• Вторник , 28 Март 2023

Якір. Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв. 28 березня 2021 року. №13/2021 (321)

Сьогодні Слово Боже з Євангелія від св. Йоана: Йн 12, 12 –16

 

Наступного дня сила людей, що прийшли на свято, зачувши, що Ісус іде в Єрусалим, узяли пальмове гілля й вийшли йому назустріч з окликами: «Осанна! Благо-словен той, хто йде в ім’я Господнє, ізраїльський цар!» І знайшовши осля, Ісус сів на нього, — як ото написано: Не страхайся, дочко Сіо-ну, ось іде твій цар верхи на жереб’яті ослициному. Не збагнули того спершу його учні, але коли Ісус прославився, згадали вони, що то було написано про нього й що то з ним таке вчинено.

 

Бувають ситуації, в яких ми зазнали невдачі через свою впертість чи егоїзм. Наше почуття власної вартості починає страждати, а знеохочення до себе росте. Але Ісус, знайшовши осля, хоче теж знайти нас та повернути нам нашу втрачену вартість. Він прибуває сьогодні, як Цар, до своєї дитини, що в Його люблячому погляді ти міг побачити свою виняткову гідність Божої дитини. Що в тобі сьогодні потребує Ісусового погляду? Подумай про це.

Кожен з нас, бувши школярем, мав прочитати багато книжок. Деякі з них ми пам’ятаємо краще, деякі гірше. Учні Ісуса, перебуваючи з Ним декілька років, все одно забули багато речей, про які Він говорив їм. Але Ісус освітлює світлом Святого Духа їхні серця та пам’ять і вони пригадують те, що найважливіше. Також, на початку Великого Тижня Ісус хоче послати тобі Святого Духа, щоб нагадати, як сильно Він любить тебе і як багато зробив для тебе.

            Перебувай сьогодні біля Ісуса, котрий в’їжджає до Єрусалиму серед радісних окликів народу. Нехай твоя присутність буде для Нього підтримкою.

 

Неділя Воскресіння Господнього

Осячення Великодніх Страв

 

Великодній сніданок. Накриваємо стіл білою скатертиною, прикрашаємо квітами або зеленими гілочками, які символізують нове життя. Посередині ставимо родинний пасхал, біля нього–пасхального агнця (з тіста, цукру, навіть із паперу), оздоблені яйця та інші страви. Готуємо також освячену воду й гілочку, щоб нею кропити.

Коли уся сім’я, святково вдягнена, готова до сніданку, голова родини (чи хтось із дорослих) розпочинає молитву. Якщо в суботу не було молитви благословення сімейного пасхалу, то можна це зробити тепер, а потім – молитву перед споживанням їжі.

Благословення столу перед споживанням великодніх страв

Голова (батько) сім’ї запалює свічку настолі і каже: Христос воскрес. Алілуя.

Усі: Воістину воскрес. Алілуя.

Потім один з учасників читає текст Біблії

1 Сол. 5, 16-18

Брати і сестри, послухайте слів святого апостола Павла до Солунян:

«Завжди радійте, невпинно моліться, за все дякуйте, бо це воля Божа в Ісусі Христі щодо вас».

або: Mт 6, 31aб. 32б-33

Брати і сестри, послухаймо святого Євангелія від Матея.

Ісус сказав своїм учням:»Тож не журіться і неговоріть: «Що ми будемо їсти?» або «Що будемо пити?» Бо ж знає ваш Отець Небесний, що цього всього потребуєте. Шукайте перш за все Царства Бога і праведності Його, а це все вам додасться”

Далі голова каже:

Молімося.

З радістю прославляємо Тебе, Господи Ісусе Христе, який після свого воскресіння явився учням при ламанні хліба. Будь з нами, коли ми з вдячністю споживатимемо ці дари, і, як ми сьогодні приймаємо у гостину Тебе в наших братях, так і Ти прийми нас учасників бенкету в Твоєму Царстві. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

Усі:Амінь

Після трапези батько чи голова родини каже: Учні пізнали Господа. Алілуя

Усі: При ламанні хліба. Алілуя.

Молімося.

Боже, джерело життя, наповни наші серця пасхальною радістю і так само, як Ти дав нам їжу, плід землі, вчини, щоб у нас завжди перебувало нове життя, яке своєю смертю і воскресінням вислужив нам Христос і в своїй милості дав його нам. Котрий живе і царює на віки вічні.

Усі:Амінь.

 

ОСЛИК

(Цікава притча)

 

Одного разу один ослик повернувся додому дуже радісний, щасливий і гордий.  Мати запитала його, чому він такий щасливий, що трапилося?  

— Матінко, мене доручили якомусь Ісусу, і коли ми увійшли в Єрусалим, натовпи народу говорили мені, вигукуючи: «Хвала, хвала, благословенний той, хто йде в ім’я Господа!  Хвала Господу на небесах!» І вони встеляли своїм одягом і гілками дорогу переді мною!  

Тоді мати сказала йому: — Вернись в місто, але на цей раз один.  На наступний день ослик відправився в місто один, і коли він повернувся додому, то був дуже сумний.  

— Мама, цього не може бути!  Мене ніхто не помітив, а коли звернули на мене увагу, просто вигнали з міста!  

Його мати подивилася на нього і сказала: 

— Синку, без Господа — ти всього лише осел:)

 

 

 

Римсько-Католицька Церква,  

вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333.

Сайт: www.joseph.org.ua  

e-mail: arepin13@gmail.com   

тел. +38(0512)47-06-36, +38(063) 84-09-865

настоятель о. Олександр Рєпін TChr

Редактори: Рускуліс Лілія, Шаповалова Олена, с.Фаустина OSB

 

 

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!