• Суббота , 3 Июнь 2023

Легіон Марії

«Легіон Марії! – Як щасливо вибрана назва!»

                                                         Папа Пій ХІ

«Йдучи за Нею, ти не заблукаєш;

взиваючи Її, не впадеш у відчай;

думаючи про Неї, ти не зблудиш;

тримаючись за Неї, не впадеш;

під Її покровом не матимеш страху;

під Її проводом не знатимеш втоми;

Її милістю ти досягнеш мети». 

                                                                             св. Бернард

«Завдяки Тобі, о Пресвята Діво Маріє, ми маємо найпевнішу запоруку нашого воскресіння».

                                                            св. Єфрем

І. НАЗВА  І  ПОХОДЖЕННЯ

Легіон Марії запозичив свою назву від римських легіонів, тому повинен бути, як і вони, армією непереможною, а також армією, успіхи якої будуть залежати від сильного духа легіонерів, щоб під могутнім проводом Пренепорочної Діви Марії, день у день підтримувати Церкву в її боротьбі проти зла в цьому світі.

Засновником Легіону Марії є Френк Дафф (1889-1980), керівник апостоляту мирян, як говорив про нього кардинал Леон Сюененс. Разом з групою католицьких жінок та архієпископом Дубліна Майклом Тоурегом 7 вересня 1921 р. він організував першу групу Легіону Марії. За допомогою Пресвятої Діви Марії, маючи за мету духовно служити іншим людям, Легіон швидко вийшов за кордони Ірландії і розповсюдився по всьому світу. Сьогодні спільнота нараховує більше трьох мільйонів основних своїх членів та декілька мільйонів допоміжних, які підтримують їх молитвою.

В Україні перші групи Легіону Марії з’явилися у 1993 році, зараз їх нараховується біля 60. Легіон діє у: Києві, Львові, Кам’янці-Подільському, Запоріжжі, Харкові, Миколаєві, Одесі, Житомирі Бердичеві, Донецьку, Рівному та інших містах і селищах.

ІІ. СУТНІСТЬ, ЦІЛЬ І СИСТЕМА

Легіон Марії – це католицький рух апостольства мирян, які з дозволу Церкви об’єдналися у Легіон для пошуку особистої святості через служіння Господу та людям.

Легіон перебуває в розпорядженні єпар-хіального єпископа та настоятеля парафії.

  • Ціллю Легіону Марії є прославлення Бога через освячення легіонерів, яке досягається в молитві та активній спільній апостольскої праці під церковним проводом в ділі Марії і Церкви..    Членами Легіону Марії є миряни, які в своєму житті та в своїй діяльності здійснюють наказ Ісуса Христа про «проголошення Євангелії всім народам».
  • Система Легіону опирається на внутрішню дисципліну його членів, які розуміють і приймають поставлені перед ними завдання.
  • Легіонери збираються на щотижневі зустрічі, які складаються із  Розарія та інших молитов, читання Посібника Легіону, представлення звітів про виконану роботу, настановою духовного керівника, призначенням апостольської праці.
  • Рекомендується часто брати участь в Євхаристії і молитві Літургії годин. Також щорічні реколекції поглиблюють внутрішнє духовне життя легіонерів.

ІІІ.  ПОКРОВИТЕЛІ  ЛЕГІОНУ 

ТА ПРИКЛАД ПОБОЖНОСТІ

ГоловноюПокровителькою Легіону є Непорочна Діва Марія. Легіонерам рекомендується наслідувати досконале набоженство до Пресвятої Діви Марії згідно з вказівками св. Людовіка Марії Гріньйон де Монтфорта.

Легіонер опирається на дух самої Діви Марії та повинен намагатись наслідувати Її смиренно-мудрість, досконалий послух, ревність, терпіння, небесну мудрість, мужню і самовіддану любов до Бога, і, понад усе, Її віру.

Папа Іван Павло ІІ звертався до італійських легіонерів з такими словами: «Ваша ціль – служити кожній людині, яка є образом Христа, в дусі і турботливості Марії», «Ваш Легіон є тією частиною апостоляту, яка почуває особисту відповідальність за поширення чи зародження віри через поширення чи відродження величання Діви Марії. Тому по змозі завжди робіть усе, щоб через любов до Матері кожна людина зуміла знову пізнати і полюбити Сина, який є Дорогою, Істиною і Життям».

Легіонери поширюють набоженство до Непорочної Діви Марії, Посередниці Всіх Благодатей. Для цієї цілі використовують Чудотворний Медальйон Пресвятої Діви Марії, розповсюджуючи його в різних місцях. Також у своїх молитвах Легіонери моляться Магніфікат«Величає душа моя Господа…».

Покровителями Легіону Марії є: св. Йосиф, св. Йоан Євангеліст, св. Людовік Марія де Монтфорт, св. Архангел Михаїл, св. Архангел Гавриїл, св. Йоан Хреститель, св. Петро, св. Павло, всі Сили Небесні, Легіони Ангелів Марії.  

ІV. ЧЛЕНСТВО

Членом Легіону Марії може бути кожний католик, який живе християнським життям і готовий з любов’ю до Марії виконувати обов’язки, які будуть покладені на нього в Легіоні. Існує два типи членства:

  • Активні члени  допомагають священику в душпастерській праці, виконують апостольську роботу, призначену їм на щотижневих зібраннях. Легіонерська група активних членів (президіум) – нараховує до 10 осіб. Можуть створюватися також молодіжні президіуми Легіону Марії
  • Допоміжні члени допомагають Легіону своєю щоденною молитвою (Легіонерські молитви і частина Розарію).

V. ПРИСЯГА ЛЕГІОНЕРА

Після підготовки, що триває три-чотири місяці, активні члени складають легіонерську присягу Святому Духу, Якому (за прикладом Марії) легіонери повинні присягнути покірність та послух. Набоженство до Святого Духа і любов до Нього чітко виражені в молитвах і символах Легіону Марії.

VІ. АПОСТОЛЬСЬКА ПРАЦЯ

Практична апостольська праця легіонерів полягає в роботі як серед віруючих, так і невіруючих людей, в їхній духовній підтримці, а також в поширені та поглибленні католицької віри.

Ось приклади апостольської праці, яку виконують легіонери:

  • Навідування парафіян, які припинили християнські практики, розмови на релігійні теми, з’ясування їх сумнівів, налагоджування контактів зі священиком, спільна молитва, запрошення дітей на катехези.
  • Відвідування у дусі апостольства самотніх, хворих людей по домівках, в лікарнях, а також в  домах для людей похилого віку.
  • Навчання дорослих і дітей істинам віри і приготуванням до святих Таїнств (індивідуальна катехеза).
  • Розмови, які пояснюють істини віри людям байдужим до релігії і іновірцям.
  • Організація дискусійних зібрань по питаннях віри.
  • Допомога в організації душпастирської  роботи в парафії, наприклад, в приготуванні душпастерських візитів, навідування хворих зі Святим Причастям, церемоній вшанування образу Пресвятого Серця Ісуса в родинах і т. д.
  • Розповсюдження католицької літератури серед прихожан та інших людей, обмін релігійною відеотекою.
  • Апостольська робота серед населення, наприклад, постійне відвідування людей в в’язницях і слідчих ізоляторах, в лікарнях, допомога бездомним.
  • Робота з молодіжними та дитячими групами в парафії.

Всі правила та основи Легіону Марії вказані в Офіційному Посібнику Легіону Марії, який є предметом детального вивчення під час щотижневих зібрань. 

Членом Легіону Марії може бути кожний католик, який живе християнським життям і готовий з любов’ю до Марії виконувати обов’язки, які будуть покладені на нього в Легіоні. Існує два типи членства:

Ø     Активні члени допомагають священику в душпастерській праці, виконують апостольську роботу, призначену їм на щотижневих зібраннях. Легіонерська група активних членів (президіум) – нараховує до 10 осіб. Можуть створюватися також молодіжні президіуми Легіону Марії

Ø     Допоміжні члени допомагають Легіону своєю щоденною молитвою (Легіонерські молитви і частина Розарію).

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!