• Воскресенье , 29 Январь 2023

Якір. Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв. 23 травня 2021 року. №20/2021 (328)

Сьогодні Слово Боже з Євангелія від св. Йоана: Йн 7, 37 –39

 

Останнього ж великого дня свята стояв Ісус і закликав на ввесь голос: «Коли спраглий хтось, нехай прийде до мене і п’є! Хто вірує в мене, як Писання каже, то ріки води живої з нутра його потечуть!» Так він про Духа казав, що його мали прийняти ті, які увірували в нього. Не прийшов був ще Дух Святий, бо Ісус не був ще прославлений.

 

Пустиня була для євреїв особливим місцем в історії спасіння. По-перше, це символ визволення з рабства. По-друге, це місце випробування для віри, безперервного змагання за повноту довіри Божому провидінню. Також це місце спокус, сумнівів, а іноді, навіть, відкинені Бога, Котрий завжди залишає людині свободу вибору. Чим для тебе є пустиня, усамітнення?

В Біблії пустиня — це символ особливої зустрічі людини з Богом. Людина має шанс досвідчити виняткового визволення тільки тоді, коли набирає дистанцію до свого життя, коли бачить його обмеженість та минучість. Пустиня очищує з неупорядкованих бажань і пробуджує прагнення самого Бога. Ісус найкраще розуміє це прагнення і, як ніхто інший, може його заспокоїти. Прислухайся до свого прагнення Бога.

Господь Бог часто запрошує людину в пустиню, бо тоді Йому легше промовляти до її серця. Це велике прагнення Бога та вираз Божої любові. Свою любов до нас Бог виразив, посилаючи до людей Ісуса. Після воскресіння Він залишив нам Святого Духа, Який наповнює нас щодня, щоб ми могли відповісти на любов Бога. Джерело води Духа невичерпне. Чи ти прагнеш напитися з нього?

Попроси Святого Духа, щоби прийшов і оживив твоє серце. Щоб визволення з гріха, яке приніс нам Ісус, цілком стало твоїм уділом. Прийди, Святий Духу!

 

МОЛИТВА ДО СВЯТОГО ДУХА, ЯКУ СВ. ЙОАН ПАВЛО II ВІДМОВЛЯВ ДО ОСТАННЬОГО ДНЯ ЖИТТЯ

Цю молитву св. Іван Павло II у віці одинадцяти років почув від свого батька. І відтоді аж до останніх днів свого життя молився її щодня.

Благодать Святого Духа необхідна кожному з нас. Тому варто навчитись цієї молитви про сім дарів Святого Духа і навчити їй своїх дітей.

Молитва до Святого Духа

Святий Духу, прошу

про дар мудрості для кращого пізнавання Тебе

і Твоїх досконалостей Божих,

про дар розуму для кращого розуміння

духа таємниць святої віри,

про дар вмілості, щоби провадити життя

за тією ж вірою,

про дар поради, щоби для всього лише у Тобі

шукати поради і знаходити,

про дар мужності,

щоби жоден страх, ані земні погляди

не могли мене з Тобою роз’єднати,

про дар побожності,

щоби завжди служити Твоїй величі з синівською любов’ю

про дар страху Божого, щоби боятись гріха,

який Тебе, Боже, ображає.

 

Повчальна історія

 

Одного разу хлопець впізнав у перехожому свого вчителя з молодших класів. Він підійшов до старого і запитав:

– Ви мене не пам’ятаєте? Я був вашим учнем.

– Так, я пам’ятаю тебе третьокласником. І чим ти займаєшся зараз?

– Я викладаю. Ви так вплинули на мене, що мені теж захотілося виховувати юних учнів.

– Так? Дозволь мені поцікавитися, в чому ж виразився мій вплив?

– Ви насправді не пам’ятаєте? Дозвольте мені нагадати.

Одного разу мій однокласник прийшов в клас з красивим годинником на руці, який йому подарували батьки. Він їх зняв і поклав в ящик парти. Я завжди мріяв мати такий годинник. Я не втримався і вирішив взяти його з цієї парти. Незабаром той хлопчик підійшов до вас в сльозах і поскаржився на крадіжку. Ви обвели нас усіх поглядом і сказали: «Той, хто забрав годинник, що належать цьому хлопчику, має повернути його».

Мені стало дуже соромно, але мені не хотілося розлучатися з годинником, так що я не зізнався.

Ви попрямували до дверей, замкнули ї і веліли нам усім вишикуватися уздовж стіни, попередивши: «Я повинен перевірити всі ваші кишені за однієї умови, що ви всі закриєте очі». Ми послухали, і я відчув, що це був найбільш ганебний момент в моєму недовгому житті. Ви рухалися від учня до учня, від кишені до кишені. Коли ви дістали годинник з моєї кишені, ви продовжували рухатися до кінця ряду. Потім ви сказали: «Діти, все в порядку. Ви можете відкрити очі й повернутися до своїх парт». Ви повернули годинник власнику і не сказали більше ні одного слова з приводу цього інциденту. Ось в той день ви врятували мою честь і мою душу. Ви не заплямували мене як злодія, брехуна, нікчемну дитину. Ви навіть не спромоглися поговорити зі мною. Згодом я зрозумів, чому. Тому що, як справжній учитель, ви не захотіли заплямувати гідність юного, ще несформованого учня. Тому я став педагогом.

Обидва замовкли під враженням цієї історії.

Потім молодий педагог запитав:

– Коли ви мене побачили сьогодні, хіба не згадали про цей епізод?

Старий учитель відповів:

– Справа в тому, що я обстежував кишені теж з закритими очима.

 

Справжній учитель — не той, хто тебе постійно виховує, а той, хто допомагає тобі стати самим собою.

 

Римсько-Католицька Церква,  

вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333.

Сайт: www.joseph.org.ua  

e-mail: arepin13@gmail.com   

тел. +38(0512)47-06-36, +38(063) 84-09-865

настоятель о. Олександр Рєпін TChr

Редактори: Рускуліс Лілія, Шаповалова Олена, с.Фаустина OSB

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!