• Суббота , 28 Май 2022

Якір. Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв. 31 січня 2021 року. №5/2021 (313)

Сьогодні Слово Боже з Євангелія від св. Марка: Мк 1, 21 – 28

Прийшли вони в Капернаум, і він, відразу в суботу, увійшовши в синагогу, узявся навчати. І дивувалися його навчанню, бо навчав він їх як повновладний, не як книжники. А був якраз у їхній синагозі чоловік з нечистим духом, що закричав, кажучи: Що нам, та й тобі, Ісусе Назарянине? Прийшов єси нас погубити! Знаю бо, хто ти: Святий Божий! Ісус погрозив йому: Мовчи, вийди з нього! Нечистий дух стряс його, скрикнув голосом дужим і вийшов геть із нього. Здивувалися всі й один одного запитували: Що це? Нова повновладна наука? Навіть наказує нечистим духам, і ті слухаються його! І вмить чутка про нього розійшлась по всіх усюдах, по всій країні Галилейській..

 

Юдеї, які були в синагозі, дивувалися науці Ісуса Христа, хоча Він говорив до них про те, що вони знали вже віддавна. Однак у Його поведінці, в тому, як Ісус говорив про Бога, було щось живе, справжнє, щось таке, що торкало серця. Що з того, що ти в своєму житті чув про Бога, найбільш торкнулося тебе?

Ісус не тільки навчає людей про Бога, але Він має владу над нечистими духами й користається цією владою, не веде дискусії з дияволом. Одним реченням Ісус змушує лукавого підкоритися й замовкнути. Це важлива вказівка в духовній боротьбі, якою й ти досвідчуєш у своєму житті. Як ти поводиш себе під час спокуси? Як тоді розмовляєш з Ісусом?

Свідки подій у синагозі не мовчать на тему того, що вони побачили. Завдяки їхнім розповідям наука, яку проголошує Ісус, розповсюджується далі. Як ти говориш іншим людям про свою зустріч із Богом?

Попроси Ісуса про світло віри та дар відкритого серця, яке свідчить про діяння Божої сили у твоєму житті, а також про відвагу свідчити про Бога іншим людям.

 

 

Історія Літанії до Серця Ісуса

Серце Ісуса, мир і примирення наше

 

У Старому Завіті Месію називають князем миру (пор. Іс 9, 5). Над різдвяним вертепом ангели співали: «… а на землі — мир людям Його вподобання» (Лк 2,14).

          Мир — одне з найважливіших благ людини. Ні багатство, гідність, слава, ні навіть здоров’я не можуть принести щастя, якщо чоловік не має миру, неспокійний. Перш за все, нам потрібен мир з Богом, досяжний завдяки таїнству Примирення. Як же ж ми повинні бути вдячні Спасителю, що Він своєю Мукою вислужив нам це таїнство, яке таким простим способом відновлює наш душевний спокій. Чи цінуємо ми собі це розрішення, отримане під час сповіді? Можливо, ми приділяємо найбільшу увагу розмові зі священиком, а менше – відпущенню гріхів, що є суттю таїнства. Пам’ятаймо, щоб всі умови доброї сповіді були дотримані: Щирий жаль за гріхи., тверде рішення більше не грішити, щира сповідь, відшкодування за гріхи Богу та ближньому.

          Ісус дарує нам мир самим собою. Він полягає у відданні Божій волі у всьому і контролі над своїми пристрастями. Це не означає, що наше життя має бути вільним від боротьби та труднощів. Це було б ілюзією. Не може бути ідеального спокою на землі. Такий мир може існувати лише на небі, де ми будемо ідеально з’єднані з Богом.

          Мир, який приніс нам Ісус, — це не спокій сплячої людини чи солдата, що тікає із поля бою. Мир Христа досягається для християнина, який бореться зі своїми злими схильностями і перемагає спокуси тіла та ілюзії цього світу. Цей мир є плодом чистої совісті та зірвання з кожним гріхом.

          Ісус, Князь Миру, хоче, щоб мир панував серед людей. Він сказав: «Мир залишаю вам, Мій мир Я даю вам. Не так, як світ дає, Я даю вам» (Йн 14, 27). Мир без Бога і без любові до ближнього не може тривати довго. Бо мир є участю людей доброї волі. Міжнародні конференції та підписані мирні декларацій не дають впевненості тривалого миру, оскільки вони не покладаються на Бога і не рахуються з Ним.

          Святий Лука Євангеліст подає таку подію з життя Спасителя: «Коли Ісус наблизився і побачив Єрусалим, то заплакав над ним, кажучи:» Якби і ти зрозуміло у цей день, що потрібне для твого миру! Тепер же сховано від очей твоїх»(Лк 19, 42). Єрусалим не впізнав Князя Миру, який прийшов до нього, він відкинув мир, який приніс йому Ісус. Недостатньо самому зберігати мир. Потрібно його поширювати. Не забуваймо ці слова Господа: «Блаженні ті, які творять мир, бо вони синами Божими названі будуть» (Мт 5, 9), тобто, як діти Божі, вони будуть насолоджуватися любов’ю Отця. У Паре-Ле-Моніалі Господь Ісус також пообіцяв наповнити миром тих, хто поширюватиме молебень до Його Пресвятого Серця. Заслужімо собі цей мир і благословення!

 

Повчальна історія з мораллю

 

Таксист підвозить відомого в місті мільйонера. Той розплачується рівно по лічильнику. Таксист дивується:

– Я вчора вашого сина підвозив, так він мені 100 доларів на чай залишив.
– Ну так що ви хочете: у нього тато – мільйонер, а я – сирота.


Мораль: Тільки той, хто сам заробив свої гроші, по-справжньому знає їм ціну.

 

Римсько-Католицька Церква,  

вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333.

Сайт: www.joseph.org.ua  

e-mail: arepin13@gmail.com   

тел. +38(0512)47-06-36, +38(063) 84-09-865

настоятель о. Олександр Рєпін TChr

Редактори: Рускуліс Лілія, Шаповалова Олена, с.Фаустина OSB

 

 

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!