Голгофі. Особливим моментом, коли Ісус хоче ділитися із тобою своєю покинутістю є година Його смерті, година великого милосердя для світу. Можеш просити про відвагу життя у правді. Кричи, проси з вірою про великі дари, через заслуги тяжких страждань Ісуса «Заради Його тяжких страждань будь милосердний до нас і усього світу»  https://imolytva.org/home/

ЧИ ВИ МАЄТЕ ТЕ, ЗА ЩО ВАРТО ВИБАЧИТИСЯ У ВЛАСНИХ ДІТЕЙ

Як відновити втрачене?

Чи було у ваших стосунках із дітьми те, що ви втратили? Що ж робити далі?

Помилки потрібно визнавати, якщо ж ми не визнаємо їх – ми не зможемо виправити ситуацію

Якщо ваші діти вже виросли (14-18 чи старші). І ви усвідомлюєте, що навіть при тому, що ви завжди були поруч, жили під одним дахом, але не були залученим батьком або матір’ю, не проводили з дітьми достатньо часу. Можливо, вашою бездіяльністю, або діями пригнічували їх? Кричали або принижували, сварилися один з одним, або було щось, що могло образити їх, обов’язково проаналізуйте.

За усвідомленням проблеми має слідувати рішення змінитися;

✅ Призначте зустріч, у конкретному місці й конкретний час

✅ Визначте й назвіть, за що саме ви хочете попросити прощення

✅ Визнайте свій недолік, незрілість, помилкову поведінку

✅ Згадайте наслідки, які, на вашу думку, могли з’явитися в житті вашої дитини

✅ Покажіть, що ви усвідомлюєте силу руйнівних наслідків, що могли з’явитися в їхньому житті

✅ Переконайте в щирості вашої обіцянки змінитися

Багато дієслів, так, батьківство це постійний виклик, за своїх дітей потрібно боротися, щоб не тільки не втратити їх, а й виростити їх більш успішними та розвиненими, ніж ми самі.

Ці роздуми є твердими й глибокими, аби їх зрозуміти, недостатньо просто поверхнево прочитати, потрібне повне усвідомлення.

Прийміть рішення попросити прощення й стати усвідомленими батьками, це наповнить ваше життя сенсом. Досконалих батьків не буває, але для ваших дітей ви можете стати кращим батьком / матір’ю. Ніщо так не ранить людину, як образи, заподіяні нам нашими батьками, якщо дійсно було й ви поранили ваших дітей – подаруйте їм цей день, поділіться вашим рішенням змінитися, й у відповідь вони подарують вам ще один шанс. Навчайте дітей, що прощення – це сильний учинок, це ключ до нових стосунків! Покажіть приклад і ваші стосунки почнуть розвиватися на новому рівні довіри.

Духовно-психологічна порадня отця Тихона Кульбаки                 http://www.rodyna.org.ua/2019-4-2-3/

Римсько-Католицька Церква   вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333

Сайт: www.joseph.org.ua        e-mail: arepin13@gmail.com     тел. +38(0512)47-06-36

Настоятель о. Олександр Рєпін TChr

Редактори: Рускуліс Лілія, с. Соломія OSB

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!