• Пятница , 31 Март 2023

Якір Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв, 28 квітня 2019р. № 16/2019 (247)

Роздуми до Євангеліє

Сьогодні Свято Божого милосердя й текст Євангелія запрошує прийняти дар відпускати гріхи та разом із Томою досвідчити глибокої особливої близькості Христа 

Сьогоднішнє Слово походить з Євангелія від Йоана 20, 19-31 

«Тоді, коли був вечір, у перший день тижня, коли двері, де перебували учні, були замкнені зі страху перед юдеями, прийшов Ісус, став посередині й каже їм: «Мир вам!» Промовивши це, показав їм руки та бік. Тож зраділи учні, побачивши Господа. Тоді Ісус знову сказав їм: «Мир вам! Як послав Мене Отець, – і Я посилаю вас!» Промовивши це, Він дихнув і каже їм: «Прийміть Святого Духа! Кому відпустите гріхи, – будуть відпущені їм; кому затримаєте, – будуть затримані». Тома ж, один із Дванадцятьох, званий Близнюком, не був з ними, коли прийшов Ісус. Тож інші учні розповідали йому: «Ми бачили Господа!» Та він сказав їм: «Якщо не побачу на Його руках ран від цвяхів і не вкладу мого пальця в рани від цвяхів, і не вкладу своєї руки в Його бік, – не повірю!» І через вісім днів знову були всередині Його учні, й Тома з ними. Приходить Ісус – а двері були замкнені – та став посередині й сказав: «Мир вам!» Потім каже Томі: «Поклади сюди свій палець і поглянь на Мої руки, піднеси свою руку і вклади у Мій бік, – і не будь невіруючий, але віруючий!» У відповідь Тома сказав Йому: «Господь мій і Бог мій!» Каже йому Ісус: «Тому що ти побачив Мене, ти повірив. Блаженні ті, які не бачили, а повірили!» Багато й інших знамень зробив Ісус перед своїми учнями, які не записані в цій книзі. А це було написане, щоб ви повірили, що Ісус є Христос, Син Божий, і щоб вірячи, життя мали в Його Ім’я.»

Цим разом Ісус з’являється своїм учням, коли був уже вечір. Сутінки в природі й сутінки в їх переляканих і закритих серцях. Деколи страхи можуть об’єднувати й закривати, щоб разом шукати безпеки. Ісус приходить дати більше того, що вони прагнуть. Бо мир є більшим, ніж безпека. Він дає мир спільноті. Чи вмію я приймати його благословенний прихід у спільноті молитви й праці? Чи впізнаю його живого посеред наших спільних труднощів і радостей?  «І я посилаю Вас!» Ісус прагне дати апостолам не просто гармонійне відчуття спокою, але сповнити їх такою силою життя, що може вийти з власного тимчасового притулку. Вийти до цього світу з доброю новиною, вчинивши їх посланцями радості. Неймовірно, але дана їм влада – це, перш за все, прощення гріхів. Визволені з тяжкого відчуття провини, вони покликані розв’язувати пута тих, хто ще не знає сили Євангелія. Чи приймаєш ти мир Христа, чи бажаєш бути посланцем прощення й милосердя сьогодні? 

Тома залишився поза досвідом пізнання  Воскреслого. Він не є готовим зустрітися з Ним лише вірою завдяки свідченню братів, тому Ісус милосердно пропонує: «Поклади сюди свій палець і поглянь на Мої руки, піднеси свою руку й уклади в Мій бік, – і не будь невіруючий, але віруючий!». Як Бог працює в твоєму житті, що Він зробив в твоїй історії спеціального, особливого, щоб і ти міг стати свідком та  посланцем вічного життя.

Дозволь Богові через тебе проявляти своє розуміння і милосердя, бути знаком Його прощення. Якщо потребуєш, дозволь собі ще раз торкнутися ран Христа, щоб повірити й бути блаженним.

Слава Отцю і Сину і Святому Духу. https://imolytva.org/home/

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ПРО ВИХОВАННЯ НАШИХ ДІТЕЙ

Подбайте про те, щоб дитина відчувала, що її люблять

Ларі Томчак дає практичні поради, як зробити, щоб дитина відчувала, що її люблять. Вони охоплюють такі питання:

 1. Переконайтеся, що сприймаєте дитину так, як сприймає її Бог – наче дар.
 2. Шануйте дитяче ставлення до життя. Не будьте аж надто серйозні. Наново відкрийте для себе забаву.
 3. Підтримуйте з дитиною зоровий контакт. Дитина сильно потребує, щоб нею цікавилися.
 4. Виявляйте свою любов за допомогою жестів. Щоб забезпечити дитині емоційну безпеку й зміцнити її самооцінку, конче потрібно обіймати й цілувати дитину, сідати поруч, гладити її по волоссю. Такі дії є цеглинками, з яких вибудовується міцний, здоровий емоційний зв’язок.
 5. Навчіться уважно слухати. Слухання вимагає самодисципліни, особливо з дітьми, які можуть сто разів розповідати ту саму історію. Для цього вам потрібні очі, вуха, розум і серце. Бо слухати дитину означає клякнути, щоб перейти на її рівень і налагодити зоровий контакт. Важливо, щоб ми, як батьки,  реагували на почуття дітей.
 6. 6.Проводьте разом час. Ніщо не може замінити часу, який ви проводите з дітьми.

Проводячи час із дітьми, ми творимо неймовірні спогади. Дитина в період розвитку є дуже сприйнятливою. Постарайтеся щодня давати їй чудовий подарунок – себе! І слухайте. Всі батьки, оглядаючись назад, усвідомлюють, як швидко минає час. Тож використовуйте його мудро. Слухайте дітей, коли вони малі,  й матимемо надію, що в дорослому віці вони розмовлятимуть із вами!

Кевін Леман «ЯК ВИХОВАТИ  ДИТИНУ І НЕ ЗБОЖЕВОЛІТИ»

ІСТОРІЯ ДЛЯ ДУШІ

Три сестри

Жили собі три сестри. Перша була ледащиця. Друга злюща-презлюща. А третя – й розумниця, й красуня, й рукодільниця – сама втіха й радість.

Одного ранку спинилася підвода під їхніми воротами. Сестри виглянули подивитися, хто приїхав.

На підводі сиділа незнайома стара.

 •  Хто ти? – спитали вони.
 • Я – Доля. Уже пора виходити вам заміж.

Посадила їх Доля на підводу й повезла видавати заміж. Заїхали в перше село. Бачать: у полі парубок працює й у руках у нього всяке діло горить.

 • Оце твій, – каже Доля першій сестрі.

     Зсадила сестру і поїхали далі.

Заїхали в друге село. Там живе такий парубок, що всім допомагає. Добрий до всіх. Натішитись ним люд не може, такий молодець.

 • Оце твій, – каже Доля другій сестрі.

  Зсадила сестру й поїхали далі.

Приїхали в третє село. В останньому дворі, в багнюці, під старезною халупою лежить біля колодязя п’яний.

Зупинила Доля підводу й каже:

 • Це твій.
 • Та на лихо він мені? Я і добра, й вродлива, й рукодільниця. Он сестри яких знайшли, хіба іншого для мене нема?
 • Інші є, – і, зітхнувши, додала, – та цей згине без тебе!

Господь хоче, щоб всі люди врятувалися, й веде нас до спасіння різними дорогами. Деколи Він зводить нас із людьми, що майже зовсім гинуть. Але прийшовши в їхнє життя, ми можемо допомогти змінити його.                                                         365 ПРИТЧ на щодень

Римсько-Католицька Церква  

вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333

Сайт: www.joseph.org.ua        e-mail: arepin13@gmail.com     тел. +38(0512)47-06-36

Настоятель о. Олександр Рєпін TChr

Редактори: Рускуліс Лілія, с. Соломія OSB

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!