• Пятница , 3 Февраль 2023

ЯКІР Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв 17 лютого 2019 р. № 7/2019 (238)

Роздуми до Євангеліє

Сьогоднішнє Боже Слово ми чуємо з Євангеліє святого Луки: 6:17,20-26: «Ісус разом із апостолами зійшов з гори й зупинився в долині, де стояв великий натовп Його учнів і дуже багато людей з усієї Юдеї, з Єрусалиму, з узбережжя поблизу Тира і Сидона. … Поглянувши на своїх послідовників, Ісус сказав: «Благословенні ви, бідні, бо Царство Боже належить вам. Благословенні ви, хто зараз голодні, бо будете насичені. Благословенні ви, хто зараз плаче, бо ви будете радіти і сміятися. Благословенні ви, коли вас ненавидять, ображають і відлучають, й визнають ваше ім’я злим за вашу вірність Синові Людському. Радійте того дня, веселіться, бо на вас чекає велика нагорода на Небесах! Бо від предків цих людей так само діставалося й пророкам. Та горе вам, багатим, бо свою втіху ви вже отримали. Горе вам, ситим тепер, бо вам доведеться спізнати голод. Горе вам, хто тепер радіє і сміється, бо бідування і сльози чекають на вас. Горе вам, про кого всі добре говорять, так їхні предки вихваляли лжепророків».»

Чи закон любові цілковито скасовує закон заповідей? Немає однозначної відповіді. Напевно, можна сказати, що закон любові доповнює й удосконалює закон заповідей. Власне це доводить Ісус в Євангелії, фрагмент якого ми сьогодні чуємо.

Про християн говорять, що вони є людьми Євангельських блаженств, а про блаженства кажуть, що це Декалог Нового Заповіту. Як це зрозуміти? Заповіді окреслюють безпечну межу, яку людина не повинна переступати. А блаженства вказують ширшу перспективу життя, яке повинно керуватися заповідями. Сьогодні Ісус запрошує нас, своїх учнів, до більш уважного погляду на своє життя, а також до уваги на те, яким чином ми впливаємо на інших людей.

Євангельські блаженства промовляють до постави сердець, які важко прийняти на рівні інтуїції. Ніхто не прагне для себе голоду й турбот, а також не хоче бути відкинутим. Однак прийняття цього труду для Божого Царства є набагато важливішим від сліпого слідування букві закону.

До кого звертається Ісус із пересторогою? Може, до злих і жорстоких людей? А може, до безбожників? Не обов’язково. Є між тими, хто сьогодні слухає Ісуса, люди, які живуть за заповідями й шанують Бога. Це люди релігійні, вони поважають традиційні й родинні цінності. Це непогані люди, але їм товаришує ризик пастки духовної гордині. В поставі їхніх сердець є щось, що не дозволяє їм пізнати таємниці Небесного Царства. Як ти вважаєш, що перешкоджає їм?

Твій Учитель дає тобі сьогодні цінний урок. Він намагається вчинити твоє сумління більш вразливим. Подумай, як ти можеш використати сьогодні текст Євангелія у вечірньому іспиті сумління?

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ПРО ВИХОВАННЯ НАШИХ ДІТЕЙ:

ДІТИ ВЧАТЬСЯ, СПОСТЕРІГАЮЧИ

Діти вчаться, дивлячись на дійсність і спостерігаючи за поведінкою дорослих, які їх оточують. Звичайно, першими зразками є мама й тато. Діти спостерігають набагато уважніше, ніж вам здається.

Найліпший спосіб стати добрим зразком – це щирість.

Від початку життя діти абсолютно щирі особи. Із часом можуть навчитися ошукувати та хитрувати.

Часто доводиться спостерігати, як батьки намагаються відучити їх від щирості. Батькам варто зробити все можливе, щоби плекати в дітях щирість. А найліпший спосіб робити це – демонструвати її самим. Ми  чомусь вважаємо, що діти не дадуть собі ради з правдою. Розмовляючи з ними, ми схильні чимало речей приховувати. Звичайно, в деяких ситуаціях конче потрібно бути потайним. Однак, зазвичай, потрібно ділитися з дітьми своїми справжніми почуттями, проблемами чи прикрощами.

Тато чи мама цілком можуть поділитися з дитиною дещицею своїх переживань – страхів, побоювань і турбот. Якщо діти бачитимуть вас такими, як ви є, то усвідомлять, що ви не машина, а справжня людина, яка має почуття, потреби й у житті котрої трапляються невдачі. Коротко мовлячи, дитина дізнається, що її батьки дуже подібні на неї. Скаже собі: «Мама знає, як це – боятись й бути зажуреним. Розуміє, коли я боюся і переживаю».

Можливо, це трохи лякає батьків: суспільство привчило їх виглядати людьми, які все контролюють і знають. Однак важливо, щоб діти бачили нашу недосконалість. Це найліпший спосіб прищепити дитині справжню віру в Бога. Довідавшись, що батьки справді залежні від Божої ласки й потребують Його допомоги, дитина переконується, що Бог є дуже реальним, а не тільки якимось абстрактним віруванням. Є пропозиція, щоб під час спільної молитви з дітьми, ділитись із Богом думками й почуттями, які плинуть із серця. Молитва – це чудовий спосіб порозумітися з дитиною щодо питань, пов’язаних із реальним життям.

Щирість батьків у стосунках із дітьми певною мірою є викликом, але варто піти на такий ризик. Ось кілька причин, чому це варто зробити:

 1. Завдяки щирості батьків діти вчаться, що бути недосконалим це нормально. Лише сильна особа здатна зізнатися у своїй слабкості.
 2. Щирість дає величезний шанс налагодити з дитиною глибокий і міцний зв’язок. Завдяки щирості ви обдаровуєте дитину довірою, відкриваєте для неї доступ до свого особистого світу, куди дозволено проникати лише не багатьом.
 3. Щирість допомагає ділитися з дитиною вірою в Господа. Мало лише говорити про молитву й довіру до Бога. Моліться разом із дитиною. Немає ліпшого підходу до дійсності.

Кевін Леман, «Як виховати дитину і не збожеволіти»

Історія для душі:

БАТЬКО І СИН

Якось батько однієї родини, як і щодень, прийшов з роботи. Із серйозним виглядом обличчя він сів за свій робочий стіл і взявся за якісь паперові справи. Маленький синочок, побачивши, що його татусь сидить сам-один у кімнаті, каже мамі:

 • Я піду до татка, йому, напевно, самому сумно.
 • Дай татові спокій! Хіба не бачиш, скільки в нього роботи?

Та син все одно ввійшов у батькову кімнату, тихо прочинивши двері. Став тихенько обабіч і якийсь час спостерігав, як тато зосереджено щось занотовував у своїх паперах.

 • А що у тій папці? – спитав стиха.
 • Тобі цього не зрозуміти.
 • Я спробую!
 • Ну, раз так… Тут інформація  про дуже важливі збори, порядок денний, списки людей… Словом, все, що я роблю протягом дня.

Синочок сумно заглянув таткові у вічі і спитав:

 • Тату, а ти записав туди мене?

365 ПРИТЧ НА ЩОДЕНЬ

ПАРАФІЯЛЬНІ ОГОЛОШЕННЯ

VІ НЕДІЛЯ ЗВИЧАЙНОГО ПЕРІОДУ

 1. Запрошуємо на Службу Божу протягом тижня о 9-00 та о 18-00.
 2. У п’ятницю, 22 лютого, свято Престола Святого Апостола Петра.   
 3. Щосуботи запрошуємо о 19-00 у парафіяльний дім на катехези для тих, хто прагне більше дізнатися про Римо-католицьку віру.
 4. У суботу, 23 лютого, споминаємо св. Полікарпа, єпископа й мученика.
 5. Отець Єпископ назначив храми Стаційні на «Рік святості подружжя та сім’ї»: Катедра в Одесі, Матері Божої в Одесі, Білгород – Дністровський, Ізмаїл, Святого Йосифа в Миколаєві, Южноукраїнськ, Балта, Кропивницький, Херсон.

У наступну суботу, 23 лютого, храм прибирають:  Смагитель Вікторія, Шаповалова Олена, Хасько Світлана, Петренко Володимир.

Вітаємо всіх, хто протягом тижня відзначав День народження чи іншу урочистість, а також вітаємо з Днем народження наших парафіян: Браткова Олександра, Забротню Терезу й бажаємо Божого Благословення, міцного здоров’я й опіки Пресвятої Діви Марії і Св. Йосифа.

Щиро дякуємо нашим добродіям за пожертви, складені на потреби нашої парафії і ремонт парафіяльного будинку.                                                                                                                                         

НЕХАЙ БЛАГОСЛОВИТЬ ВАС ГОСПОДЬ

Розклад Богослужінь

Неділя              1200 (укр)                           1800(пол)

Понеділок                                                   1800(укр)

Вівторок         900 (рос)                               1800(укр)

Середа             900 (укр)                              1800(укр)

Четвер             900 (укр)                              1800(укр)

П’ятниця        900(рос)                               1800(укр)

Субота             900(укр)                              1800(укр)

Римсько-Католицька Церква

вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333

Сайт: www.joseph.org.ua          e-mail: swjoseph.mikolaiw@gmail.com

тел. +38(0512)47-06-36

настоятель о. Олександр Рєпін TChr

Редактори: Шаповалова Олена, Рускуліс Лілія, с. Соломія OSB

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!