• Воскресенье , 4 Июнь 2023

Якір. Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв. 18 жовтня 2020 року. №31/2020 (298)

Сьогодні Слово Боже з Євангелія від св. Матея: Мт 22, 15 — 21

Тоді фарисеї пішли й радили раду, як би його впіймати на слові. І вислали до нього своїх учнів разом з іродіянами. “Учителю”, –кажуть ті, – “ми знаємо, що ти щиросердий і що дороги Божої навчаєш по правді й не вважаєш ні на кого, бо не дивишся людям на обличчя. Скажи нам, як тобі здається: Чи дозволено давати кесареві податок, чи ні?” Ісус же, знаючи їхнє лукавство, озвався: “Чого мене спокушаєте, лицеміри? Покажіть мені гріш податковий.” Ті принесли йому динарій.

 Він спитав їх: “Чий це образ і напис?”

Відповідають йому: “Кесарів.” Тоді він до них каже: “Віддайте ж кесареве кесареві, а Боже Богові.”

 

Пригадай собі самий щасливий день у своєму житті. Спробуй повернутися до радості тих хвилин та пригадати те бажання, коли тобі хотілося ділитися цією радістю з усім світом. Триєдиний Бог має повноту щастя і Йому для щастя не потрібна любов створіння. Прославлення та любов людини не здатні примножити Його славу. Навпаки ж, Божою славою людина стає щасливою, а Бог хоче ділитися своїм щастям та радістю з усім створінням.

Господь запрошує кожну людину до участі в своєму Божому житті. Він робить це різними способами: через красу природи та мистецтва, через зворушення серця добротою й милосердям. Бог промовляє до нас мовою любові. Любові щоденної, з якою ми зустрічаємося в відносинах з нашими близькими, а також любові героїчної, яка проявляється в свідоцтві віри Його святих.

Радість і щастя, коли ми ділимося ними з іншими, мають властивість примножуватися. Але їх можно прийняти тільки як дар, в повноті свободи. Бог запрошує тебе до цього, але не змушує. Слухаючи Євангеліє, подумай, ким ти є в притчі: егоїстом, котрий прив’язаний до благ цього світу? Лякливим слугою, котрий з примусу й страху служить своєму господарю? А може другом нареченого, котрий радіє щастю свого приятеля?

Господи Боже, дякую Тобі, що запрошуєш мене до участі в Твоєму Божому житті!

 

Історія Літанії до Пресвятого Серця Ісуса

Серце Ісуса, в якому всі скарби мудрості та знання

Існує дуже стара притча про скарб, яка також є притчею про мудрість. Тут пастуху приснився сон, в якому він побачив далеку землю, повну пустель, де на березі великої річки будувались піраміди. У цьому сні він міг добре бачити місце, де був захований скарб. Оскільки він був дуже бідним чоловіком, то покинув свою хатину і схили гір, де пас овець і вирушив у найбільшу подорож свого життя. Після багатьох пригод він дістався до місця, яке побачив уві сні і почав копати. Коли він стомився з лопатою в руках, на дні глибокої ями, він почав сумніватися, чи зробив правильно, відмовившись від свого попереднього життя. Тоді сталася трагедія. Пастух побачив озброєних людей, що стояли на березі його розкопу. Це були бандити, які щойно вкрали решту речей, які він мав з собою. Вони також планували вбити його, щоб позбутися свідка, але ватажка банди заінтригувало, що цей пастух тут робить в пустелі? Почувши чесну відповідь про сон і скарб, він засміявся і сказав, що не варто вбивати божевільного. Він сказав, що колись у нього був подібний сон, він мріяв про місце в далеких горах, біля хати пастуха, і голос сказав йому уві сні, що там є скарб. Пастух здригнувся від цих слів, бо знав це місце. Коли бандити пішли, він вибрався з ями і повернувся назад. Виявилося, що те, що він дуже далеко шукав, було весь час з ним — у рідному місті, біля свого будинку, він знайшов великий скарб.

Господь Ісус у своїх притчах також розповідав про скарби, які ховаються у несподіваних місцях. Отже, у нас є притча про перлину, а також про роль, в якій людина знаходить скарб. В іншій господар дає своїм слугам велику кількість срібла для зберігання, а милосердний батько віддає синові половину свого багатства. Христос розповів про скарби, про які мріють звичайні люди, про які ми мріємо, щоб показати інші, більші справи. Христос пояснив здивованим людям, очікуючим на Спасителя, які уявляли собі Його як ефективного політика, що справжнє Царство Боже їм дуже близьке — «Боже Царство в тобі». Можливо, апостоли зрозуміли значення його слів лише тоді, коли воскреслий Христос послав їм з неба найбільший дар, Силу з висоти. Хоча на початку прихід Святого Духа супроводжувався вогненними язиками та сильним вітром, а також даром розмовляти іноземними мовами, то потім ці знаки припинилися. Залишилося духовне і невидиме — це могли побачити ті, хто переконався у тому, що живе в серцях віруючих у Христа: любов, радість і мир, а також цілий спектр духовних дарів — від мудрості до страху Божого.

З цих дарів зітканий весь Новий Завіт, натхненний Божим Духом. Ви можете побачити блиск страху Божого в словах молодої дівчини, коли вона слухає благовіщення ангела і з довір’ям приймає майбутнього Спасителя. Захарій, наповнений даром благочестя, з радістю прославляє Бога, який одночасно повернув йому мову, подарував йому сина і скерував кроки Ізраїля на шлях миру. Тоді цей син, відомий як Йоан Хреститель, зможе побачити, подібно як й апостоли, що Бог приходить і діє в Ісусі. Саме побачити дії Бога в житті є найвищим знанням! Потім ті ж апостоли покажуть дію Дару Ради, коли вони вирішать в Єрусалимі, щоб не обмежувати Євангелія, але щоб щедро нести його язичникам. Вони зроблять це з відвагою, аж до мучеництва. Прикладом того може бути Степан, що свідчив про Христа і прощав своїм мучителям. Апостол Павло запише рядки своїх листів завдяки Дару Розуму, який Дух Святий дав йому зрозуміти та пояснити Божі істини всім поколінням. Врешті, ми бачимо мудрість, найбільший скарб, коли св. Петро, відрікаючись від Христа тричі, визнає Йому знову свою любов — «Господи, ти все знаєш. Ти знаєш, що я люблю Тебе».

Оскільки я знаю місце, де я можу знайти найбільші дари, то чому я так рідко там буваю? Один Отець пустелі сказав: «Весь світ сповнений людей, які кружляють тут і там, подорожують і продовжують рухатися. Ви можете їх знайти скрізь, але не у власних оселях». Нас часто спокушає диявол, мов того пастуха з притчі — кажучи, що щастя десь далеко, що я мушу зробити багато, щоб його отримати. Насправді Бог нам близький, і найбільша мудрість полягає в тому, щоб побачити скарби, які сам Бог хоче розмістити в моєму серці.

*****

Дівчинка тримала в руках два яблука. Її мати ніжно і усміхнено запитала свою маленьку принцесу:

«Люба, ти можеш дати мамі одне з двох яблук?»

Дівчинка кілька секунд дивилася на матір і раптом надкусила одне яблуко, потім швидко інше.

Жінка відчула, як посмішка застигла на її обличчі, і дуже старалася, щоб не показати свого розчарування. Їй було прикро, що кохана дочка не хоче з нею ділитися.

Раптом дівчина дістала одне з укушених яблук і сказала:

«Мамо, це яблуко смачніше!»

Яким би ти не був зрілим, досвідченим та компетентним, ніколи не поспішай судити інших. Дайте їм можливість пояснити.

 Те, що ви бачите, може бути дуже оманливим. Часто, коли ми бачимо лише загальну картину, ми помиляємось у реальних мотивах вчинків іншої людини.

 

Римсько-Католицька Церква,  

вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333.

Сайт: www.joseph.org.ua  

e-mail: arepin13@gmail.com   

тел. +38(0512)47-06-36, +38(063) 84-09-865

настоятель о. Олександр Рєпін TChr

Редактори: Рускуліс Лілія, Шаповалова Олена, с.Фаустина OSB

 

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!