• Пятница , 3 Февраль 2023

ЯКІР Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв 24 лютого 2019 р. № 8/2019(239)

 № 8/2019 (239)                         Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв

24 лютого 2019 р.

Роздуми до Євангеліє

Сьогоднішнє Боже Слово ми чуємо з Євангеліє святого Луки: 6:27-38: «Але вам, хто слухає, кажу: любіть ворогів ваших, добро творіть тим, хто ненавидить вас; благословляйте тих, хто проклинає вас, і моліться за тих, хто кривдить вас. Хто вдарить тебе по щоці, підстав і другу, і хто забирає в тебе верхній одяг, не борони взяти і сорочку. Кожному, хто просить у тебе, дай, а від того, хто забирає твоє, не вимагай. І як хочете, щоб робили вам люди, так і ви робіть їм. І коли ви любите тих, хто вас любить, яка вам за те дяка? Бо і грішники люблять тих, хто їх любить. І якщо ви робите добро тим, хто вам робить добро, яка вам за те дяка? Бо і грішники те саме роблять. І коли позичаєте тим, від кого сподіваєтесь одержати, яка за те вам дяка? Бо і грішники позичають грішникам, щоб стільки ж одержати. Але ви любіть ворогів ваших, добро творіть і позичайте, нічого не сподіваючись; і буде вам нагорода велика, і будете синами Всевишнього; бо Він добрий і до невдячних, і злих. Отже, будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний. Не судіть, то і вас не судитимуть; не осуджуйте, то й вас не осудять; прощайте, то й вас прощатимуть; давайте, і дасться вам: мірою доброю, натоптаною, утрушеною, переповненою віддадуть вам, бо якою мірою міряєте, такою ж відміряється і вам.»

Ворог – це той, кого ти боїшся, той, хто має щодо тебе погані наміри й ворожу поставу. Подумай про тих, із ким тобі важко домовитися й знайти спільну мову. Котрі вдягаються інакше, слухають іншу, ніж ти, музику, мають інші погляди і вподобання. Твої неприятелі. Що ти думаєш і відчуваєш в стосунках із ними? Різнорідність є чимось прекрасним. Кожен із нас є іншим і неповторним. Гірше, коли словом «інший» намагаються сьогодні пом’якшити те, що раніше просто називали злом або гріхом. На телебаченні й в Інтернеті постійно чуємо про толерантність. В ім’я толерантності ти мусиш приймати всі дивні «іншості» — погляди, що не підтверджені фактами, або якісь правила, що утискають твої права. Але Ісус не говорить про толерантність для гріха. Зло Він називає злом. Однак говорить нам, що треба любити людей. Чи ти вмієш відділити людину від її вчинків? Ісус ставить перед тобою завдання. Тільки це не толерантність, а любов і милосердя. Ти не мусиш бути толерантним до зла, яке бачиш. Але маєш бути милосердним за відношенням до людей, які це зло чинять. Спробуй щодня молитися за своїх недругів, навіть за тих, яких не знаєш, і за тих, які ранять тебе.

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ПРО ВИХОВАННЯ НАШИХ ДІТЕЙ:

ЗАОХОЧЕННЯ ЗАМІСТЬ ВИНАГОРОДИ

Існують теорії, мовляв, діти стають справжніми ангелятами, якщо їх винагороджувати за добру поведінку, а карати за погану. Покарання й винагорода могли бути ефективними колись, але й без особливих знань із психології помітно, що в новому тисячолітті ця теорія радше не виправдана. Діти можуть підкоритися цій системі, але це не допоможе їм розвиватися й дорослішати. Якщо система винагород і покарань перестала бути ефективним знаряддям дисципліни, чим же її замінити? Відповідь на це запитання міститься в Послані до Ефесян, де йдеться про послух: дисципліна, що базується на любові (Еф.6,4). Святий Павло застерігає батьків від такого виховання дітей, яке викликає роздратування (саме до цього призводить система винагород та покарань, яку потрібно замінити заохоченням і практичною дисципліною). Між заохоченням і винагородою існує тонка, але суттєва різниця. Безперечно, метод винагород дуже дієвий, коли діти ще малі. Пообіцяйте трирічній дитині льодяника, і вона зробить все, що треба! Запропонуйте дванадцятирічному синові п’ятдесят гривень, щоб він прибрав у саду, і він, цілком імовірно, зробить це. Однак рано чи пізно хтось із батьків запитає себе: «Чи я хочу, щоб мої діти все робили за винагороду?» Ось чому моя дитина має прибирати в саду:

 1. Вона є членом сім’ї.
 2. У саду треба прибрати.
 3. Хочу, щоб дитина брала участь у житті сім’ї, була відповідальною за її функціювання.

Звісно, п’ятдесят гривень – це зовсім інша форма мотивації, ніж вказані три. Однак, урешті, цей дім належить не лише батькам, а всій родині. Всі члени сім’ї живуть у ньому. Думаю, в питаннях домашніх обов’язків дітей варто мотивувати іншим заохоченням, ніж фінансове. Якщо ж ви застосовуєте систему винагород, як головний спосіб мотивування, то існує небезпека, що виховаєте особу, яка очікуватиме на винагороду щоразу, коли зробить щось добре, правильне чи гідне уваги.

Якщо почати платити дітям за роботу, яку вони мусять виконати лише тому, що є частиною сім’ї, то невдовзі ця дорога заведе в глухий кут. Не заперечую, що іноді цілком доцільно заплатити дітям за виконання якогось особливого завдання. Однак зараз стає нормою ситуація, коли батьки платять дітям за виконання всіх домашніх обов’язків. Якщо ви потрапили в таку пастку, негайно поговоріть із дитиною про запровадження правил, за яких на першому місці буде самодисципліна, покора й здійснення добрих учинків без очікування фінансової винагороди.       

Кевін Леман, «Як виховати дитину і не збожеволіти»

ПРОГРАМУЙ СВОЄ ЖИТТЯ:

Дивись більше на небо, ніж на землю.

Втілюй свою ідею в якусь справу.

Не приховуй свого життя для себе.

Віднаходи причину своєї щоденної боротьби.

Поширюй добро, яке є в Тобі та в інших,

Радше старайся любити, ніж бажай бути любленим.

Роби добро, не чекаючи винагороди.

ІСТОРІЯ ДЛЯ ДУШІ:

Дівчинка й казка

Була собі дівчинка, яка просила, щоб щовечора читала їй казку. Одного дня мамі прийшла ідея придбати серію казок на диску. Дівчинка навчилась вмикати комп’ютер і впродовж тижня все йшло добре, але потім вона знову попросила маму почитати їй казку.

Мама здивувалася:

 • Але що сталося? Ти ж добре знаєш, як працює комп’ютер!?
 • Так, мамо, — сказала дівчинка, — але він не бере мене на руки!

Усі діти потребують ласки. Доведено: брак ніжності для дитини більш нестерпний, ніж голод.Одна казка в день —  і не треба психолога.

ПІНО ПЕЛЕГРІНО «300 ОПОВІДОК ДЛЯ ДУШІ»

Парафіяльні оголошення

VII НЕДІЛЯ ЗВИЧАЙНОГО ПЕРІОДУ

 1. Запрошуємо на Службу Божу протягом тижня о 9-00 та о 18-00.
 2. У понеділок, 25 лютого, Служби Божої не буде.
 3. Щосуботи запрошуємо о 19-00 у парафіяльний дім на катехези для тих, хто прагне більше дізнатися про Римо-католицьку віру.
 4. У вівторок, 26 лютого, споминаємо св. Олександра, єпископа.
 5. Запрошуємо в п’ятницю, 1 березня, після Служби Божої о 18-00, на молитву Адорації Пресвятих Дарів, у якій ми будемо молитися про дар віри та духа покаяння для всіх нас і наших родин.
 6. У суботу, 2 березня, запрошуємо дітей на парафіяльний день дитини з 1100 до 1500.
 7. На «Рік святості подружжя та сім’ї» після Служби Божої будемо молитись молитву, яку затвердив Отець Єпископ Броніслав Бернацький за сім’ї, які переживають кризу, а також в намірі Святішого Отця для отримання Індульгенції (Відпуст).

8. Розпочинаємо збір, додаткових коштів, на організацію парафіяльного свята св. Йосифа, яке відбудеться 16 березня.

9. Запрошуємо усіх бажаючих на репетицію Парафіяльного хору, яка відбувається щонеділі після Служби Божої в парафіяльному домі о 13-00 год.

У наступну суботу, 2 березня, храм прибирають: Томашин Казимир, Томашина Василина, Робу Віталій, Робу Тетяна.

Вітаємо всіх, хто протягом тижня відзначав День народження чи іншу урочистість, а також вітаємо з Іменинами Настоятеля о. Олександра та з Днем народження наших парафіян: Танонайко Ларису, Туз Ольгу, Рижих Катерину й бажаємо Божого Благословення, міцного здоров’я й опіки Пресвятої Діви Марії і Св. Йосифа.

Щиро дякуємо нашим добродіям за пожертви, складені на потреби нашої парафії і ремонт парафіяльного будинку.                                                                                                                                         

НЕХАЙ БЛАГОСЛОВИТЬ ВАС ГОСПОДЬ

Розклад Богослужінь

Неділя              1200 (укр)                           1800(пол)

Вівторок         900 (рос)                               1800(укр)

Середа             900 (укр)                              1800(укр)

Четвер             900 (укр)                              1800(укр)

П’ятниця        900(рос)                               1800(укр)

Субота             900(укр)                              1800(укр

        настоятель о. Олександр Рєпін TChr

Редактори: Шаповалова Олена, Рускуліс Лілія, с. Соломія OSB

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!