• Четверг , 2 Февраль 2023

Якір Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв 19 травня 2019р. № 19/2019 (250)

Роздуми до Євангеліє

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Йоана13,31-33а, 34-35

«Коли Юда вийшов з горниці, Ісус промовив: «нині прославлений Син Людський, і Бог прославлений в Ньому. Якщо Бог прославлений в Ньому, то і Бог прославить Його в собі, – і негайно прославить Його! 
 Діти, ще трохи Я з вами.  Нову заповідь даю вам, щоб ви любили один одного! Як Я полюбив вас, щоб і ви любили так один одного! З того дізнаються всі, що ви – Мої учні, коли любов матимете між собою». 

Життя віри – це перебування з Ісусом, споглядання Його діл і наслідування Його вчинків. У цьому виражається слава йузаємне обдарування любові, яке ми бачимо в стосунках між Отцем та Сином. Кожен із нас покликаний взяти в цьому участь. Перед тим, як відійти до Отця, Ісус залишив нам свій заповіт. А це заповідь любити ближнього, до того ж такою ж мірою, якою Він полюбив нас – до кінця. Він полюбив нас любов’ю, яка триває вічно, на яку зло не має жодного впливу. Не хвилюйся, що власними силами не зможеш виконати цього заповіту – Ісус зі своєю любов’ю залишився з тобою. Він хоче, щоб ти разом із Ним розпочав цей шлях шаленої пригоди прослави Бога в любові до ближнього. Не марнуй жодної хвилини, жодної нагоди – все це може бути виконанням Божого Заповіту.

Господи, Ти дав нам нову Заповідь – Любити ближнього так, як Ти полюбив кожного з нас. Допоможи мені виконувати Твій Заповіт для прослави Бога!                                                                                                                                                                                                                  

Слово на кожен день(2019)

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ПРО ВИХОВАННЯ НАШИХ ДІТЕЙ

Сучасні діти швидше засвоюють новий досвід, дізнаючись про останні новини з усемережжя. Сучасна система освіти розвиває в дітей прогресивні навички. Вони залучені до значної кількості занять, спілкуються з великою кількістю людей і мають широкий погляд на світ.

Сучасні діти вже завтра стануть дорослими, тому важливо навчити їх належно поводитися. Для цього батькам варто показувати своїй дитині приклад правильної поведінки, а не вчити її на словах. У цьому вам допоможе низка порад.

 1. Розвивайте навички саморефлексії.

Указувати іншій людині на її недоліки або критикувати її достатньо легко, натомість набагато складніше демонструвати приклад правильної поведінки. Діючи у звичний для вас спосіб, ви можете навіть не замислюватися про вплив ваших дій на дитину. Щодня сповільнюйтеся й звертайте увагу на те, що ви робите і як саме це сприйматиме дитина. Намагайтеся дивитися на життєві ситуації її очима.

 2. Запитайте людей, яким ви довіряєте, як вони бачать вас. 

Якими, із точки зору інших людей, є ваші сильні сторони, а що, на їхню думку, ви можете робити краще? Більшість людей відкидає всі негативні зауваження на свою адресу; багато хто з них готовий чути про себе лише компліменти. Не допускайте критики щодо себе, коли ви до неї не готові. Натомість поцікавтеся думкою про себе людини, якій довіряєте. Однак при цьому варто зважати, що, скажімо, ваш чоловік може не втриматися від надмірної критики вашої особи, коли засмучений. Не виключено й те, що ваш друг жартома наголосить на ваших недоліках. Не цікавтеся їх думкою. Ви потребуєте людини, яка зможе об’єктивно вказати вам на ваші переваги й слабкі сторони. Найліпше в цьому сенсі здатен зарадити психолог, але й він обізнаний тільки про те, що ви йому розповідаєте, оскільки не має змоги бачити вас у повсякденному житті. 

3. Подумайте про те, який слід ви б воліли лишити після себе.

Що про вас говоритимуть і яким (якою) пам’ятатимуть після вашої смерті? Такі думки можуть виявитися для вас болісними, але вони є слушним нагадуванням про те, що час швидкоплинний. Будьте уважні до своїх дій: намагайтеся стати такою людиною, якою б ви хотіли, щоб вас запам’ятали. Щодня зосереджуючи власну увагу на тому, що для вас справді важливо, ви легше організовуватимете свій день і робитимете правильний вибір у тих чи інших життєвих ситуаціях. Крок за кроком учіться усвідомлювати, чого ви хочете, а чого ні у своєму житті. 

4. Звертайте увагу на особливості ваших щоденних розмов.

Запишіть свою звичайну розмову на диктофон. Не варто записувати голос інших людей – просто уявіть, що ви розмовляєте самі з собою телефоном, і запишіть розмову. Звертайте увагу, яким тоном ви розмовляєте і які слова добираєте. Чи виявляєте ви повагу в розмові? Чи чесні ви зі співрозмовником і чи уважні до його почуттів? Така вправа нагадує саморефлексію. Почувши себе зі сторони, ви зрозумієте, наскільки це важливо вам для розуміння себе. Ця вправа потрібна не для того, щоб критикувати себе, а для усвідомлення особливостей способу спілкування з людьми навколо.

Багатьох батьків вражають моменти, коли вони чують, як їхня дитина вимовляє лайливе або грубе слово. Вони не розуміють, що в такі моменти дитина наслідує їх. І, ймовірно, вони й самі так розмовляють удома. 

5. Ставтеся до дітей із повагою.

Насправді шанобливо слід ставитися до всіх людей. Але почніть хоча б зі своєї дитини. Те, що ви прожили більше років, не означає, що думкою дитини можна легковажити. Часто батьки ігнорують дитину, ніби її немає поруч. Так робити в жодному разі не варто. Дитина все бачить, відчуває й запам’ятовує. Щось із побаченого вона приймає, дещо – відкидає. Однак такі моменти закладають фундамент її взаємовідносин з іншими людьми.

Розвиток дитиниhttp://www.rodyna.org.ua/2019-5-10/

ІСТОРІЯ ДЛЯ ДУШІ

ІЗ КОГО БРАТИ ПРИКЛАД

Одного разу в лісі чоловік побачив лисицю, яка не мала ніг. Він захотів дізнатися, як вона змогла вижити. І раптом побачив тигра зі здобиччю в руках. Тигр трохи поїв, а решту віддав лисиці.

Наступного дня Бог знову послав тигра годувати лисицю. Чоловік замислився про милосердя Боже подумав:

  • Я також буду лежати в кутку й покладатися на Боже милосердя.

Цілий місяць пролежав він у кутку й був уже на волосині від смерті, коли раптом почув голос:

  • О, ти що йдеш стежкою хиб і обман, розплющ очі й узри  істину! Бери приклад з тигра, а не з лисиці.

300 Оповідок для душі. Піно Пелегріно

Римсько-Католицька Церква   вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333

Сайт: www.joseph.org.ua        e-mail: arepin13@gmail.com     тел. +38(0512)47-06-36

настоятель о. Олександр Рєпін TChr

Редактори: Рускуліс Лілія, с. Соломія OSB

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!