• Воскресенье , 29 Январь 2023

«ЯКІР» Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв 10 лютого 2019р. № 6/2019 (237)

Якір

Роздуми до Євангеліє

Сьогоднішнє Боже Слово ми чуємо з Євангеліє святого Луки:5:1-11: «Одного разу, коли народ юрмився коло нього, щоб почути слово Боже, і він стояв біля Генезаретського озера, побачив два човни, що стояли край озера; рибалки вийшли з них і полоскали сіті. Він увійшов в один з човнів, що належав Симонові, і попросив його відплисти трохи від землі, а сам, сівши, з човна почав народ учити. Коли він перестав говорити, сказав до Симона: “Відчали на глибінь та й закиньте ваші сіті на ловитву.” Озвався Симон і каже: “Наставнику, всю ніч трудились ми й нічого не піймали, але на твоє слово закину сіті.” Так вони й зробили, і піймали велику силу риби, і їхні сіті почали рватися. Тоді вони кивнули до своїх товаришів, що були в другім човні, щоб ті прийшли й допомогли їм. Прийшли вони й наповнили обидва човни, аж почали потопати. Побачивши це Симон Петро, припав до колін Ісуса й каже: “Іди від мене, Господи, бо я грішна людина.” Жах бо великий огорнув його й усіх, що були з ним, із-за риб, що їх піймали; також і Якова та Йоана, синів Заведея, які були спільниками Симона. Ісус же промовив до Симона: “Не бійся! Віднині людей будеш ловити.” І витягши човна на берег, кинули все й пішли слідом за ним.»

Після важкої нічної роботи рибалка Петро повертається з пустою рибальською сіткою. Останні години він намагався щось зловити, але без успіху. Подумай, що він міг відчувати, коли вертався до дому в пустому човні. Може, відчував смуток і гіркоту, а, може, злився на самого себе. Уяви собі, що ти зустрічаєш когось, кому не пощастило в чомусь? Що б ти зробив? Що б ти йому сказав?

Симон Петро має те, що потребує Ісус – пустий човен. Однак рибалка, зайнятий своєю роботою, не бачить цього. Це Ісус підходить до нього й просить допомогти. Наступає перше чудо – чудо зустрічі. Подумай, чи була у твоєму житті подібна історія? Історія, в якій поразка стала шансом для зустрічі з Богом.

Ще одне чудо стається тоді, коли Симон за порадою Ісуса закидає сіті знову й ловить велику кількість риби. Це чудо викликає великий подив у рибалок, бо кожен із них знає, що ловіння риби серед дня –  марна справа. Знав про це й Симон.  Також він знав, що Ісус сам не є рибалкою й ніколи не заробляв на життя ловінням риб, однак він послухався Ісуса. А як зробив би ти?

Попроси Ісуса, щоб навчив тебе довіряти Йому навіть у важких ситуаціях, таких, які на перший погляд не мають сенсу.

Думка дня:  «Любов – це сила, яка перетворює світ»

ГОВОРИ ЗІ МНОЮ НІЖНО.

ПРО ПОДРУЖНЄ СПІЛКУВАННЯ, ЯКЕ НЕ РУЙНУЄ

Скільки разів читаю статті з приводу того, що в подружжі важливе, – стільки бачу, що однією є з перших речей є спілкування. Комунікація.

Як розмовляти, щоб будувати стосунки, а не руйнувати? Це запитання часто з’являється у зрілих стосунках.

 Якщо чесно, то саме розмова з іншою людиною, потік інформації чи, беручи загалом, узаємодія заповнює більшу частину нашого дня. Не кількість, а якість цієї комунікації безпосередньо впливає на якість нашого зв’язку. Очікуючи від подружжя здорової комунікації, варто придивитися до своїх старань у цій царині. Щоб це питання полегшити, я представлю кілька запитань, які варто собі поставити, перш ніж дорікнемо нашій половинці, що з нею тяжко про щось договоритися.

1.Чи я слухаю?

Говориться, що «мовчання – золото», а отже, воно високоцінне. Якщо ми мовчимо, це означає, що надаємо голос іншому. Однак слухати, що чоловік або жінка до нас говорять, зовсім не означає чути їх.

Чи стараєтеся ви вслухатися в те, що криється за повідомленням вашої половинки? Чи ви взагалі її слухаєте й чуєте – чи, може, під час її монологу подумки записуєте те, що самі хочете сказати?

Слухати – це нелегке мистецтво, але воно основоположне в процесі навчання здорової комунікації.

2.Чи намагаюся я зрозуміти?

Припустімо, що ви вже чуєте, що ваш коханий до вас каже. Інколи, може, він говорить на емоціях, тому вам не подобається його тон. Якщо здолаєте цю перешкоду й дістанетеся змісту сказаного, то чи намагаєтеся зрозуміти позицію вашого другої половини? Чи легко вам прийняти його аргументи й думку, на яку він повністю має право? Чи намагаєтеся ви знайти компроміс і консенсус, беручи до уваги як своє благо, так і його?

3.Чи звинувачую я?

Я розумію, як повинна розмовляти з чоловіком, щоб не порушувати його межі, а водночас і свої шанувати. Я знаю, як використовувати повідомлення, щоб воно було правильним. Однак це не так просто в щоденному спілкуванні, коли часом емоції беруть гору.

Те, що це непросто, не означає, ніби це неможливо. Тренування робить майстра, отже, варто вправлятися в тому, щоби переказувати співподругові складні повідомлення простим чином.

Чи я говорю про факти – чи, може, суб’єктивно оцінюю ситуацію? Чи говорю я про свої відчуття, пов’язані з конкретною подією, – чи оцінюю чоловіка/дружину? Чи я оцінюю її/його поведінку в конкретній ситуації, чи його самого? Це тільки здається тим самим, або принаймні схожим, але насправді між цими двома видами комунікації – величезна різниця.

4.Чи говорю я з любов’ю?

Мене особисто завжди вражає читання, хоч би скільки я його чула, яке говорить про плоди Духа: «А плід Духа: любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість, здержливість» (Гал 5, 22-23а).

Я собі тоді думаю, скільки ж разів мені цього бракує в контакті з моїм чоловіком. Я б хотіла похвалитися, що ми завжди розмовляємо з довготерпінням, лагідністю, здержливістю, – але правда така, що не завжди… Сьогодні вранці нам цього забракло, звідси й мої роздуми, й текст про спілкування.

Однак після п’яти років разом я можу сказати, що, попри спотикання на цьому полі, ми вже досягнули великих успіхів. Саме по собі усвідомлення ще нічого не змінює, але воно напевно дає світло й показує перспективу зміни, а це вже за крок від усвідомлення. Кожний наступний крочок приносить більше задоволення й допомагає поліпшили подружній діалог.

Деколи варто поставити собі ці чотири запитання й побачити, чи насправді проблема в комунікації лежить тільки (або переважно) на стороні співподруга. Ваш один крок уперед може виявитися тим семимильним, який покращить спілкування з коханою людиною.

 Ми походимо з різних домівок і середовищ, у яких довгі роки вироблявся певний узірець узаємодії, до того ж не обов’язково гарний. Варто, однак, створити собі такий, який пасуватиме саме вашому подружжю. Без попереднього аналізу це може виявитися неможливим, тому я гаряче заохочує до праці над спілкуванням у зв’язку.

 А що для вас становить найбільший виклик у подружньому спілкуванні і як ви даєте собі з цим раду?

Джерело: CREDO: https://credo.pro/2019/02/229645

Історія для душі:

ПРИТЧА ПРО ГАЛИЛЕЙСЬКЕ І МЕРТВЕ МОРЕ

На Святій Землі зустрічаємо два моря, які є дуже відомими. Хоча обидва моря приймають воду з однієї ріки – Йордану, – але вони дуже відрізняються між собою.

Галилейське море має солодку воду й є багатим на рибу. На узбережжі розміщено багато міст і сіл. Земля довкола моря є плодючою й багатою на зелень.

Іншим є Мертве Море. Воно славиться своїми мінералами й солями. У ньому немає ні риб, ні водоростей  – жодних знаків життя. Земля довкола нього є пусткою. Зовсім немає зелені. Це спустошення викликає жаль і відчай.

Звідки ця різниця між .морями?!

Пояснення є дуже простим і символічним:

Галилейське море приймає води з півночі Йордану – з усією своєю силою життя й родючістю. Однак не затримує для себе цю родючість. Його води прямують вниз на південь і віддають свої води річці Гермон. Води моря багаті на рослинність. Галилейське море не живе для себе: а дарує все, що приймає.

А Мертве море є зовсім інакшим. Так само приймає воду з Йордану, але затримує все для себе. Воно не має витоків. Коли води випаровуються, мінерали осідають в укрите сховище глибоко на дні. У зв’язку з тим, що воно є перенасиченим, то не може бути родючим. Не дає росту жодній рослині – немає життя. Це таке море, що вбиває. Тому називається Мертве море.

Так само існує два роди осіб: зустрічаємо людей, які нічого для себе не затримують: ані своїх дарів, ані своїх талантів, – все віддають іншим, тому є сприйняті іншими й любленими. Такі люди є життєдайними, вони дають іншим життя. Їхня любов, їхня теплота, їхня готовність жити для інших спричинюють радість, довір’я й життя довкола них.

Дуже приємно й корисно співпрацювати з цими щедрими душами.

І це тому, що вони мають цей Дар – нічого не затримувати для себе.

На жаль, ми зустрічаємо людей також інших. Це є ті, що живуть самі для себе. Назбирують все собі, хворіють на такі три хвороби: захланність, амбіція, домінування.

Вони знають про цю свою хворобу, але ігнорують її, хоча від неї терплять, в першу чергу, вони самі, та й інші довкола них. Та хвороба призводить до смерті. Вони не є ані симпатичними, ані привабливими. Вони – ізольовані. Не випромінюють ні світла, ні тепла. Псують середовище й оточення навколо. Усе, що є життям, зникає довкола них.

Вони дійсно створюють Мертве море.

Ці два роди людей дуже добре виражають дві групи сучасних учнів. Кожен із нас може себе знайти в цій притчі в більшій чи меншій мірі. Або ми є учнями і стараємося випромінювати в нашім оточенні життя, любов і теплоту, відданість. Або випромінюємо себелюбство, егоїзм, ізоляцію, застій. І тоді ми руйнуємо життя.

Жити в спільноті – це жити в сопричасті з іншими. Це Сопричастя не є лише психологічною формулою, але Євангельським Сопричастям.

Жити в єдності з іншими також означає міжособисте спілкування.

БЕЗ ЛЮБОВІ УСЕ НІЩО!!!

ОБОВ’ЯЗОК без любові робить людину ДРАТІВЛИВОЮ.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ без любові робить людину ПАНІБРАТСЬКОЮ.

СПРАВЕДЛИВІСТЬ без любові робить людину ЖОРСТОКОЮ.

ПРАВДА без любові робить людину ДВОЛИКОЮ.

РОЗУМ без любові робить людину ЖИТРОЮ.

ПРИВІТНІСТЬ без любові робить людину ЛИЦЕМІРНОЮ.

КОМПЕТЕНТНІСТЬ без любові робить людину НЕПОСТУПЛИВОЮ.

ЧЕСТЬ без любові робить людину ПИХАТОЮ.

БАГАЦТВО без любові робить людину ЖАДІБНОЮ.

ВІРА без любові робить людину ФАНАТИЧНОЮ.

Є тільки одна велика рушійна сила – ЛЮБОВ!

Римсько-Католицька Церква

вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333

Сайт: www.joseph.org.ua          e-mail: arepin13@gmail.com

тел. +38(0512)47-06-36

настоятель о. Олександр Рєпін TChr

Редактори: Шаповалова Олена, Рускуліс Лілія, с. Соломія OSB

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!