• Пятница , 31 Март 2023

Якір. Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв 20 жовтня 2019р. № 26/2019 (257)

Роздуми над Євангелієм

Сьогоднішнє Слово походить із Євангелія від Луки: Лук 18, 1-8

Він розповів їм притчу про те, що їм треба молитись завжди й не падати духом. І казав: “В одному місті був один суддя, що не боявся Бога, ні людей не соромився. Була ж одна вдова в тім місті, що (завжди) приходила до нього й говорила: Оборони мене від мого супротивника! І довго не хотів він, але згодом мовив сам до себе: Хоч я Бога не боюся й людей не соромлюся,  але тому, що ця вдова мені надокучає, я її обороню, щоб вона не приходила безперестанку та не морочила мені голови”. Тут Господь додав: “Слухайте, що суддя несправедливий каже! А Бог хіба не оборонить своїх вибраних, які до нього день і ніч голосять, і чи баритиметься до них? Кажу вам: Оборонить їх негайно. Тільки ж Син Чоловічий, коли прийде, чи знайде на землі віру?”

Сьогодні в Євангелії Ісус порівнює постать милосердного Бога й суддю, який не рахується з людьми. Як і суддя, Бог вислуховує тих, хто до Нього приходить. Однак їхні рішення викликані різними мотивами, хоча результат однаковий. Зверни увагу на те, як ти спостерігаєш за Богом. Який образ Бога маєш у своєму серці? Як Бог дивиться на твої прохання?

Придивися також, як поводять себе ті, хто звертають до Бога своє прохання. Якими рисамивонинаділені? Чим відрізняється від інших людей вдова з сьогоднішнього фрагменту Святого Писання? Як ти спрямовуєш до Бога свої прохання? Якою є твоя молитва?

Ісус запитує людей, які Його просять про їхню віру. Бог охоче прямує назустріч людським потребам і стражданням, але Він шукає вірив нас. Як ти ставишся до Бога? Вслухайся в слова Євангелія. Подякуй Богу за те, що сьогодні ти зрозумів. Також проси Його про витривалість, міцну віру, надію і любов.

 

Кожна людина створює для себе ідеал сама. Найважливішим, щоб для нас ідеалом була не зовнішність людини, а її внутрішнє наповнення – духовність, добро, милосердя та любов.

 

РОЛЬ МАТЕРІ У ВИХОВАННІ ДІТЕЙ (продовження)

Мати ідеал дитини

Малі діти, передусім дівчатка, нікого так не люблять і нікому так не довіряють, як своїй матері. Вони не мають перед нею жодних секретів. До одної школи приїжджає інспектор, який ставить дітям запитання: «Хто з вас має власний ідеал?» Минають хвилини, й ніхто не зголошується до відповіді. Аж одна дівчина піднімає руку, очі їїсвітяться. «Скажи мені про свій ідеал» ‑ каже інспектор. І чує відповідь: «Моя мати ‑ ось мій ідеал». Інспектор похвалив дитину. Мала дитина хоче бути такою, як її мати. Вона намагається в усьому її наслідувати. Скільки разів можна почути від дітей: «Так робить моя мати» або: «Так мене вчила моя мати».

Один місіонер згадує: «Наша мати зробила наш родинний дім місцем, найближчим до неба». А один аскет говорить: «Молитва матері виховує більше, як усяке виховне вміння батька». Дитина з уст матері швидко переймає молитву. Вона любить, коли мати з нею молиться. Добра мати готова навіть на найбільшу жертву для своєї дитини. Ось переконливий приклад: у 1989 році у Вірменії стався великий землетрус. Загинули сотні людей, тисячі поранених. Тижнем пізніше знайдено серед руїн живу матір з немовлятком на грудях. Щоб дитинку врятувати від голодної смерті, мати проколювала свої пальці та кров’ю годувала дитину, й справді так її врятувала (далі буде).                                           о. Юліян Катрій. «Божі заповіді»URL:

http://dc.lviv.ua/zhuttya_v_podruzhzhi/zhnka-v-podruzhzh/298-rol-mater-u-vihovann-dtey-oyulyan-katry.html

 

У кожного є свій ідеал! Але для мене ідеалом є моя мама. Чому мама? Та все дуже просто. Моя мама доброї душі людина, вона застерігає мене від помилок, учить добре ставитися до людей, ніколи не нав’язує своєї думки. Мама дає поради на прикладі власного життя, а рішення я вибираю сама, нехай і не завжди правильне.

Mама навчила мене вести домашнє господарство, смачно готувати. У 13 років я вже пекла найсмачніше тістечка, часто вони були навіть кращі, ніж неньчині. Безсумнівно, вона мною пишалася.

Кажуть, ідеалів немає. А я кажу, що є! Моя мама тому підтвердження. Для своєї дитини я намагаюся бути зразком, але до моєї мами мені далеко. Я досі дивуюся, як я виросла такою, яка є. Мама ніколи не підвищувала на мене голос і тим більше не піднімала на мене руку. Щоб я зрозуміла свою помилку, вона просто ображалася. Мені ставало соромно, що я образила маму,й надалі не вередувала.

Нехай для моя розповідь здається звичайною і природною як для дитини … Але для мене мама ‑ ідеал. І так буде завжди.

URL: Znanija.com — https://znanija.com/task/12964491#readmore

 

Притча «Коли Бог творив маму»

Одного разу добрий Бог вирішив створити… маму. Шість днів та ночей Він роздумував й експериментував. Та ось з’явився ангел і каже:

– Ти стільки часу тратиш на неї! – Так…

–Але чи ти читав вимоги до замовлення? Вона повинна складатися зі 180 рухомих частин, які можна було б за потреби замінити, її поцілунок має лікувати все – від зламаної ноги до розчарування в коханні, також вона мусить мати шість пар рук.

Ангел похитав головою і недовірливо спитав:

– Шість пар рук?

– Не в руках проблема, – відповів Бог, – а в трьох парах очей, що вона повинна мати. – Аж стільки! – скрикнув ангел.

Бог ствердно кивнув. Потім додав:

– Одну пару, щоб бачити через зачинені двері, коли питає: «Що ви там робите, діти?», навіть якщо вона вже знає, що вони роблять. Іншу пару – на потилиці, щоб бачити те, що не мала би бачити, але що має знати. Ще іншу пару, щоб таємно сказати синові, який попав у халепу: «Розумію, сину, і люблю тебе».

– Господи, – сказав ангел, – вже пізно, йди відпочивати.

– Не можу, – відповів Господь. – Вже майже закінчую.

Ангел поволі обійшов навколо моделі матері.

– Надто ніжна, – сказав, зітхаючи.

– Але витривала! – відповів Господь із запалом. Ти не можеш уявити собі того, що може зробити чи перетерпіти мати.

– Вміє думати? – спитав ангел.

– Не тільки думати, а вміє також дуже добре користуватися своїм розумом і пристосовуватися до обставин.

Тоді ангел схилився над моделлю і доторкнувся пальцем до її обличчя.

– Тут щось стікає, – сказав здивовано.

– Так, це – сльоза, – відповів зі смутком Бог. – А для чого вона? – спитав ангел.

– Щоб висловити радість, смуток, розчарування, біль.

– Господи, Ти – справді геній! – вигукнув захоплено ангел.

Тихим меланхолійним голосом Бог прошепотів:

– Правду кажучи, це не Я створив… ту сльозу… (Ерма Бомбек)

Бог не створив сліз. То чому їх творимо ми?

URL: https://kyrios.org.ua/literature/pritchi-ta-istoriyi/16412-koli-bog-tvoriv-mamu.html

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!