• Пятница , 31 Март 2023

Якір Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв, 31 березня 2019р. № 12/2019 (243)

Роздуми до Євангеліє Лк 15:1-3,11-32: «Всі митарі і грішники наближалися до Нього, щоб послухати Його. І нарікали фарисеї та книжники, кажучи: Він приймає грішників і їсть з ними. Але Він розповів їм таку притчу: … Ще сказав: один чоловік мав двох синів. І сказав молодший з них батькові: батьку, дай мені частину майна, що належить мені. І батько розділив між ними майно. Через кілька днів молодший син, зібравши все, пішов у далекий край і там розтратив своє майно, живучи розпусно. Коли ж він усе розтратив, настав великий голод у тій країні, і він почав бідувати. І пішов, пристав до одного з жителів тієї країни; а той послав його на свої поля пасти свиней. І він радий був насититися стручками, які їли свині, але ніхто не давав йому. Опам’ятавшись, він сказав: скільки наймитів у батька мого мають надлишок хліба, а я вмираю з голоду; встану, піду до батька мого і скажу йому: батьку! Згрішив я перед небом і перед тобою і вже недостойний зватися твоїм сином; прийми мене як одного з наймитів твоїх. Встав і пішов до батька свого. І коли він був ще далеко, батько побачив його і переповнився жалем; побіг і, кинувшись йому на шию, цілував його. Син же сказав йому: батьку! Я згрішив перед небом і перед тобою і вже недостойний зватися твоїм сином. А батько сказав рабам своїм: принесіть найкращий одяг і вдягніть його, і дайте перстень на руку його і взуття на ноги; і приведіть відгодоване теля, і заколіть; будемо їсти і веселитися! Бо син мій оцей був мертвий і ожив, пропав і знайшовся. І почали веселитися. А старший син його був у полі; і коли, повертаючись, наблизився до дому, почув музику та співи та радощі; і, покликавши одного із слуг, запитав: що це таке? Той же сказав йому: брат твій прийшов; і батько твій заколов відгодоване теля, бо прийняв його здоровим.

Він розгнівався і не схотів увійти. Батько ж його, вийшовши, кликав його. Але він сказав у відповідь батькові: ось я стільки років служу тобі і ніколи заповіді твоєї не переступав, але ти ніколи не дав мені й козляти, щоб мені повеселитися з друзями моїми. Коли ж цей син твій, що змарнував добро своє з блудницями, прийшов, ти заколов для нього відгодоване теля. Він же сказав йому: сину, ти завжди зі мною, і все моє — твоє. Веселитися ж і радіти треба тому, що брат твій оцей був мертвий і ожив, пропав і знайшовся.»

Ісус розповідає нам притчу про блудного сина. Також це розповідь про Милосердного Отця, який має у своєму серці місце для кожного, незалежно від того, ким він є і де знаходиться, близько чи далеко від Отця, вірний ціле своє життя, чи загубився й ходить своїми стежками.

Люди наближаються до Ісуса з різною метою. Ті, яких називають грішниками, приходять, щоб Його слухати, а ті, хто вважає себе завжди вірними, щоб нарікати й жалітися. Однак Ісус не відкидає нікого, кожен має місце біля Нього й у Його серці. Спробуй сьогодні почути слова, які Він звертає саме до тебе.

Коли молодший син був ще далеко, Отець побачив його і вибіг йому на зустріч. Без жодних слів Він показує сину, що той ніколи не залишав батьківського серця, не зважаючи на відстань, що була між ними, коли син вирішив покинути батька. Яким безмежним є милосердя Отця! Воно знаходить нас всюди, навіть коли ми відходимо дуже далеко й блукаємо своїми дорогами, втративши надію на повернення.

А може, ти знаходиш себе в постаті старшого сина? Того, який завжди «близько від дому». Отець і для тебе має серце, повне милосердя й любові. Радій Його присутністю, перебуванням близько біля Нього, у Його серці. Він любить тебе не менше, ніж молодшого!

Попроси Ісуса, щоб Він допоміг тобі відкрити й досвідчити милосердя Небесного Отця, в серці Котрого є місце для кожного з Його синів і дочок.

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ПРО ВИХОВАННЯ НАШИХ ДІТЕЙ:

ПРИПИНІТЬ СТВОРЮВАТИ ІДЕАЛЬНІ УМОВИ ДЛЯ СВОЇХ ДІТЕЙ

Кажуть, що найважча робота на Землі – це бути батьками. І мова тут йде не лише про обов’язки дорослих людей, а про те, що варто їм робити, щоб бути найкращими батьками на світі?!

Відповідь на це питання кожен дає свою, і проявляється вона у вихованні. Хтось ні на секундну не залишає своє чадо без нагляду, хтось навпаки – дає дитині волю. І правда в тому, що нема єдино правильних настанов, як виховувати дітей, кожен робить це по-своєму, спираючись на чийсь досвід, поради і т. д.

Однак таки існує один нюанс, який потрібно врахувати, якщо ви хочете, щоб ваша дитини виросла самодостатньою.

Отож, що потрібно робити, виховуючи дитину? Перш за все, дати відповідь на питання “А що ж таке виховання?”. І вона дуже проста: виховання – це захист дитини. Батьки вчать, як варто робити, чого краще уникати, як вести себе в тій чи тій ситуації; вони опікуються. Однак завжди потрібно пам’ятати, що опіка має мати межі, перетнувши які, можна зруйнувати дитині життя. Рано чи пізно ми покидаємо батьківське гніздо й намагаємося самостійно впоратися з усіма викликами життя. Однак як це має робити людина, яка з дитинства звикла, що за неї все вирішують інші?! Ще одна помилка батьків – покладання великих надій на дитину, адже вона найкраща! Але як тільки дитина починає щось робити по-своєму, батьки розчаровуються, бо її дії не збігаються з їхніми очікуваннями. І все б нічого, але коли дитина бачить розчарування в очах батьків, то сприймає себе невдахою. Розуміючи, що планка, встановлена ними, знаходиться занадто високо, діти впадають у депресію. Навряд чи це саме те, чого хочеться батькам. Тож напрошується ще одне питання – як зробити так, щоб дитина, вийшовши у світ широкий, знала, що робити із власним життям? Ось чотири пункти, які варто пам’ятати:

1. Захищаючи дитину, дозвольте їй робити помилки

Усі батьки намагаються вберегти власну дитину від болю та розчарувань. Підтримуйте її, скеровуйте на правильну дорогу, та, незважаючи на це, дозволяйте робити помилки, щоб вона мала змогу вчитись на них.

2. Захищаючи дитину, дозвольте їй самостійно приймати рішення

Коли батьки дозволяють дітям самостійно приймати рішення й робити щось самим, діти виростають більш винахідливими. Просто спостерігаючи за діями, ви вчите, як самим допомагати собі, й це хороший урок, який рано чи пізно знадобиться в житті.

3. Захищаючи дитину, робіть так, щоб вона відчувала, що ви завжди поруч

Перш за все, вона повинна відчувати саме захист, а не те, що потрібно в усьому підпорядковуватись іншим.

Не забувайте, що настане час, коли їй самій потрібно буде приймати рішення й інколи ви з ними не погоджуватиметеся чи не схвалюватимете. Однак завдяки цьому вона знатиме, що несе відповідальність.

4. Не варто робити для дитини те, що вона сама здатна зробити

Дуже часто батьки настільки турботливі, що все самі роблять замість свого чада, допомагають там, де ті не потребують. Тому важливо дочекатись моменту, коли дитина сама попросить допомоги: є ймовірність, що вона все-таки впорається зі всім самостійно. Звичайно, всі батьки хочуть вберегти свою дитину і надіються, що світ не буде жорстокий. Однак варто також розуміти, що насправді він ніколи не буде поблажливим. Світ – це реальність, і, якщо батьки завжди намагатимуться вберегти своїх дітей від усіх випробування, то цим самим захищатимуть їх від винагород, якими наповнене життя.

Тому не забувайте: перемагає лише той, хто сам готовий приймати виклики, не ховаючись за плечима інших.

КАЛЕНДАР НА ВЕЛИКИЙ ПІСТ (для парафіян)

4 ТИЖДЕНЬ

Понеділок: «Не говори: «Я слабкий, то як можу молитися за священика?» Ти чув, що говорить Св. Письмо: «Петра стерегли у в’язниці, а Церква молилася гордливо Богові за нього» (Ді. 12,5)».

Св. Тереза Авільська.

Помолись за свого Настоятеля

Вівторок: «Любов дала мені ключі до мого покликання. Я зрозуміла, що любов містить у собі всі покликання, що любов є всім, огортає всі часи і місця». Св. Тереза Авільська.

Зателефонуй давньому другові

Середа: «Піст – зміцнення сім’ї, мати здоров’я, вихователь молоді». Св. Тереза Авільська.

Підіть вчасно спати

Четвер: Для Бога найважливіше і найприємніше, щоб ми пам’ятали про Його честь та славу». Св. Тереза Авільська

Поділіться з потребуючим

П’ятниця: «Додержуватись Заповідей є святим і чистим ділом лише тоді, коли пам’ятаємо про Господа, маємо Страх Божий і любов до Бога». Св. Тереза Авільська.                     

Прийдіть із родиною на молебень «Хресної Дороги»

Субота: «Мине все, а Боже милосердя ні межі, ні кінця не має; злість має свою міру, милосердя міри не має». Св. Тереза Авільська.  

Перегляньте християнський фільм

Неділя: «Коріння християнського життя – родинна. Хочеш виправити зло, поглянь, чи в родинні все так, як Бог навчає». Св. Тереза Авільська.

Прийди раніше до храму перед Службою Божою, щоб помолитись.

Римсько-Католицька Церква 

 вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333

Сайт: www.joseph.org.ua    e-mail: arepin13@gmail.com    
тел. +38(0512)47-06-36

настоятель о. Олександр Рєпін TChr

Редактори: Шаповалова Олена, Рускуліс Лілія, с. Соломія OSB



Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!