• Четверг , 1 Декабрь 2022

«ЯКІР»Бюлетень парафії св. Йосифа в м. Миколаїв. № 11/2018(225)


                                             № 11/2018 (225)                                                                                      
 18 листопада 2018р.

                                                                                                           Роздуми до Євангеліє

jakor 1Прийде такий момент, коли твоє життя досягне свого завершення. Уяви собі, що сьогодні Бог хоче покликати тебе до Себе. В тебе залишилося лише кілька годин життя, які ти можеш провести, як заманеться. Чому ти присвятиш цей час?

Ісус промовляє до нас сьогодні в Євангелії від святого Марка           (Мр. 13:24-32):

«Але за тих днів, по скорботі отій, «сонце затьмиться, і місяць не дасть свого світла, і зорі спадатимуть з неба, і сили небесні порушаться. І побачать тоді «Сина Людського, що йтиме на хмарах» із великою потугою й славою. І тоді Він пошле Ангелів і зберуть Його вибраних «від вітрів чотирьох, від краю землі до крайнеба». Від дерева ж фіґового навчіться прикладу: коли віття його вже розпускається, і кинеться листя, то знаєте, що близько літо. Так і ви: коли тільки побачите, що діється це, то знайте, що близько, ‑ під дверима. Поправді кажу вам: не перейде цей рід, аж усе оце станеться! Небо й земля проминуться, але не минуться слова Мої! Про день же той чи про годину не знає ніхто: ні янголи на небі, ні Син, ‑ тільки Отець».

Ісус запевняє, що буде з нами довіку. Сьогодні Він говорить про кінець світу, який, напевно, прийде. Однак Він не розкриває нам, коли це станеться. І навіть дає нам зрозуміти, що знає про це тільки Отець Небесний. Чому Ісус зберігає цю таємницю? Може, Він хоче, щоб ми не турбувалися про майбутнє, а жили сьогоденням і довіряли Богу.

На що ж звертаємо увагу, коли слухаємо слова Ісуса: на зовнішні події і знаки, які супроводжують кінець світу, чи на повторне пришестя Ісуса «в славі і силі»? Тоді всі труднощі і прикрощі цього життя не зможуть захистити твою віру.

Ісус показує перспективу нашого життя, що починається тут, на землі, однак не тут закінчується. Воно триватиме вічно. Тільки ми не знаємо, коли закінчиться наше життя тут, на землі. Тому мусимо постійно бути готовими, щоб цей день не застав несподівано.

Попросіть Ісуса, щоб навчив жити так, ніби сьогоднішній день є останнім днем нашого життя на землі. І нехай він не лякає нас і не прийде зненацька.

 

ЄВХАРИСТІЯ

Це таїнство є спомином смерті та Воскресіння Ісуса Христа. Уже Тридентський Собор (1545-1563) зауважує, що це є обґрунтовано Євангелієм: як написано, під час Тайної Вечері наш Спаситель благословив хліб та вино, ясно кажучи, що дає апостолам Своє Тіло та Свою Кров, та наказав так чинити й надалі на Його спомин. Також ці слова ми чуємо у св. Павла. Собор підкреслив, що недостойним і гідним кари є перекручувати ці слова, називаючи їх метафорою або посилаючись на спосіб висловлювання.

Пасха 2018
Пасха 2018

Науку Церкви про Євхаристію надзвичайно ясно виклав ІІ Ватиканський Собор: «Наш Спаситель на Тайній Вечері тієї ночі, коли Його було видано, встановив Євхаристійну Жертву Свого Тіла і Крові, щоб увічнити жертву Христа впродовж віків, аж до Свого приходу, і щоб довірити Церкві, Своїй улюбленій Нареченій, спомин про Свою смерть і Воскресіння: таїнство благочестя, знак єдності, зв’язок любові, Пасхальна трапеза, у якій Христа приймають як поживу, душа сповнюється благодаттю і нам дається завдаток майбутньої слави» (SасrоsаnсtumСоnсіlium, 47).

В історичному аспекті багатство цього таїнства виражено в різних назвах традицій як Християнського Сходу, так і Заходу: Євхаристія, Господня Вечеря, Ламання Хліба, Свята Жертва, Свята і Божественна Літургія, Причастя, Свята Меса. Однак незмінним є те, що Євхаристія є джерелом і вершиною всього християнського життя. Усі інші таїнства, все служіння Церкви пов’язані з Євхаристією і спрямовані до неї, бо Вона містить у Собі весь духовний скарб Церкви – самого Христа, нашу Пасху.

Західні церковні мислителі акцентували, що людина настільки відкрила в собі Христа, наскільки вона зрозуміла все те, що відбувається на Святій Месі; а як ми приймаємо Євхаристійного Христа, так і прагнемо Його присутності у своєму житті. Це справді є великою Таємницею Віри, коли в центрі відправи є хліб і вино, що завдяки Христовим словам і прикликанню Святого Духа стають Тілом і Кров’ю Христа. У Святій Євхаристії реально здійснюється перебування серед нас розіп’ятого і Воскреслого Спасителя.

Часто можемо чути питання, чи така сама реальність Христової присутності властива й іншим таїнствам? В інших таїнствах Христос проявляє Себе через видимі знаки, що залишаються такими, як вони є. У хрещенні вода не змінюється – але за Божим діянням переводить людину з одного стану в інший, творячи з неї дитину Божу. Натомість Євхаристія – це єдине таїнство, де все є інакше.

Пасха 2018У Євхаристії Ісус Христос цілковито дарує Себе у Своїй людській і Божественній природі. І Хліб та Вино, які ми споживаємо під час Святої Меси – це не просто хліб і вино, а Сам Ісус Христос, живий і істинний: «І коли вони їли, Ісус узяв хліб, благословив, розломив і дав їм, кажучи: Беріть, це моє тіло. Потім узяв чашу, воздав хвалу, дав їм, і пили з неї всі. Та й сказав їм: Це моя кров Завіту, що проливається за багатьох» (Мк 14, 22-24, пор. Лк 22, 19-20). Маючи на увазі, що Його страждання, смерть і славне Воскресіння повинні бути проголошені усім подальшим поколінням, Спаситель залишається з нами, щоб ми не відчували себе сиротами. Тіло і Кров, принесені в Жертву за наші гріхи, співвідносяться з видимими знаками – Хлібом і Вином, у яких Христос вповні перебуває. Цим самим ми єднаємося з Ним: через Причастя освячується весь людський рід. Інакше ми були б чимось зовнішнім, далеким і не злученим з діями Спасіння.

Отець Франциск Петро БОТВІНА OFM   Джерело: Католицький Вісник 

«Перший крок до пізнання Ісуса Христа – визнання власної злиденності та потреби бути спасенними», – написав Папа Франциск у Твіттері 13 лиспотопада 2018 року.

 

Історія для душі:

«Я СТВОРИВ ТЕБЕ!»

Зі щоденника одного новика: «На дорозі я побачив дівчинку, яка тремтіла від холоду. На ній була благенька одежина. Гідної їжі дитина вже й не сподівалася. Розізлившись, я сказав Богові:

— Чому Ти таке дозволяєш? Чому нічого не робиш? Упродовж певного часу Бог нічого не відповідав. А потім несподівано явився мені вночі і сказав:

— Як це я нічого не зробив? Я створив тебе

Піно Пелегріно (300 оповідок для душі)

 

Парафіяльні оголошення

XХХIIІ НЕДІЛЯ ЗВИЧАЙНОГО ПЕРІОДУ

Запрошуємо на Службу Божу протягом тижня

  1. Із 1 листопада запрошуємо на розарій: о 17-30 у намірах наших померлих, записаних у поминальних списках. Після Служби Божої молимося Коронку до Божого Милосердя за мир в Україні.
  2. Збираємо додаткові пожертвування на опалення нашого храму й на подарунки дітям до свята св. Миколая.
  3. Щосуботи запрошуємо на катехези для тих, хто прагне більше дізнатися про Римо-католицьку віру о 19-00 у парафіяльному домі.
  4. У середу, 21 листопада, споминаємо Введення у храм Пресвятої Богородиці, в четвер, 22 листопада, св. Цецилію, діву та мученицю.
  5. У п’ятницю, 23 листопада, святкуємо урочистість св. Климентія I, папу і мученика, головного покровителя нашої дієцезії, Служба Божа о 9-00 та 18-00.

 

У наступну субботу, 24 листопада, храм прибирають: Дегусар Алла, Смагитель Вікторія, Хлєбіна Валентина, Карпишена Юлія.

                  Вітаємо всіх, хто протягом тижня відзначав День народження чи іншу урочистість, а також вітаємо з Днем Ангела с. Кароліну і Юлію Карпишену з Днем народження, й бажаємо Божого Благословення, міцного здоров’я й опіки Пресвятої Діви Марії.

Щиро дякуємо нашим добродіям за пожертви, складені на потреби нашої парафії і ремонт парафіяльного будинку.

НЕХАЙ БЛАГОСЛОВИТЬ ВАС ГОСПОДЬ!

 

Розклад Богослужінь

Неділя            1200 (укр)                   1800(пол)

Понеділок                                          1800(укр)

Вівторок        900 (рос)                      1800(укр)

Середа            900(укр)                      1800(укр)

Четвер            900(укр)                      1800(укр)

П’ятниця       900(рос)                       1800(укр)

Субота            900(укр)                      1800(укр)

 

Римсько-Католицька Церква

вул. Декабристів 32, 54001 Миколаїв а/я 333

Сайт: www.joseph.mk.ua          e-mail: arepin13@gmail.com

тел. +38(0512)47-06-36

настоятель о. Олександр Рєпін TChr

                                            Редактори: Шаповалова Олена, Рускуліс Лілія, с. Соломія OSB

Related Posts

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!