Сьогодні Слово Боже з Євангелія від св. Йоанна: Йн 20, 19—31
А як звечоріло, того самого дня, першого в тижні, — а двері ж були замкнені там, де перебували учні: страхались бо юдеїв, — увіходить Ісус, став посередині та й каже їм: «Мир вам!» Це промовивши, показав їм руки й бік. І врадувались учні, побачивши Господа. І ще раз Ісус їм каже: «Мир вам!» Як мене послав Отець, так я посилаю вас.» Це промовивши, дихнув на них і каже їм: «Прийміть Духа Святого! Кому відпустите гріхи — відпустяться їм, кому ж затримаєте — затримаються.» Тома ж, один з дванадцятьох, на прізвисько Близнюк, не був з ними, коли то прийшов був Ісус. Тож повідали йому інші учні: «Ми Господа бачили.» Та він відрік: «Якщо не побачу на його руках знаків від цвяхів і не вкладу свого пальця у місце, де були цвяхи, а й руки моєї не вкладу в бік його, — не повірю!» По вісьмох днях знову були вдома його учні, а й Тома з ними. І ввіходить Ісус, — а двері були замкнені! — стає посередині та й каже: «Мир вам!» А тоді промовляє до Томи: «Подай сюди твій палець і глянь на мої руки. І руку твою простягни і вклади її у бік мій. Та й не будь невіруючий, — а віруючий!» І відказав Тома, мовивши до нього: «Господь мій і Бог мій!» І каже йому Ісус: «Побачив мене, то й віруєш. Щасливі ті, які, не бачивши, увірували!» Ще й інші численні чудеса, що їх не списано у цій книзі, вчинив Ісус на очу своїх учнів. А ції -списано, щоб увірували ви, що Ісус — Христос, Син Божий, а вірувавши, — щоб мали життя в його ім’я.
Після смерті Ісуса учні сховалися зі страху перед переслідуваннями. До їхніх страхів, розчарувань та безнадії приходить Воскреслий Ісус. Не зважаючи на зачинені двер, Ісус з’являється посеред них. Він приносить учням мир. Ісус може ввійти до кожного страху, самотності й терпіння, щоб перемінити їх в радість, не зважаючи, навіть, на закрите людське серце. Чи ти колись досвідчив Ісусового миру?
Рани Ісуса — це не тільки доказ Його муки, смерті й воскресіння, але також вираз Його незбагненної любові до нас. Його рани лікують людські зранення, бо з них виливається любов та благодать. Чи ти колись намагався вдивлятися в Ісусові рани? Чи намагався зрозуміти їх значення?
Ісус благословляє всіх нас, котрі не бачили, але повірили. Він посилає до нас Святого Духа. Якщо приймеш Його, Він принесе в твоїм серці плід радості, любові та миру. Великими Божими дарами є також Таїнства та Боже Слово, скероване до нас в Біблії.
Попроси Ісуса про живий подих Святого Духа та глибоку віру, яка дає можливість сказати, як Тома: «Господь мій і Бог мій!»
НЕДІЛЯ БОЖОГО МИЛОСЕРДЯ
Сьогодні Церква святкує Воскресіння Божого Милосердя. Згідно містичних явлень святій сестрі Фаустині Ковальській, встановлення цього свята хотів Сам Ісусу Христос: «бажаю, щоб перше воскресіння після Великодня було святом Милосердя» (Щоденник 299).
Ісус дав конкретні обіцянки пов’язані з шануванням у цьому святі Божого Милосердя:«У цей день відкриті глибини Мого милосердя, Я виливаю ціле море милостей на душу, яка наближається до джерела Мого милосердя; та душа, яка в цей день приступить до сповіді і Святого Причастя, отримає повне відпущення гріхів і позбавлення від покарань … » (Щоденник 699 ).
Явлення Милосердного Ісуса св. сестрі Фаустині відбувалися в першій половині ХХ століття. Проста черниця удостоїлася великого дару – саме їй воскреслий Ісус відкрив глибину Божого Милосердя, яке виливається на весь світ. Європа, після першої світової війни, перебувала напередодні другої. На сході – в Радянському Союзі – бушує атеїстичний комунізм, гинуть мільйони людей, багато з яких віддають своє життя за віру в Христа.
Після війни на Ялтинській конференції Сталін, Черчілль і Рузвельт встановлюють новий політичний порядок Європи і світу. Людство входить в нову епоху, в якій особливим чином відчувається дія гріха: народжуються нові секти; Радянський Союз і Америка стоять перед загрозою нової — нуклеарної війни, в різних куточках землі спалахують національні та міжнародні конфлікти; в Азії, Африці мільйони дітей вмирають від голоду — здається, що зло охоплює всю земну кулю. На допомогу людству приходить Господь з даром Свого Милосердя. Чудотворна ікона «Ісусе, уповаю на Тебе!» і Коронка до Божого Милосердя, дані нам через сестру Фаустину, є немов рятівний круг, який Бог, Милосердний Батько, подарував змученому і потопаючому в гріхах людству.
У Ювілейний 2000 рік, під час канонізації сестри Фаустини, папа Йоан Павло II встановив другу Великодню неділю святом Божого Милосердя для всієї Церкви.
У щоденнику св. Фаустини Ковальської написано, що Ісус обіцяв навіть найбільш закоренілим грішникам спасіння, якщо вони перед смертю хоча б один раз помоляться Коронку до Божого милосердя або ж хтось інший помолиться її за вмираючого. Невже лише цього буде достатньо і не потрібно ані сповіді, ані покаяння? Ось як звучить обіцянка Ісуса, наведена сестрою Фаустиною в її щоденнику: «У хвилини смерті я буду захищати кожну душу як Свою славу, якщо вона молитиметься цю Вервицю, або якщо поряд з умираючим інші молитимуться її. Милість буде однаковою. Коли біля вмираючого моляться цю Коронку, упокорюється гнів Божий, бездонне милосердя охоплює душу і коливаються глибини мого милосердя заради хресного страждання мого Сина. І якщо це буде навіть найбільш закоренілий грішник і якщо він хоча би раз помолиться цю Вервицю, то удостоїться милості від мого безконечного милосердя».
Якщо людина перебуває у стані тяжкого гріха, то вона не може спастися без покаяння і відкинення гріха. Якщо Вервицю до Божого милосердя помолиться вмираючий чи інші в його присутності, то це пробудить його до покаяння. Саме таким чином треба трактувати слова, записані св. Фаустиною Ковальською.
http://catholicnews.org.ua/vazhki-pitannya-vervicya-do-bozhogo-miloserdya
Варто задуматися…
Один 93-річний чоловік в Італії пережив епідемію коронавірусу під час тривалого перебування в лікарні. Виписуючись із лікарні, він отримав рахунок: йому треба було оплатити один день перебування під апаратом штучного дихання.
Старенький чоловік розплакався, а лікар, бачивши це, попросив його не плакати від рахунку, бо ж він живий, а життя важливіше за гроші.
Те, що відповів чоловік, примусило розплакатися медичний персонал: — Я плачу не через гроші, які маю сплатити. Це не становить проблеми. Я плачу, бо 93 роки дихав Божим повітрям, і ніколи за це не заплатив. Тим часом за використання апарату штучного дихання маю сплатити 500 євро за один день. То скільки ж я винен Господу Богу? Я ніколи раніше не дякував Йому за це!
Коли ми дихаємо вільно, без болю і хвороби, — не замислюємося, що кожний подих це дар Бога. Смиренно просимо Тебе, Отче, поблагослови і поверни можливість дихати й жити всім тим, хто нині дихає завдяки машинам!
Джерело: CREDO: https://credo.pro/2020/04/261992
Римсько-Католицька Церква,
вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333.
Сайт: www.joseph.org.ua
e-mail: arepin13@gmail.com
тел. +38(0512)47-06-36, +38(063) 84-09-865
настоятель о. Олександр Рєпін TChr
Редактори: Рускуліс Лілія, Шаповалова Олена, с.Фаустина OSB