• Вторник , 28 Март 2023

Якір. Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв. 24 січня 2021 року. №4/2021 (312)

Сьогодні Слово Боже з Євангелія від св. Марка: Мк 1, 14 – 20

А коли видано Йоана, Ісус прийшов у Галилею і проповідував там Божу Євангелію, кажучи: Сповнився час, і Царство Боже близько; покайтеся і вірте в Євангелію. Проходивши ж повз море Галилейське, побачив він Симона й Андрія, його брата, як вони кидали мережу в море, були бо рибалки. Ісус їм сказав: Ідіть за мною, я зроблю вас рибалками людей. І вмить, покинувши мережу, пішли слідом за ним. Пройшовши трохи далі, побачив Якова, сина Заведея, та Йоана, його брата, що теж були у човні й направляли сіті, тож відразу їх покликав. І ті, покинувши батька Заведея в човні з наймитами, пішли слідом за ним.

 

Подумай, що тебе захоплює в Ісусі Христі. Що тебе цікавить, дає втіху й радість, збуджує подив? Подумай, чому Ісус захоплює тебе?

Можливо в твоєму житті далі мешкають сумніви та неспокій. Не завжди ти знаєш дорогу, кожну подробицю, щоб тримати все під контролем. Усвідом собі, що це Ісус є тим, Хто допомогає й підтримує тебе. Це Він йде з тобою в дорозі твого життя, супроводжує тебе в кожній праці. Куди б ти не йшов і що б не робив.

Іноді ти завзято тримаєшся відомих тобі способів мислення, реакцій та поведінки, опираєшся новому та невідомому. Подумай, чи не лякають тебе нові ситуації, заклики, люди, справи? Чи ти відкриваєшся на нові способи наслідування Христа? Подивися на Нього. Вдивляйся в Його Лик, почуй Його голос, який невпинно кличе: «Йди за мною!» Запитай Ісуса, куди сьогодні Він хоче тебе вислати, куди хоче піти з тобою, що хоче робити, кого відвідати, щоб проголошувати Небесне Царство.

Ісусе, дякую Тобі за те, що Ти завжди зі мною і прошу Тебе про відвагу наслідувати Тебе в моєму житті.

 

 

Історія Літанії до Серця Ісуса

Серце Ісуса, життя і воскресіння наше

Ісус — наше життя. Він не лише початок і причина нашого духовного життя, не тільки наш божественний гість, який приходить відвідати нас; Він приходить, щоб назавжди залишитися в наших душах. Христос хоче жити і працювати в них, щоб ми могли жити Його життям.

Ісус сказав: «Перебувайте в Мені, і Я — у вас. Як галузка не може приносити плоду сама по собі, якщо не буде перебувати у лозі, так і ви, якщо не будете перебувати в Мені. Я — лоза. ви — галузки» (Йн 15, 4-5). Які чудові горизонти нам відкрилися! Це переливання життя Христа в наше життя є таємницею безмежної любові Бога. Цю тему часто піднімає святий Павло: «Бо як тіло одне, але має багато членів, так і всі члени: хоч їх багато, становлять одне тіло, — так і Христос. […] Ви — Тіло Христа, а окремо ви члени». (1 Кор 12, 12, 27); «І живу вже не я, а Христос живе в мені. А що тепер живу в тілі, то живу вірою в Божого Сина, який полюбив мене й видав себе за мене» (Гал 2, 20). Апостол Павло вчить, що ми з Христом одне тіло. Він — голова, а ми — члени. Ми мусимо це усвідомлювати, ми не можемо забути про це, бо це велика гідність, яку нам дано. Ми повинні думати про це часто з любов’ю. Виконуймо всі наші дії в присутності Ісуса і на Його честь, і тоді ми станемо як полотно, на якому Божественний Учитель напише свою картину. Це означає вести життя у з’єднанні з Христом. Ми також називаємо нашого Спасителя своїм воскресінням. Ось так сам Він назвався, звернувшись до Марти, яка плакала при гробі свого брата: «Я — воскресіння і життя» (Йн 11, 25). Воскресіння мертвих та життя живих — додає св. Йоан Златоуст. Так само, як воскресив Лазаря, так Він також воскресить наші тіла при кінці світу.

Ісус є причиною нашого воскресіння, оскільки Він вислужив його своєю смертю. Перше наше воскресіння відбувається в таїнстві Хрещення, в якому душа отримує справжнє надприродне життя. Це запорука воскресіння наших тіл. Тоді Святий Дух приходить до нас, щоб оселитись у нас. Дух — це життя.

Друге воскресіння відбувається в таїнстві Покаяння. В кожну мить на всіх континентах нашої землі відбуваються тисячі воскресінь, більш дивовижних, ніж воскресіння Лазаря.

Воскресіння наших тіл відбудеться тому, що ми є членами Містичного Тіла Христа. Ми є з Христом одним тілом, Головою якого є Він, і ми є його членами. Як воскрес Голова, так повинні також бути воскрешені й члени. «Невже Христос поділився?» — питає св. Павла в Посланні до корінтян (1 Кор 1, 13).

Спаситель готує нас до воскресіння через Святе Причастя. Він сказав: «Хто їсть Моє тіло і п’є Мою кров, той має вічне життя, і Я його воскрешу останнього дня» (Йн 6, 54). Отже, Нікейський Собор називає Євхаристію символом воскресіння.

Воскресіння Христове є зразком і запорукою нашого воскресіння в майбутньому. За словами св. Павла ми повинні наслідувати Воскреслого Христа. Отже, як Ісус Христос вийшов із гробу і не повернувся до нього знову, так ми, отримавши життя душі благодаттю Хрещення та таїнством Примирення, повинні вистерігатися повернення до гріха та уникати нагоди до зла. І далі: як Христос після свого воскресіння більше не належав до світу, так і ми повинні бути думками звернені до Бога. Святий Павло, навчаючи филип’ян, сказав: «Адже наше громадянство — на небесах» (Флп 3, 20).

 

Повчальна історія з мораллю

 

Одного разу миша помітила, що господар ферми поставив мишоловку. Вона розповіла про це курці, вівці і корові. Але тварини хором відповідали: «Мишоловка – це твої проблеми, до нас вона ніякого відношення не має!»

Трохи пізніше в мишоловку попалася змія – і вкусила дружину фермера. Намагаючись її вилікувати, дружині приготували суп з курки. Потім зарізали вівцю, щоб нагодувати всіх, хто приїхав відвідати хвору. І, нарешті, зарізали корову, щоб гідно нагодувати гостей на похоронах.

І весь цей час, миша спостерігала за тим, що відбувається через дірку в стіні і думала про речі, які ні до кого ніякого відношення не мають.

 

Мораль: Якщо Вас щось не стосується напряму, не думайте, що це щось не вдарить Вас по голові.

Римсько-Католицька Церква,  

вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333.

Сайт: www.joseph.org.ua  

e-mail: arepin13@gmail.com   

тел. +38(0512)47-06-36, +38(063) 84-09-865

настоятель о. Олександр Рєпін TChr

Редактори: Рускуліс Лілія, Шаповалова Олена, с.Фаустина OSB

 

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!