• Вторник , 28 Март 2023

«ЯКІР»Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв. № 10/2018(224)

11 листопада 2018р.

Роздуми до Євангеліє

jakorСьогодні, Ісус показує, що приховано від людського зору, відкриває стан серця бідної вдови і книжників. На початку молитви проси Його, щоб Він очистив твоє серце від марнославства.

Сьогоднішнє слово походить з Євангелія від св. Марка.

Мр. 12:38-44: «Він же казав у науці Своїй: «Стережіться тих книжників, що люблять у довгих одежах проходжуватись, і привіти на ринках, і перші лавки в синагогах, і перші місця на прийняттях, що вдовині хати поїдають, і моляться довго напоказ, ‑ вони тяжче осудження приймуть!» І сів Він навпроти скарбниці, і дививсь, як народ мідяки до скарбниці вкидає. І багато заможних укидали багато. І підійшла одна вбога вдовиця, і поклала дві лепті, цебто гріш. І покликав Він учнів Своїх та й промовив до них: «Поправді кажу вам, що ця вбога вдовиця поклала найбільше за всіх, хто клав у скарбницю. Бо всі клали від лишка свого, а вона поклала з убозтва свого все, що мала, ‑ свій прожиток увесь»

Книжники є спеціалістами від релігійних текстів. Вони мають глибокі знання, і, здається, що повинні бути джерелом мудрості для інших. Однак Ісус попереджає про них своїх слухачів, що книжники роблять свої вчинки вдавано, напоказ, щоб їх побачили люди. Це означає, що вони вважають себе тими, ким вони не є. Такий стан – це протиріччя стану щирості. Спробуйте поглянути очима уяви на стан книжника в Святому Писанні.

Незважаючи на підкреслення власного значення, книжник узалежнює свою вартість від оцінки людей. Очікує від них схвалення й поваги. Він багато робить, щоб отримати їх, але шукає їх у людей, а не в Бога. В основі його почуття особистої вартості лежить людське захоплення і послух. Однак такий фундамент нестійкий.

А що є фундаментом твого особистого відчуття цінності?

Учений із Писання робить великі зусилля. Він повинен постійно доводити свою гідність людям. Вдова не має чим похвалитися. Вона віддає останні копійки. Її вчинок не має жодної цінності в очах світу. Він малий і не вартий уваги. Однак він має велике значення для Ісуса. Вдова віддає Йому все своє життя. Попроси Ісуса, щоб власне Його погляд надавав цінності твоїм думкам і вчинкам.

І коли вони їли, Ісус узяв хліб, благословив, розломив і дав їм, кажучи: Беріть, це моє тіло. Потім узяв чашу, воздав хвалу, дав їм, і пили з неї всі. Та й сказав їм: Це моя кров Завіту, що проливається за багатьох (Мк 14, 22‑24).

Зміна нас «зсередини» відбувається під час адорації. Господь у своїй благодаті обдаровує нас нескінченно. Така молитва дає плоди, які ми здатні, якщо відважимося присвятити час Господеві.

Нам насправді пощастило! Варто час від часу зупинитися та усвідомити, як нам насправді пощастило; варто згадати усіх тих людей, які прагнуть проводити час на адорації, однак обставини складаються так, що вони не можуть цього зробити Крім того, у світі мільйони людей переслідувані за віру та ризикують власним життям задля Євхаристії. Слід пам’ятати про тих, хто проводить у дорозі серед небезпек, кілька годин або й днів, аби лише зустрітися з Христом у Пресвятих Дарах. Це допомагає усвідомити, що молитися відкрито та мати священика, який звершує Святі Таїнства, ‑ великий скарб.                                                                                      Джерело: CREDO

4У храмі св. Йосифа, в четвер, 8 листопад, студентська молодь нашої парафії взяла участь в Адорації Пресвятих Дарів, приносячи молитву в намірі нашої Діацезії, а особливо за єпископів, священників та вірян. Дякуємо усім, хто пожертвував своїм часом для спільної молитви.

Щодня, після Служби Божої, запрошуємо усіх долучитися до Адорації Пресвятих Дарів за мир в Україні.

Кожної першої п’ятниці місяця – Адорація Пресвятих Дарів в різних намірах парафії св Йосифа.

Пам’ятаймо, Адорації Пресвятих Дарів – прояв нашої поваги до Бога, який чує стук нашого серця щодня й щохвилини, який присутній тут і для нас.

Літургійний Словник:

2Монстранції(лат. Monstrantia) , також — остенсорій (лат. Ostensorium) , різновид дарохранильниці, що вживається в католицької церкви починаючи з 13 ст. для поклоніння Св. Дарам. Виготовляється з золота або срібла і має широку основу і подовжену ніжку, на якій покоїться скляна, кругла і плоска, в металевому обрамленні у вигляді сонячних променів. Монстранції мають різний вигляд — від найпростіших до багато прикрашених, справжніх творів мистецтва. Монстранції використовуються в процесіях (особливо в свято Тіла Христового), для поклоніння Св. Дарам і в благословення Св. Дарів.

ЛІТЕРАТУРА :Християнство. Енциклопедичний словник, тт. 1-3. М., 1993-1995
Енциклопедія Кольєра. — Відкрите суспільство. 2000.

 

Історія для душі:

 

Якось король, щоб покарати свого сина, відправив його у вигнання до далекого краю. Принц терпів голод і холод, він уже втратив надію дочекатися королівського помилування.

Спливли роки.

Настав день, коли король вислав до сина свого посланця з наказом виконати все, чого зажадає принц.

Посланець повідомив про це принца. Принц глянув на нього здивовано і сказав лише: «Дай мені шматок хліба і теплий плащ».

Він зовсім забув про те, що був колись принцом, що міг би повернутися до палацу свого батька і жити по-королівськи.

Чом не історія багатьох наших сучасників, які забули, що є синами Божими?

Помолись молитвою — Псалмом 16(15)

«Бережи мене, о Боже, бо я до Тебе прибігаю

Я кажу Господеві: «Ти мій Господь, добро моє; нема нічого понад Тебе».

До святих, що на землі: до шляхетних – уся любов моя до них.

Помножують собі страждання тії, що йдуть за іншими богами.

Я не проллю їхніх ливних жертв з крови, не спом’яну імен їх моїми устами.

Господь частка моєї спадщини й моєї чаші:

Ти держиш мою долю».   

Бруно Ферреро, (365 коротких історій для душі)

Парафіяльні оголошення

XХХII НЕДІЛЯ ЗВИЧАЙНОГО ПЕРІОДУ

Запрошуємо на Службу Божу протягом тижня.

Із 1 листопада запрошуємо на розарій: о 17-30 у намірах наших померлих, записаних у поминальних списках. Після Служби Божої молимося Коронку до Божого Милосердя за мир в Україні.

Збираємо додаткові пожертвування на опалення нашого храму й на подарунки дітям до свята св. Миколая.

Щосуботи запрошуємо на катехези для тих, хто прагне більше дізнатися про Римо-католицьку віру о 19-00 у парафіяльному домі.

В суботу, 17 листопада, згадуємо св. Єлизавету Угорську, монахиню.

Запрошуємо в суботу, 17 листопада, о 16-00 на концерт органної музики.

В наступну суботу 17 листопада храм прибирають: Курупко Лариса, Скляренко Анна, Стрєлковський Ігор, Танонайко Лариса.

Вітаємо всіх, хто протягом тижня відзначав День народження чи іншу урочистість, а також вітаємо з Днем народження наших парафіян: Толстоп’ятову Олесю, Тодорович Ростислава, Бачинського Олега, Першину Світлану й бажаємо Божого Благословення, міцного здоров’я й опіки Пресвятої Діви Марії.

Також, бажаємо завжди памятати, що Ви є дорогоцінним скарбом Христа, Який дарує Вам Своє Життя.

Щиро дякуємо нашим добродіям за пожертви, складені на потреби нашої парафії і ремонт парафіяльного будинку.

НЕХАЙ БЛАГОСЛОВИТЬ ВАС ГОСПОДЬ! 

Розклад Богослужінь

Неділя          1200 (укр)                    1800(пол)

Понеділок                                          1800(укр)

Вівторок         900 (рос)                     1800(укр)

Середа             900(укр)                      1800(укр)

Четвер            900(укр)                      1800(укр)

П’ятниця       900(рос)                       1800(укр)

Субота            900(укр)                      1800(укр)

 

Римско-Католицька Церква

вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333

Сайт: www.joseph.mk.ua          e-mail: arepin13@gmail.com

тел. +38(0512)47-06-36

настоятель о. Олександр Рєпін TChr

Редактори: Шаповалова Олена, Рускуліс Лілія, с. Соломія OSB

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!