Сьогодні Слово Боже з Євангелія від св. Йоана: Йн 1, 1-16
Споконвіку було Слово, і з Богом було Слово, і Слово було — Бог. З Богом було воно споконвіку. Ним постало все, і ніщо, що постало, не постало без нього. У ньому було життя, і життя було — світло людей. І світло світить у темряві, і не пойняла його темрява. Був чоловік, посланий Богом, ім’я йому — Йоан. Прийшов він свідком — свідчити світло, щоб усі з-за нього увірували. Не був він світло — був лише, щоб свідчити світло. Справжнє то було світло — те, що просвітлює кожну людину. Воно прийшло у цей світ. Було у світі, і світ ним виник -і світ не впізнав його. Прийшло до своїх, — а свої його не прийняли. Котрі ж прийняли його — тим дало право дітьми Божими стати, які в ім’я його вірують; які не з крови, ані з тілесного бажання, ані з волі людської, лише — від Бога народилися. І Слово стало тілом, і оселилося між нами, і ми славу його бачили — славу Єдинородного від Отця, благодаттю та істиною сповненого. Свідчить про нього Йоан, і проголошує, промовляючи: «Ось той, про кого я говорив: Той, що йде за мною, існував передо мною, був раніше за мене.» Від його повноти прийняли всі ми — благодать за благодать. Закон бо був даний від Мойсея, благодать же й істина прийшла через Ісуса Христа. Ніхто й ніколи Бога не бачив. Єдинородний Син, що в Отцевому лоні, — той об’явив.
Це Слово прийшло на світ, який був створений Ним, але не було прийняте цим світом. Ти – частина цього світу. До тебе також прийшов Ісус. Прийшов, щоб бути твоїм світом. Подивися, як Він приходить. А тепер придивися до свого життя. В якому місці ти приймаєш Його відверто, а в якому ще не в змозі?
Тих, хто прийняв Боже Слово, Воно зробило Божими дітьми. Ісус, Син Божий, хоче бути подібним до тебе. Коли ти охоче приймаєш Його дари і благодаті, Він примножує їх. Ісус щедро роздає свої дари. Подумай, які Божі дари і благодаті ти вже бачиш в своєму житті, а які ще хочеш побачити.
Ми чуємо сьогодні, що, незважаючи на те, що Бога ніхто ніколи не бачив, Ісус нас навчає про Нього. Господь хоче не тільки, щоб ти був Божою дитиною, Він прагне, щоб ти Його пізнав і полюбив. Правду про Його світло, Його життя та Його нескінченну любов до людини. Подумай сьогодні, що Ісус говорить про доброго Отця.
Порозмовляй з Ним про те, що ти відчув під час цієї молитви.
*****
Кожне таїнство дає нам Божу благодать. Щоб прийняти благодать в повноті, потрібно добре приготуватися до таїнства. Розпочинаємо роздумувати над таїнством Сповіді, з яким так часто зустрічаємося.
Книжка Костянтина Морозова OFMCap «Як добре сповідатися» (продовження)
УМОВИ ДОБРОЪ СПОВІДІ
Іспит Совісті (продовження)
Під час іспиту совісті ми повинні побачити, як Бог діяв у нашому житті, у нашому серці, а також і те, як ми відповідали на його любов. І тут ми зустрічаємось з нашою гріховністю. І знову треба нам кликати Святого Духа, духа істини, щоб допоміг нам пройти через загорожу захисних механізмів психіки і назвати гріх по імені, занадто не виправдовуючи себе; щоб допоміг нам побачити себе в істині — як грішників з конкретними гріхами, вадами і недоліками; щоб допоміг нам об’єктивно оцінити тягар гріхів. чи справді у вічі, Ми повинні також подивитись у люблячі і милосердні очі Бога. коли ми заглянемо в очі і серце Бога, то відкриємо, що наша грішність — це не перешкода для любові Бога. навпаки — великий шанс отримати пробачення, це велика можливість і нагода, щоб кинутись умело серпні Обійми небесного отця. можна сказати, що Бог постійно хоче обіймати нас обома руками сегодня — рукою істинного пізнання своїх гріхів якою істинного пізнання Божого Милосердя. і якщо ми помітимо Ці дві руки, то побачимо, як Юда Іскаріот ський, нащо грішні 6 без макіяжу, але і як Петро-апостол після свого зречення, побачимо також любов до грішників в очах Ісуса.
Сходженню у нашу гріховність допомагає нам Божий Закон — усвідомлення вимог, які ставить нам Бог. для цього можна використати готові запитання для іспиту совісті або йти за порядком 10 заповідей і заповідей церковних. Можна також створити і свій спосіб самоопитування.
Натомість, зануренню в Боже Милосердя сприяє слухання Божого Слова, особливо проголошеного в Євангеліях. Якщо ми введемо у своє духовне життя регулярне щоденне читання Євангелія (наприклад, три хвилини на день), матимемо постійний контакт з порноістинним образом Бога, який являє нам Ісус Христос. А це- образ Милосердя і Любові.
(далі буде)
Історія для душі
Професор почав заняття, піднявши склянку з водою. Він підняв склянку так, щоб було видно всім студентам, а потім запитав:
– Як ви думаєте, скільки важить ця склянка?
Студенти відповідали:
– 50 грам!..
– 100 грам!..
– 150 грам!..
– Правду кажучи, я не знаю. Мені потрібно буде його зважити, – сказав професор. – Дозвольте мені задати вам ще одне питання. Що трапиться, якщо я потримаю цю склянку ось так кілька хвилин?
– Нічого, – сказали студенти.
– Добре, а що відбудеться, якщо я цілу годину буду тримати склянку? – запитав професор.
– У Вас заболить рука, – сказав один зі студентів.
– Ви праві, а що трапиться, якщо я простою ось так цілий день?
– У Вас заніміє рука, може бути судома, Вас може паралізувати, прийдеться їхати в лікарню, – відповів інший студент, і всі засміялися.
– Дуже добре, але чи зміниться вага склянки за цей час? – запитав професор.
– Ні, – відповіли студенти.
– Тоді що стане причиною болю в руці та судом?
Студенти були спантеличені.
– Опустіть склянку! – сказав один зі студентів.
– Правильно! – сказав професор. – Із проблемами в житті треба поступати подібно. Поки ви думаєте про них кілька хвилин – нічого не відбувається, усе в порядку. Якщо думаєте про них довго – це перетворюється у хворобу. Думаєте ще довше – вони паралізовують вас. Тоді ви не зможете нічого зробити.
Важливо думати про проблеми в житті, але набагато важливіше буде, якщо ви “опустите їх” і будете робити це щодня перед сном. Якщо ви будете так робити – у вас не буде стресу, ви будете просинатися щодня свіжими і повними сил. Ви зможете впоратися з будь-якою проблемою, з будь-яким викликом, що буде вам кинутий!
Не забудьте “опустити склянку” вже сьогодні!
Филип’ян, 4:6 — Ні про що не турбуйтесь, а в усьому нехай виявляються Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою.