• Суббота , 3 Июнь 2023

Домашня Церква

Домашня  Церква- рух Світло – Життя

Символом Руху Світло-Життя є вписані в знак хреста слова ΦΩΣ ΖΩΗ (вимовляється фос — дзое) — грецькою «Світло» — «Життя», що перетинаються в літері Ω «о-мега», яка є символом  Святого Духа.

В Україні Рух Світло-Життя найбільш  поширений в родинних спільнотах  Домашньої Церкви з 1992 року. Засновником Руху Світло-Життя  являється  священник  Франциск Бляхніцький (1921 — 1987 ) – Слуга Божий, польський римсько-католицький священик.

Тут можна відвідати сторінку Домашньої Церкви в Україні.Початок Домашньої Церкви (Руху Світло-Життя) в нашій парафії   починається з 1992 року.

Перший круг сімей організував о.Кароль Тваровский (1992 рік).

Весь цей час рух розвивався, змінилось багато сімей, поколінь, найстаршими в групі є сім’я Бачинських, яка  в Домашній Церкві з 1997 року. Сім’я Мудрих з 2002 року, а з 2009 року-пілотуюча пара.

До спільноти Домашня Церква в різні часи входили сім’ї- Томашени,  Шевченко, Антонюк, Коадо-Воробейчик, Гнат, Шаповалови, Голуб.

 На сьогоднішний час існує 1 круг Домашньої Церкви в  парафії Святого Йосифа,- духовний керівник о.Олександр Рєпін настоятель парафії.

1988 року у Лурді ( Франція) відбувся черговий Міжнародний конгрес Руху Домашня Церква. На конгресі було подаровано Рухові ікону Святого Сімейства, намальовану в Єрусалимі.


Це образ Святого Сімейства як Домашньої Церкви, образ єдності (комунії) Святих Осіб. Водночас цей образ виражає єдність, любов, життя християнського подружжя і родини, яка вдивляється в Них у своєму прагненні до святості й творення Домашньої Церкви у власному подружжі та сім’ї.

Мета руху: справжнє християнство всієї сім’ї, спільне прямування до Бога, до святості, створення справжніх Божих сімей, люблячих і щасливих. Подружня духовність, пропонована в рамках Домашньої Церкви, реалізується шляхом прийняття  зобов’язань:

— щоденна особиста молитва, поєднана з читанням Святого Письма

— регулярні зустрічі зі словом Божим

— щоденна подружня молитва як спільне ставання перед Богом

— щоденна молитва родини як спільноти

— щомісячний подружній діалог

— участь в щомісячних зустрічах кола

— участь принаймні раз на рік в  реколекціях.

Все це не є метою самою в собі, а лиш засобом досягнення мети.

  Самі подружжя мають великий шанс для будування здорової сім’ї на основі любові, вільної від глибоких ран, яка підтримує партнера в його дозріванні на людській та духовних площинах.

 Єдиною інтенцією, єдиною справжньою метою і мотивом включення в Домашню Церкву є прагнення глибшого пізнання Бога, зміцнення любові до Нього, черпати сили з таїнства подружжя, кращого служіння Йому!

Запрошуємо на наші зустрічі також всі сімейні пари, будемо раді таким зустрічам. Це тільки укріплює, цементує нашу сім’ю і нашу Церкву!

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!